Ile może potrwać nauka języka niemieckiego?

ariadna
Posty: 103
Rejestracja: ndz sie 23, 2020 9:42 am

Ile może potrwać nauka języka niemieckiego?

Post autor: ariadna »

Jak to było u was?
Ile może potrwać nauka języka niemieckiego do takiego poziomu, żeby chociaż ogarnąć podstawy?
Widziałam tutaj structura/pl/ fajny kurs i tak się zastanawiam czy się na niego zapisać.
Może warto ten czas spędzony w domu wykorzystać właśnie w ten sposób?
Co sądzicie?

Kamila
Posty: 387
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:02 am

Re: Ile może potrwać nauka języka niemieckiego?

Post autor: Kamila »

A skoro już mowa o nauce języka niemieckiego, to czy Waszym zdaniem kurs w systemie on-line, taki jak na stronie internetowej profi-lingua/pl/kursy-jezykowe/niemiecki/online, również będzie skuteczny?

ewaO
Posty: 106
Rejestracja: czw lip 02, 2020 9:11 pm

Re: Ile może potrwać nauka języka niemieckiego?

Post autor: ewaO »

Najlepiej człowiek uczy będąc się w kraju, w którym używa się danego języka. My wysłaliśmy córkę na wymianę uczniowską do Niemiec i bardzo dużo jej to dało, widzę ogromną różnicę w posługiwaniu się niemieckim, jestem bardzo zadowolona. Tego rodzaju wyjazdy organizuje profesjonalnie stowarzyszenie into-exchange/com/pl/ Córka wyjechała właśnie z nimi.

jalinka
Posty: 39
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:55 pm

Re: Ile może potrwać nauka języka niemieckiego?

Post autor: jalinka »

Sama zastanawiałam się ile trwa taki kurs, czy teraz odbywa się tylko zdalnie. Jeszcze przed wyjazdem do niemiec chciałam się wyuczyć języka i trafiłam na kurs niemieckiego kraków . Myślę że na takim kursie szybko się nauczę niż będąc na miejscu,.

Majka_
Posty: 41
Rejestracja: śr paź 21, 2020 2:24 pm

Re: Ile może potrwać nauka języka niemieckiego?

Post autor: Majka_ »

Moim zdaniem niemiecki nie jest trudnym językiem, trzeba tylko odpowiedniej osoby, która dobrze wyjaśni podstawy gramatyki, zasady konstruowania zdań czy odmiany czasowników niemieckich. Od siebie polecić mogę korepetycje język niemiecki buki.org/pl/korepetycje/jezyk-niemiecki/ na platformie Buki, gdzie znalezienie odpowiedniego nauczyciela zajmuje dosłownie kilka chwil. Sami określamy jaki poziom lekcji nas interesuje oraz średnią cenę za godzinę zajęć.

yoolka
Posty: 102
Rejestracja: śr sty 29, 2020 11:26 am

Re: Ile może potrwać nauka języka niemieckiego?

Post autor: yoolka »

Myślę, ze czas nauki to mocno indywidualna sprawa. Dużo zależy też od tego czy uczymy się samodzielnie czy na profesjonalnym kursie. Jeśli chodzi o dobrą szkołę językową to oferta Deru jest godna uwagi deru/pl/. Doświadczona kadra wykładowców, kameralne grupy lub zajęcia indywidualne. Kursy odbywają się nie tylko stacjonarnie ale także online.

kasiakasiula
Posty: 87
Rejestracja: wt lut 02, 2021 8:25 am

Re: Ile może potrwać nauka języka niemieckiego?

Post autor: kasiakasiula »

To również zależy od tego, ile masz czasu na naukę języka w tygodniu. Jeśli szukasz odpowiedniego kursu to na profi-lingua/pl/kursy-jezykowe/niemiecki/online możesz znaleźć kurs języka niemieckiego online.

nosleep
Posty: 269
Rejestracja: wt sty 28, 2020 11:35 am

Re: Ile może potrwać nauka języka niemieckiego?

Post autor: nosleep »

Wiele osób próbuję samodzielnie uczyć się języka obcego, jednak moim zdaniem nie jest to dobra opcja. Tak naprawdę trudno jest zrozumieć samodzielnie gramatykę, a także nauczyć się poprawnej wymowy. Jeśli myślicie o nauce języka niemieckiego lub chcecie po prostu podszkolić dotychczasowe umiejętności to zerknijcie na tą ofertę kursów germalex/pl/oferta/ . Tu możecie skorzystać z lekcjji online prowadzonych przez bardzo doświadczony native speakerów.

hannah
Posty: 256
Rejestracja: wt maja 26, 2020 10:30 am

Re: Ile może potrwać nauka języka niemieckiego?

Post autor: hannah »

Uważam, że języków warto się uczyć niezależnie od wieku. Polecam więc poczytać więcej o takiej opcji jak nauka niemieckiego lublin: columbus.lublin/pl/kursy-dla-mlodziezy. Znajdziecie tam kursy językowe dla różnych grup wiekowych.

ODPOWIEDZ