Pielęgnacja ogrodu na zimę

suri
Posty: 30
Rejestracja: czw paź 08, 2020 8:12 pm

Re: Pielęgnacja ogrodu na zimę

Post autor: suri »

Dobrze jest zabezpieczyć drzewka owocowe na zimę. My nasz sad mamy od nieogrodzonej strony, wiec zimą czasami mamy zające, które obgryzają drzewka, ale też kora czasami pęka od mrozu, więc wolimy ją zabezpieczyć. Drzewka owocowe - jabłonie kupiliśmy w sklepie internetowym iglaste/pl iglaste/pl/kategoria-produktu/drzewa-owocowe/. Tam maja wiele rodzajów sadzonek, które pięknie się przyjmują, nasz sadek jest w zasadzie stworzony tylko z ich produktów. Mają korzystne ceny, polecam.

kendal
Posty: 691
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:09 am

Re: Pielęgnacja ogrodu na zimę

Post autor: kendal »

Ja zastanawiam się nad zakupem szklarni. Nic tak nie smakuje jak własne warzywa z ogródka. Przeglądam różne oferty, ale jeśli mam być szczera, to najbardziej zaciekawiła mnie ta od botanic/com/pl/ Znacie tę firmę?

kendal
Posty: 691
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:09 am

Re: Pielęgnacja ogrodu na zimę

Post autor: kendal »

Słuchajcie, wiosna coraz bliżej :) Zastanawiam się nad zakupem basenu. Do tej pory nie mieliśmy go w naszym ogrodzie. Jak myślicie, czy basen z zadaszeniem cena to dobry wybór? Czy lepiej postawić na taki tradycyjny?

profesjonalna
Posty: 101
Rejestracja: ndz sie 30, 2020 11:30 am

Re: Pielęgnacja ogrodu na zimę

Post autor: profesjonalna »

Właściwie to ja jeszcze tej zimy ogrodu nie mam, bo przeprowadzamy się na wiosnę i wtedy będzie można działać, ale muszę się od Was dowiedzieć, czy warto obsiać ziemię jako trawnik? Z takimi euroogrod/com/pl/pol_m_Nawozy-i-podloza_Nawozy-do-trawnikow-3706.html nawozami można dać radę? Chętnie poczytam wskazówki.

paulajanicka
Posty: 116
Rejestracja: śr sty 20, 2021 8:21 pm

Re: Pielęgnacja ogrodu na zimę

Post autor: paulajanicka »

A może warto skorzystać z usług profesjonalistów w tym zakresie? Usługi ogrodnicze Warszawa zapewniają kompleksowe usługi w zakresie opiekowania się ogrodem o każdej porze roku. Posiadają oni wiedzę, odpowiedni sprzęt i dużo pasji, która sprawi, że wasze ogrody zawsze będą piękne i zadbane. Możecie zawsze na nich liczyć, a ich usługi są dostępne w bardzo dobrych cenach.

litovelek
Posty: 195
Rejestracja: śr lis 25, 2020 7:54 pm

Re: Pielęgnacja ogrodu na zimę

Post autor: litovelek »

Fajne sa również te dodatki do ogrodu hrrp://centrumnawadniania/com dzięki nim wasz ogród będzie cały czas nawodniony a rośliny będą pieknie rosly.

kobietki33
Posty: 830
Rejestracja: pt sie 21, 2020 9:27 am

Re: Pielęgnacja ogrodu na zimę

Post autor: kobietki33 »

Jeżeli poszukujecie huśtawki do swojego ogrodu, to może propozycje tego sklepu : merkurymarket/pl/hustawki-ogrodowe/ was zainteresują. Sama kupuję tam wszelkie dodatki meblowe do swojego ogrodu i nigdy nie byłam zawiedziona jakością. Ceny maja bardzo atrakcyjne, więc każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie z różnych przedziałów cenowych. :) Ja zdecydowałam się na huśtawkę z poduszkami i zadaszeniem - według mnie, najlepiej sprawdza się podczas letniego odpoczynku na świeżym powietrzu.

Miłka
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 14, 2020 11:45 pm

Re: Pielęgnacja ogrodu na zimę

Post autor: Miłka »

wiele z roślin potrzebuje specjalnego zabezpieczenia na zimę, trawniki czy rabaty przed zimą też wymagają wykonania pewnych prac. Polecam panią Martę z ogrody Lublin, doradzi i wykona całą robotę jeżeli potrzebujemy. Warto się chociażby skonsultować, żeby przez zimę nie stracić cennych roślin, o które bardzo dbaliśmy

kendal
Posty: 691
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:09 am

Re: Pielęgnacja ogrodu na zimę

Post autor: kendal »

Najlepiej informacji poszukać na rzetelnych strona z poradami odnośnie ogrodów :) Ja wiosną posadziłam w ogrodzie werbenę, która swoją drogą jest piękna! I wszystkich informacji o pielęgnacji itd, dowiedziałam się ze strony ladnydom/pl/Ogrody/56,113408,16986749,Werbena__Uprawa_i_Pielegnacja_.html - także polecam tutaj zajrzeć w wolnej chwili.

Aśka
Posty: 355
Rejestracja: wt lis 10, 2020 12:06 pm

Re: Pielęgnacja ogrodu na zimę

Post autor: Aśka »

Ogólnie powiem tak, ze warto zainwestować w projektant ogrodów wam zrobi ogród od a do z , dodatkowo bedziecie mieli przepięknie prezentujący sie ogród w sam raz na zime :)

ODPOWIEDZ