budowa domu

Pańcia
Posty: 230
Rejestracja: pt sty 31, 2020 12:03 pm

budowa domu

Post autor: Pańcia »

Budowa domu to duże przedsięwzicie i spore koszty. Warto już podczas budowy szukać oszczędności. My zdecydowaliśmy się na użycie konstrukcji prefabrykowanych wpwinvest/pl/realizacje/konstrukcja-dachu-wiezba-dachowa/realizacja-dachu-budynku-uslugowego-w-miejsc-piaseczno . To znacznie przyspieszyło powstawanie domu oraz pozwoliło zaoszczędzić sporo pieniędzy.

marysia8383
Posty: 55
Rejestracja: sob sie 01, 2020 4:21 pm

Re: budowa domu

Post autor: marysia8383 »

Jak ogrzewacie swoje domy? My chyba wybierzemy ekogroszek, tu możemy kupić sobianek/pl/. Jest opcja na worki. Tylko jaki piec?

Rysia
Posty: 130
Rejestracja: pt lip 10, 2020 7:18 am

Re: budowa domu

Post autor: Rysia »

Chyba nigdy bym nie zdecydowała na samodzielne budowanie domu. Strasznie dużo papierologi, innych problemów. Chyba prędzej będę kupować gotowy dom, lub duże mieszkanie. Już oglądam się za ofertami i zaciekawiła mnie ta cn-kaczmarek/pl/ To biuro nieruchomości działa na terenie powiatu pszczyńskiego, cieszyńskiego, bielskiego, rybnickiego oraz Jastrzębia-Zdroju. Chyba skorzystam z danych kontaktowych.

asztarte
Posty: 93
Rejestracja: wt paź 13, 2020 3:29 pm

Re: budowa domu

Post autor: asztarte »

Moim zdaniem zamiast budować to lepiej kupić dom w szeregowcu. Taka opcja na pewno wyjdzie taniej i zaoszczędzi nam stresu związanego z budową. No i budowa też trwa, pamiętajmy o tym. Siostra kupiła dom na Osiedlu Brzozowe Zacisze na granicy Sosnowca i Czeladzi i bardzo mi się podoba ta inwestycja probudus/pl/ - sami sobie zobaczcie. Okolica jest świetna, zielona a jednocześnie jest cała niezbędna infrastruktura, wszystkie sklepy, banki, szkoła przedszkole itd. Tak to można sobie wygodnie i spokojnie żyć :)

bogna45
Posty: 84
Rejestracja: czw cze 04, 2020 7:13 pm

Re: budowa domu

Post autor: bogna45 »

Dla mnie budowa domu to był duży stres. I koszt większy niż budowa z profesjonalną firmą, bo kilka razy miałam nietrafione inwestycje. Dlatego gdybym miała budować teraz to z pewnością zatrudniłabym do tego firmę. Na rynku są firmy jak ta fastkrakow/pl/domy-jednorodzinne/ , które stawiają domy kompleksowo. Od fundamentów po dach. Wiem, że mają doświadczenie w temacie, dlatego właśnie na kogoś takiego bym się zdecydowała.

Dymka
Posty: 5
Rejestracja: czw lis 26, 2020 1:15 pm

Re: budowa domu

Post autor: Dymka »

No tak, z tym że nie na wszystkim warto oszczędzać. W końcu dom ma być solidnie wykonany i służyć przez lata :) Tak czy inaczej, warto postawić na wycenę, zanim zacznie się coś robić. U mnie wycenę dachu robiła firma panoramadachow/pl/wycena-dachu/ dzięki temu mogłam wybrać z mężem najlepszą opcję dla nas i dopasowaną do naszych możliwości finansowych. Bardzo konkretna firma i polecam, bo super dopasowali nam rodzaj dachówek i podpowiedzieli kilka ciekawych i praktycznych rozwiązań. Tak, że wiedzieliśmy już przed startem inwestycji na jakie koszty się szykować.

Marzena21
Posty: 25
Rejestracja: czw wrz 24, 2020 1:43 pm

Re: budowa domu

Post autor: Marzena21 »

Gdy intryguje Ciebie ten temat to jak najszybciej przeczytaj ten artykuł. Mam nadzieję, iż znajdziesz tu wszystkie najistotniejsze wskazówki. Serdecznie polecam - piecegazoweco/pl .

HalinkaKalinka
Posty: 45
Rejestracja: ndz paź 11, 2020 11:07 am

Re: budowa domu

Post autor: HalinkaKalinka »

Przy budowie domu niezbędne jest uzyskanie wszystkich pozwoleń..bo inaczej nie będziemy mogli w pełni ruszyć z budową. Ja od siebie mogę polecić firmę, która zajmuje się wystawianiem specjalnych certyfikatów świadczeń energetycznych. Skorzystałam z usług efektywniej/pl/certyfikaty-swiadectwa-energetyczne. Opracowują całą charakterystyką energetyczną przy składaniu wszystkich dokumentów potrzebnych o ubieganie się o pozwolenie na budowę domu lub innego lokalu.

camio
Posty: 93
Rejestracja: pn sty 27, 2020 8:46 pm

Re: budowa domu

Post autor: camio »

Może warto spytać specjalisty? na abrys.net/ robią realizacje w trybie on-line. Wydaje mi się, że to bardzo pomocna opcja :)

saymyname
Posty: 199
Rejestracja: czw lut 20, 2020 12:51 pm

Re: budowa domu

Post autor: saymyname »

Budując dom przyjrze czas kiedy będzie trzeba wybrać również ogrzewanie do siebie, wykonać całą instalację. A zatem czy macie już coś na oku? Na jakie rozwiązanie się zdecydujecie? Jeżeli chodzi o mnie to planuje na stronie kratki/com zakupić sobie solidny kominek z płaszczem wodny. Taki kominek doskonale sprawdzi się do ogrzewania domu o powierzchni 110 m2.

ODPOWIEDZ