edukacja dzieci

wiktoriaula
Posty: 185
Rejestracja: wt wrz 08, 2020 10:49 pm

Re: edukacja dzieci

Post autor: wiktoriaula »

Jeśli dzieci są jeszcze małe to warto z nimi dużo rozmawiać, pokazywać, aby pomóc im w rozwoju mowy. Duża część osób zastanawia się kiedy dziecko zaczyna mówić ? To kwestia indywidualna, ale są przyjęte pewne normy, które mówią o tym, czy rozwój jest prawidłowy. Dzięki różnym zabawom można zachęcić już niemowlaka do wydawania dźwięków. Warto się z tym zapoznać, aby wiedzieć jak wasz maluch wpisuje się w te normy, aby w razie nieprawidłowości szybko szukać pomocy.

patka
Posty: 240
Rejestracja: czw lis 05, 2020 9:24 am

Re: edukacja dzieci

Post autor: patka »

Pamiętajmy także o zakupie różnych książek, które pomogą naszym dzieciom w edukacji. Wiele z nich można znaleźć w ofercie księgarni internetowej Tantis: tantis/pl/serie/kochamy-pana-jezusa-2849 . Na pewno znajdziecie coś dla swoich pociech.

megXX
Posty: 34
Rejestracja: wt lut 09, 2021 1:07 pm

Re: edukacja dzieci

Post autor: megXX »

Dużo zależy od was, rodziców, a i też od tego jaką szkołę wybierzecie dla swojego dziecka. Nie wiem jak was, ale mnie najbardziej przeraziła edukacja online, ale szkoła szybko stanęła na wysokości zadania. Syn chodzi do Te Vizji na Ochocie, choć słowo chodzi jest teraz trochę na wyrost. Program jest cały czas realizowany, to duży plus, nawet i zajęcia dodatkowe.

roomia
Posty: 222
Rejestracja: wt paź 06, 2020 9:54 pm

Re: edukacja dzieci

Post autor: roomia »

Ja męczę się natomiast z książkami bo ciężko jest dostać nie które tytuły. Udało mi się kilka znaleźć tu taniaksiazka/pl/tanie-podreczniki-szkolne-na-rok-2020-2021-ksiegarnia-internetowa-a-562.html ale ogólnie uważam że jest bardzo duży problem ze znalezieniem danych tytułów w księgarniach. Nie mówiąc już o tym że wszystko jest pozamykane :/

Claudia
Posty: 17
Rejestracja: wt maja 19, 2020 2:34 pm

Re: edukacja dzieci

Post autor: Claudia »

Fakt, temat wychowania naszego dziecko jest bardzo rozległy. W dzisiejszych czasach mamy o tyle dobrze, że dużo informacji znajdziemy w internecie. Natomiast trzeba zacząć je gromadzić o wiele wcześniej niż podejmiemy decyzję o posiadaniu dziecka. Odpowiednie przygotowanie z tego zakresu da nam gwarancję o wiele szybszego rozwoju, co przełoży się na wyniki w nauce. Warto wspomnieć o takich kwestiach jak chociażby nauka czytania z jaką wiele dzieci ma dość duże problemy. Oczywiście system edukacyjny nie jest stworzony z myślą o indywidualnym podejściu, a bardziej ogólnym. Dlatego trzeba być uważnym we własnym zakresie podczas pierwszych kilku lat. Z bardziej ciekawszych pomocy naukowych możemy wymienić serię czytam sobie - czytamsobie/pl/ oferującą kompleksowe rozwiązanie w zakresie nauki czytania. Nic nie stoi na przeszkodzie aby w domowym zaciszu rozpocząć ćwiczenia w odpowiednim momencie.

kochanka
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 27, 2020 4:41 pm

Re: edukacja dzieci

Post autor: kochanka »

Moje dziecko uczęszcza na angielski już wiele lat, jak zaczynał szkołę podstawową i teraz widzę jak znacznie łatwiej odnajduje się w tym języku jak jego rówieśnicy. A szukając pracy z pewnością doceni moją decyzję, bo będzie miał łatwiej. Choć szczerze, dzieci to nawet i od młodszych lat można kierować na takie zajęcia, co będzie tylko pomocne dla nich maluchwdomu/pl/2021/01/kiedy-dziecko-powinno-rozpoczac-nauke-jezykow-obcych.html .

zuzula12
Posty: 1537
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:39 am

Re: edukacja dzieci

Post autor: zuzula12 »

Osobiście chciałbym Wam polecić stronę lincoln.edu/pl/online/ , na której znajdziecie profesjonalną szkołę języków obcych. Jeżeli chcecie sie nauczyć sprawnie posługiwać jeżykiem obcym to jest to idealna oferta dla Was.

Annika
Posty: 55
Rejestracja: wt paź 13, 2020 3:29 pm

Re: edukacja dzieci

Post autor: Annika »

U nas super się sprawdził prywatny żłobek w Łące obok Pszczyny. Z plusów mogę wymienić kameralne grupy 16 maluchów (na każdą przypadają po dwie opiekunki), współpracę ze specjalistami z zakresu psychologii i logopedii, na miejscu jest także fizjoterapeutka. W żłobku kładzie się nacisk na indywidualne podejście do każdego dziecka, pracują tam w oparciu o elementy pedagogiki Marii Montessori, także super się to sprawdza. Więcej tu sobie poczytajcie centrumcogito/pl/zlobek-laka My w każdym razie jesteśmy bardzo z tego żłobka zadowoleni, nasze dziecko wspaniale się tam rozwinęło.

Kejsi0
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 09, 2021 1:43 pm

Re: edukacja dzieci

Post autor: Kejsi0 »

Bardzo dużo zależy od rodziców, ale też i sporo od szkoły oczywiście. Powinniście dobrze wybrać, a najlepiej szkołę prywatną. Ja miałam dylemat co do tego, ale wybrałam ostatecznie Te Vizje Ochota i zarówno ja jak i córka jesteśmy zadowolone. Nawet i z trudną sytuacją przy pandemii fajnie sobie ta szkoła poradziła z zajęciami.

Magnolia
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 13, 2020 3:27 pm

Re: edukacja dzieci

Post autor: Magnolia »

Wymiany zagraniczne dla młodzieży to jest bardzo dobry sposób na nauczenie się języka. Tego rodzaju wymiany organizuje Stowarzyszenie INTO Poland, mają duże doświadczenie w temacie, działają rzetelnie i profesjonalnie. Tu znajdziecie więcej konkretów o programach into-exchange/com/pl/programy-klasyczne/ Moje dzieci były z nimi na takich wymianach i dużo im one dały, nie tylko pod względem językowym, ale też jakiegoś obycia w świecie.

ODPOWIEDZ