ochrona zwierzaka

Pańcia
Posty: 230
Rejestracja: pt sty 31, 2020 12:03 pm

ochrona zwierzaka

Post autor: Pańcia »

Bez względu na to czy jest to pies z hodowli czy też zwykły kundelek, musisz zadbać o to by nie męczyły go kleszcze i pchły. Według mnie , najskuteczniejszym spodobem bedzie taka obroża zdrowyfutrzak/pl/pl/apteczka-futrzaka/pasozyty-zewnetrzne/ , pies przez pare miesiecy bedzie chroniony przed takimi paskudztwami.

Lana
Posty: 201
Rejestracja: ndz cze 07, 2020 6:42 pm

Re: ochrona zwierzaka

Post autor: Lana »

Mimo takiej obroży może się zdarzyć, że zwierzak złapie kleszcza. Trzeba wiedzieć jak go dobrze wyciągnąć - żeby było to bezpieczne. Kleszcze są groźne nie tylko dla ludzi, ale i dla zwierząt. Dlatego dobrze jest mieć w domu zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy. Poczytaj tu kickthetick/pl/ o zestawie Kick the Tick expert. Kupisz go w aptece. Można go stosować i u ludzi, i u zwierząt. Użycie nie jest skomplikowane. Zamrażasz kleszcza aerozolem i wyciągasz specjalnym narzędziem. Proste i bezpieczne.

Karcia
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 29, 2020 7:03 pm

Re: ochrona zwierzaka

Post autor: Karcia »

Pewnie zwierzak będzie narażony na dodatkowe ataki kleszy i pcheł, szczególnie w lesie. Wybieramy się z nim wkrótce na wakacje. Chciałabym go właśnie jakoś lepiej zabezpieczyć i kupić taką specjalną obrożę taniomania/pl/t/bayer-foresto . Znajomi, którzy mają czworonoga twierdzą, że bardzo dobrze sprawdza się taki gadżet, więc chyba go zamówię. A jak Wy myślicie?

haanka
Posty: 227
Rejestracja: pt lut 21, 2020 8:49 am

Re: ochrona zwierzaka

Post autor: haanka »

podstawą jest to, by taki zwierzak był pod stała opieką ze strony doświadczonego lekarza weterynarii :) Gdyby ktoś z Was poszukiwał sprawdzonej kliniki w Warszawie to zdecydowanie polecam Vet4Pet :) znajdziecie ich na ulicy Grenadierów, są czynni przez całą dobę. Kompleksowa opieka, przyzwoite ceny i świetni lekarze.

flow
Posty: 53
Rejestracja: czw lip 02, 2020 1:08 pm

Re: ochrona zwierzaka

Post autor: flow »

Też uważam, że dobry weterynarz to podstawa. Ja sama z moim pieskiem byłam ostatnio u weta w gabinecie Dolittle we Wrocławiu weterynarz-radzi/pl/ i tam dostaliśmy fachową opiekę. Moja sunia miała kleszcza za uchem, ale ja nie dałam rady go wyciągnąć, a już weterynarz nie miał z tym problemu. Obrożę mamy, ale ona nie zadziałała, a niestety tego robactwa jest pełno. Dobrze, że lekarz szybko i w naprawdę dobrej cenie nam pomógł, jest kompetentny, polecam.

yuka
Posty: 63
Rejestracja: śr lip 08, 2020 4:04 pm

Re: ochrona zwierzaka

Post autor: yuka »

Zgadzam się z przedmówcą, najlepszą ochrona zwierzaka jest świetny specjalista, weterynarz w pogotowiu. My naszego pieska wozimy tylko do weta W Pałacyku w lecznicy w Szczecinie weterynarz-szczecin.info/. Tam ma najlepsza opiekę, bo wet zna się na zwierzętach, wie jak je uspokoić i sprawić, by poczuły się bezpieczne. Do tego ma rozsądne ceny, więc tym bardziej go polecam.

camio
Posty: 93
Rejestracja: pn sty 27, 2020 8:46 pm

Re: ochrona zwierzaka

Post autor: camio »

Przede wszystkim zdrowie zwierząt należy konsultować ze specjalistami. Dodatkowo warto zadbać o witaminy i minerały, które przyjmują zwierzaki. Czy nie sądzicie, że pies z filmiku ma bardzo dobry zgryz? Gryzaki dużo dają, naprawdę :) youtube/com/watch?v=Ga93_BwHXGk

matra
Posty: 76
Rejestracja: śr lip 01, 2020 8:33 am

Re: ochrona zwierzaka

Post autor: matra »

Na pewno trzeba zgłosić się do weterynarza, który zabezpieczy naszego zwierzaka przed pasożytami. Ja od siebie mogę wam polecić zapoznanie się z ofertą kliniki weterynaryjnej wetfranciszek/pl/ w Żorach. Tam na pewno wam pomogą.

soya
Posty: 199
Rejestracja: czw lut 20, 2020 12:50 pm

Re: ochrona zwierzaka

Post autor: soya »

Mimo takiej obroży może się zdarzyć, że zwierzak złapie kleszcza. Trzeba wiedzieć jak go dobrze wyciągnąć - żeby było to bezpieczne. Kleszcze są groźne nie tylko dla ludzi, ale i dla zwierząt. Dlatego dobrze jest mieć w domu zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy.
Tak to prawda. Ale, żeby zminimalizować właśnie uzyskanie przez zwierzaka i przez nas też kleszcza, warto zastosować też preparaty takie, jak muggasklep/pl/oprysk-na-komary-kleszcze-hard-killer-1l-max-p-110.html . Praktycznie na każdy ten można go zastosować, a działa efektywnie.

brukselka
Posty: 233
Rejestracja: pt sty 22, 2021 12:23 pm

Re: ochrona zwierzaka

Post autor: brukselka »

jak decydujemy sie na psa, to musimy o niego zadbac pod kazdym wzgledem, dbac o to, by był zdrowy, by odzywial sie prawidlowo. Wlasnie dlatego zmienilismy dotychczasowa karme, na karme swiezo przygotowywana z Psiego Bufetu, teraz jest dopasowana typowo pod psa i nie mamy juz zadncyh klopotów tak jak kiedys, a pies alergik wiec tez nie było latwo dobrac mu karme

ODPOWIEDZ