rehabilitacja

Annika
Posty: 55
Rejestracja: wt paź 13, 2020 3:29 pm

Re: rehabilitacja

Post autor: Annika »

Co do sprzętu rehabilitacyjnego to można wypożyczyć i tu sprawdzi wam się m.in. Caritas. My wypożyczaliśmy kilka rzeczy od Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej cdwp.caritas/pl/placowki-medyczne/wypozyczalnia-sprzetu-rehabilitacyjnego-2/ Za niewielkie pieniądze możecie mieć stamtąd sprzęt medyczny i rehabilitacyjny.

asztarte
Posty: 93
Rejestracja: wt paź 13, 2020 3:29 pm

Re: rehabilitacja

Post autor: asztarte »

Z kolei jeśli chodzi o rehabilitację dzieci a konkretnie jeśli szukacie w Garwolinie sprawdzonej poradni to traficie na dobrych terapeutów integracji sensorycznej i neurologopedów a także psychologów w Niepublicznej Specjalistycznej Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej rehabilitacjadladzieci/com/pl/ na Alei Legionów. Ja chodziłam tam z moja córeczką na terapię Integracji Sensorycznej i bardzo dużo to pomogło.

Kajka
Posty: 29
Rejestracja: pn cze 29, 2020 6:16 pm

Re: rehabilitacja

Post autor: Kajka »

Widzę, że bardzo dobrze trafiłam jeśli chodzi o rehabilitację dzieci. Bo my chodziliśmy do takiego małego gabinetu lecz niestety zamknęli go i teraz musimy poszukać nowego rehabilitanta. Ale to mniejszy problem bo musimy także znaleźć nowego neurologa dziecięcego. A że Do neurologa dziecięcego umówisz się przez lekarzebezkolejki/pl/ to mam nadzieję, że bez problemu uda mi się takiego neurologa znaleźć bez większego problemu.

kendal
Posty: 678
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:09 am

Re: rehabilitacja

Post autor: kendal »

No powiem wam, że różnie bywa z tą rehabilitacją. Lepiej wybrac sprawdzone ośrodki, mimo że nie są na NFZ. Ze swojej strony na pewno mogę polecić rehapro/com/pl Jestem pewna, że będziecie zadowoleni z tego wyboru równie mocno, jak ja.

Rysia
Posty: 130
Rejestracja: pt lip 10, 2020 7:18 am

Re: rehabilitacja

Post autor: Rysia »

Często osoby długotrwale chore, niepełnosprwne przebywają pod opieką najbliższych w domu. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu - zobaczcie tu pokonaj-bariery/pl/c/lozka-rehabilitacyjne/ Łóżko rehabilitacyjne usprawnia opiekę nad osobą niepelnosprawną, poprawia komfort i możliwość rehabilitacji. Warto od razu wyposażyć łóżko w odpowiedni materac, poduszkę czy wyciagnik z trójkątem. Odpowiednio dobrane łóżko i jego wypasażenie minimalizuje ryzyko powstania urazów czy przeciążeń u opiekuna.

mamonka
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 30, 2021 4:38 am

Re: rehabilitacja

Post autor: mamonka »

Podczas uczęszczania na rehabilitację trzeba na siebie uważać, szczególnie na daną rehabilitowaną część ciała. Dlatego warto jest nosić ortezy, które można znaleźć w sklepie tanisklepmedyczny/pl/ za nie duże pieniądze.

Zaklinaska
Posty: 117
Rejestracja: pt sty 29, 2021 11:20 pm

Re: rehabilitacja

Post autor: Zaklinaska »

Moja siostra chodzi na rehabilitate do Kriosonik. Miała wypadek samochodowy i teraz mam problem z dolnym odcinkiem kręgosłupa, w grę wchodzi operacja albo częste zabiegi. Ona póki co wybrała rehabilitacje. Musi kilka razy w roku wziąć serię zabiegów i tam właśnie bardzo jej pomagają. Świetni fachowcy i bardzo nowoczesny sprzęt.

kielichowa
Posty: 143
Rejestracja: pn lut 01, 2021 10:52 am

Re: rehabilitacja

Post autor: kielichowa »

Bardzo dobrze, że jest możliwość wypożyczenia takiego sprzętu. Sami skorzystaliśmy z takiej opcji, kiedy był nam potrzebny wózek inwalidzki Lublin , mąż miał wypadek, nie był w stanie sam chodzić. Rehabilitacja przynosiła super efekty więc wiedzieliśmy, że to tylko sytuacja przejściowa i że wszystko wróci do normy. Więc kupno nowego wózka inwalidzkiego byłoby w naszej sytuacji zwyczajnie bez sensu

emeraldlady
Posty: 107
Rejestracja: pn lut 08, 2021 5:11 pm

Re: rehabilitacja

Post autor: emeraldlady »

Mój mąż miał dość ciężki wypadek samochodowy i prawdopodobnie kolejne kilka lat spędzi na wózku. Mamy teraz sporo wydatków. Właśnie idzie do nas nakładka na sedes dla osób niepełnosprawnych. Większość sprzętu prawdopodobnie wypożyczymy.

patka
Posty: 236
Rejestracja: czw lis 05, 2020 9:24 am

Re: rehabilitacja

Post autor: patka »

Ja byłam bardzo zadowolona z rehabilitacji w centrum rehabilitacji Open Medical w Krakowie. Na ich stronie openmedical/pl/ znajdziecie wszystkie informacje na temat rehabilitacji, którą oferują. Bardzo dziękuję za indywidualne podejście do mojego problemu.

ODPOWIEDZ