Dom seniora

grama
Posty: 50
Rejestracja: pt lip 03, 2020 10:54 am

Dom seniora

Post autor: grama »

Zdecydowalibyście się na dom seniora? My nie bardzo mieliśmy wybór, bo babcia potrzebowała opieki dosłownie 24/dobę, wszyscy pracujemy, a opiekunki nie znaleźliśmy, więc dom seniora był naszą ostatecznością. Babcię bardzo kochamy, ale nie było innego wyjścia, zresztą pomysł wyszedł od niej. Znaleźliśmy dla niej najlepszy dom seniora w okolicy - Dom Pogodnej Jesieni w Jadwininie jadwinin/pl/dom-opieki-jadwinin. Tam maja bardzo dobrą opiekę, pracownicy wykazują się empatią i troską, mają smaczne jedzenie, zajęcia dla seniorów, jest fajnie. Babci się tam podoba, odwiedzamy ją najczęściej jak możemy i ona naprawdę jest szczęśliwa, polecam.

maksa
Posty: 31
Rejestracja: śr lip 08, 2020 12:09 pm

Re: Dom seniora

Post autor: maksa »

My się zdecydowaliśmy i nie uważam, by było to coś złego, zwłaszcza, że rzeczony senior świetnie się tam czuje :). Nasz dziadek jest obecnie w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym SANUS w Radlinie zposanus/pl/oferta/ i mówi, że tylu przyjaciół to w życiu nie miał. Faktycznie dobrze się nim tam zajmują, ma też smaczne jedzenie i ciekawe zajęcia, ja ich jak najbardziej polecam.

oran
Posty: 50
Rejestracja: wt lip 07, 2020 9:10 am

Re: Dom seniora

Post autor: oran »

No czasami nie ma wyjścia, ale dobrze, że istnieją domy seniora, gdzie naprawdę są super warunki, a rzeczony senior świetnie się tam czuje. Nasza seniorką jest moja babcia i ona mieszka u nas w domy, bo na całe szczęście mamy skąd zatrudnić pomoc domową całodobową. Korzystamy z usług firmy NESTOR z Krakowa opiekadomowanestor/pl/oferta/. Oni maja świetnych opiekunów, którzy umieją i seniorkę zabawić i pogadać, pomóc w podstawowych czynnościach, podać leki. Są rzetelni i można im zaufać, polecam.

sepa
Posty: 65
Rejestracja: czw lip 02, 2020 2:46 pm

Re: Dom seniora

Post autor: sepa »

Mój dziadek od dwóch lat jest już w domu opieki Modrzew w Morągu domopiekimodrzew/pl/oferta/dom-opieki. My mieszkamy o wiele dalej, oboje pracujemy, plus dzieci, no nie mogliśmy się nim zająć, ale on tam spędza bardzo fajnie czas. Sam mówił, że nareszcie się nie nudzi, bo inni seniorzy z nim rozmawiają, graja w szachy. Opiekę ma tam najlepszą, cenowo wychodzi w porządku, jedzenie jest smaczne, pożywne. A pracowników mają super, polecam.

hannah
Posty: 263
Rejestracja: wt maja 26, 2020 10:30 am

Re: Dom seniora

Post autor: hannah »

Ja bym raczej nie oddała babci do domu seniora. Jest wiele innych możliwości - ciekawym gadżetem dla babci i dziadka może być na przykład taka opaska: sklep.gkpge/pl/locon-opaska-dla-seniora-sos-bs02-czarny . Dzięki temu będziemy ich mieć zawsze pod kontrolą.

Michaszka
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 29, 2020 6:20 pm

Re: Dom seniora

Post autor: Michaszka »

Wiadomo, że podjęcie takiej decyzji o oddaniu osoby nam bliskiej do takiego domu seniora do łatwych nie należy. Ale w niektórych sytuacjach nie mamy wyjścia. Dlatego też szukamy dobrego i polecanego domu opieki w Warszawie. I tak znaleźliśmy ten dom opieki domseniora24/pl/ w którym jest bardzo dobra opieka całodobowa no i co ważne towarzystwo osób starszych.

asztarte
Posty: 93
Rejestracja: wt paź 13, 2020 3:29 pm

Re: Dom seniora

Post autor: asztarte »

Moja ciocia jest w dobrym domu opieki Leśne Wrota w Kostkowie w województwie pomorskim lesnewrota/pl/ Ma tam bardzo dobrą opiekę, w tym 24-godzinną opiekę pielęgniarską i regularne wizyty lekarzy. W ośrodku się nie nudzi, są tam wycieczki, zajęcia hobbystyczne czy rożne ciekawe wydarzenia. Pokoje są komfortowo urządzone, przystosowane do funkcjonowania osób starszych a na terenie placówki jest ogród, każdy podopieczny może uprawiać własny warzywny ogródek. Ogólnie to bardzo dobry ośrodek, ciocia jest zadowolona.

pinkipa
Posty: 85
Rejestracja: czw lut 27, 2020 11:50 pm

Re: Dom seniora

Post autor: pinkipa »

podepnę się pod temat, ale od innej strony, jak to jest z żywieniem starszych osób? Często pojawia się brak apetytu, problem z gryzieniem. Zastanawiam się czy nie kupić drinków fresubin, coś takiego znalazłam w dozie. MAją dużą zawartość białka, witamin , mogą nawet posiłek zastąpić

litovelek
Posty: 197
Rejestracja: śr lis 25, 2020 7:54 pm

Re: Dom seniora

Post autor: litovelek »

dokładnie, czasami decyzja o domu opieki podjęta jest ze względów bezpieczeństwa - ja w domu nie mam odpowiedniego sprzętu, nie mam tez funduszy na remont w tym zakresie. Moi rodzice przebywają w domu opieki - podtopolami.eu wiem, że tam mają odpowiednie wyposażenie, całodobowa opiekę, a ja mogę ich odwiedzać jak często tylko zdołam.

wiktoriaula
Posty: 185
Rejestracja: wt wrz 08, 2020 10:49 pm

Re: Dom seniora

Post autor: wiktoriaula »

Myślę, że każdy dom seniora powinien być wyposażony w przenośny pochłaniacz CO2 , który idealnie sprawdzi się w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie wentylacja i cyrkulacja powietrza jest znacznie ograniczona. Jest to połączenie zaawansowanego technologicznie podzespołu akumulatora i wentylatora ze starannie zaprojektowanym, wydajnym objętościowo materiałem pochłaniającym CO2. Myślę, że to świetna inwestycja.

ODPOWIEDZ