budowa domu

jula
Posty: 377
Rejestracja: sob lip 11, 2020 10:40 pm

Re: budowa domu

Post autor: jula »

Warto zastanowić się czy lepszą opcją dla nas będzie dom czy mieszkanie. Ja długo nad tym rozmyślałam i ostatecznie zdecydowałam się na budowę domu wg tego projektu mgprojekt/com/pl/ofelia-2 Jetseśmy już prawie na mecie i niedlugo będziemy się przeprowadzać.

Awatar użytkownika
Gacei54
Posty: 510
Rejestracja: pn sty 06, 2020 8:01 pm

Re: budowa domu

Post autor: Gacei54 »

Na pewno istotne jest odpowiednie wzmocnienie stropu - w niektórych przypadkach konieczne jest wylanie betonowego słupa. W tym celu potrzebne jest skorzystanie z tulei szalunkowych - na stronie https://tarnopak.pl/ można je dostać w bardzo atrakcyjnej cenie.
Potrafię nie zauważać, czego zauważać nie chcę; potrafię się uśmiechać przez smród.

zuzula12
Posty: 1487
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:39 am

Re: budowa domu

Post autor: zuzula12 »

W trakcie wymiany bramy w ogrodzeniu mojego domu skorzystałem z oferty firmy Novoferm - novoferm/pl , która specjalizuje się w produkcji bram i drzwi stosowanych w budynkach przemysłowych i mieszkalnych. Jestem bardzo zadowolony z wykonanej przez nich pracy, wszystko zrobili i zamontowali bez problemu.

offensive
Posty: 53
Rejestracja: wt gru 07, 2021 12:48 pm

Re: budowa domu

Post autor: offensive »

Zależy mi na tym, aby ułożyć kostkę wokół swojego domu - moglibyście mi powiedzieć jaki producent kostki brukowej oferuje kostkę na terenie Śląska? Zależy mi na czymś minimalistycznym i stosunkowo niedrogim. Bardzo mi się podoba oferta sklepu Kost-Bet, w szczególności kostka Aprilia, myślicie że to dobry pomysł?

Lana
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 07, 2020 6:42 pm

Re: budowa domu

Post autor: Lana »

Coraz popularniejsze staje się budownictwo modułowe. Mnie to nie dziwi, zwłaszcza przy dzisiejszych cenach materiałów budowlanych. Tutaj mjproject.tech/ macie producenta i wykonawcę takich domów. Mają na koncie mnóstwo realizacji. Wystarczy rzucić okiem na galerię na ich stronie. Dom modułowy może powstać w 8 tygodni, a koszt zaczyna się od 100 k. Zdecydowanie się opłaca.

nosleep
Posty: 268
Rejestracja: wt sty 28, 2020 11:35 am

Re: budowa domu

Post autor: nosleep »

Obecnie budowa domu to naprawdę duże wyzwanie. Jeśli planujecie rozpoczęcie prac to koniecznie zadbajcie o materiał. Podrzucam Wam namiar na firmę zajmującą się produkcją mieszanek betonowych cembet/com/pl/ . Działają w okolicy Krakowa. Mają bardzo dobre ceny i zawsze rzetelnie wywiązują się ze złożonych zamówień.

kendal
Posty: 675
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:09 am

Re: budowa domu

Post autor: kendal »

Mnie też bardzo interesuje temat inteligentnego domu i chciałabym w przyszłości taki mieć. Co prawda dopiero jestem na etapie odkładania pieniędzy, ale takie rzeczy zawsze trzeba planować z wyprzedzeniem. Przeglądam już różne systemy, ale najardziej zaciekawiła mnie oferta elcompany/pl/smart-home/ :)

furka
Posty: 500
Rejestracja: śr mar 10, 2021 3:47 pm

Re: budowa domu

Post autor: furka »

Jeśli zabierasz się za budowę domu, to jednym z podstawowych elementów, jakich będziesz potrzebować jest piasek. Wiem, o czym mówię, bo sami niedawno z mężem braliśmy czynny udział w budowie Naszego domu. Jeśli chodzi o piasek, to jedną z lepszych firm wydobywających piach jest Sur-pol. Firma, która ma swoją siedzibę oraz kopalnię w samym centrum Polski, czyli pod Łodzią. Możesz zamówić u nich piach wraz z usługą transportu. Myślę, że jest to firma godna polecenia.

magiczna
Posty: 168
Rejestracja: sob lut 20, 2021 8:08 am

Re: budowa domu

Post autor: magiczna »

W sumie jeśli mam powiedzieć, jak wygląda budowa, to jedno powiem - jest kosztowna i na pewno nie będzie łatwa. Prace wykopaliskowe atamoab.se/ swoje mogą trwać, zwłaszcza jeśli na działce coś wymyślono. No, a dalej, powiedziałabym, że dobrym pomysłem będzie naprawdę fajna możliwość wykończeniowa, też w tej firmie.

Iwonka
Posty: 148
Rejestracja: sob cze 13, 2020 10:29 am

Re: budowa domu

Post autor: Iwonka »

By w dzisiejszych czasach budować dom to trzeba mieć nerwy ze stali, dużo wolnego czasu by wszystkiego dopilnować, no i dużo kasy - ceny usług, materiałów rosną prawie każdego dnia. Dla mnie lepszym rozwiązaniem wydaje się kupno gotowego domu np tu cn-kaczmarek/pl/ To biuro z dlugoletnim doświadczeniem, konkrencyjnymi cenami nieruchomości. Ma domy na sprzedaż na terenie powiatu pszczyńskiego, cieszyńskiego, bielskiego, rybnickiego oraz Jastrzębia-Zdroju.

ODPOWIEDZ