Dobre z natury. Kilka słów o ubraniach z naturalnych materiałów

Magnificent young woman surrounded by blossoming flower trees. Gentle makeup, rose lipstick and freely lying long hair curls. Spring style. Spring blossom and bloom of youth.
Produkty naturalne robią w dzisiejszych czasach prawdziwą furorę. Można znaleźć je w branży spożywczej, kosmetycznej, a także odzieżowej. Naturalne materiały i włókna, takie jak jedwab lub kaszmir, od lat są uważane za towar luksusowy. Dziś postrzega się je jako ukłon w stronę ochrony środowiska i przejaw komfortu. Podpowiadamy, czym charakteryzują się ubrania wykonane z naturalnych materiałów oraz dlaczego warto nosić je na co dzień.

Materiały naturalne – czyli jakie?

Według ogólnie przyjętej definicji włókna naturalne to takie, które mają pochodzenie roślinne lub zwierzęce. Jednym z najpopularniejszych materiałów roślinnych jest bawełna, hodowana na specjalnych plantacjach. Powszechnie znany jest także len, uprawiany już od czasów prehistorycznych. Do naturalnych materiałów zwierzęcych należy wełna, na przykład merino, jedwab oraz skóra.

Więcej o naturalnych włóknach mogą powiedzieć specjaliści z firmy sprzedającej najwyższej jakości ubrania, Imperium Klif: “Materiały pochodzenia naturalnego wymagają specjalistycznej obróbki, aby mogły zostać użyte do produkcji ubrań. Trzeba nadać im właściwości związanych z najwyższą jakością, przez co ubrania są droższe niż te, które stworzono z włókien sztucznych, mniej trwałych i często niewygodnych”.

Dlaczego warto nosić ubrania z włókien naturalnych?

Do produkcji i obróbki ubrań z naturalnych włókien nie używa się silnie drażniących, preparatów chemicznych. W związku z tym końcowy produkt jest lekki, przewiewny i nie podrażnia delikatnej skóry. Ciało nie poci się, dzięki czemu zachowany jest najwyższy komfort i wygoda. Jednocześnie ubrania naturalne przepuszczają powietrze, dlatego sprawdzą się u osób zmagających się z nadmierną potliwością.

Włókna naturalne są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. Odzież nie ulega rozciąganiu lub popularnemu w przypadku włókien sztucznych mechaceniu się. Ubrania z materiałów naturalnych nawet po wielokrotnym praniu wyglądają jak nowe, dzięki temu nie trzeba ich często wymieniać, co przekłada się także na oszczędności finansowe. Wiele włókien naturalnych, przede wszystkim wełna merynosów, ma znakomite właściwości termoregulacyjne. Bardzo skutecznie chronią przed zimnem, a jednocześnie odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Wełna jest więc bardzo popularna przy produkcji czapek, szalików oraz swetrów.

Ubrania z naturalnych włókien jako ukłon w stronę środowiska

Wybierając odzież produkowaną z materiałów naturalnych, można bardzo skutecznie przyczynić się do ochrony środowiska. Ich wyrób nie wymaga użycia detergentów i substancji chemicznych, które w kontakcie z glebą lub roślinami po prostu je niszczą. Dodatkowo włókna naturalne ulegają szybszej degradacji niż syntetyczne, dzięki czemu nie zanieczyszczają planety przez długie lata.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*