U was też tak drogo?

Tyczka
Posty: 219
Rejestracja: pn mar 09, 2020 5:44 pm

U was też tak drogo?

Post autor: Tyczka »

Czy to możliwe żeby litrowy słoik jagód kosztował aż 45 zł?! Ceny owoców i warzyw w tym roku dochodzą do absurdu :( Jak sobie radzicie z letnim przygotowywaniem posiłków przy takich cenach? Przecież właśnie teraz powinno sie jeść najwięcej zieleniny, ale kogo na to stać....

imma34
Posty: 182
Rejestracja: ndz lut 02, 2020 1:45 pm

Re: U was też tak drogo?

Post autor: imma34 »

U nas to samo... widziałam na bazarze zawsze przecież tanie porzeczki po 15 zł za kg i to jest skandal! W ogóle to niektóre owoce zdecydowanie lepiej kupować w marketach lub dyskontach, warzywa jak. np seler czy pora to samo, często jest taniej, a jakością już praktycznie się nie różnią, bo ci z bazaru od dawna nie sprzedają produktów od rolników tylko z tych samych giełd co i reszta...

Jak ja sobie radzę z tą drożyzną? Otóż jest taka pomocna aplikacja lista zakupów, bez której już w ogóle nie ruszam się z domu. Przeglądam gazetki dyskontów i notuję sobie co opłaca się w danym dniu kupić, a dopiero później ruszam do sklepów. Sporo dzięki temu zaoszczędzam, mam też świetną orientację w cenach i jak już muszę po coś iść na bazar to wiem kiedy chcą mnie skroić.

jula
Posty: 377
Rejestracja: sob lip 11, 2020 10:40 pm

Re: U was też tak drogo?

Post autor: jula »

Zobacz sobie aplikacje Provema - provema/com/ i korzyści jakie ze sobą niesie. Ja używam jej już jakiś czas i jestem zachwycona. W końcu mam kontrolę nad swoimi finansami. Wcześniej byłam jak dziecko we mgle a teraz mam wszystko pod ręką i bez problemu ogarniam. Super sprawą jest też bramka ratalna LoanByLink. Można szybko otrzymać kredyt na zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych.

zuzula12
Posty: 1506
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:39 am

Re: U was też tak drogo?

Post autor: zuzula12 »

Wiecie czym jest freeganizm? Ja polecam poczytać artykuł na temat freeganizm warszawa gdzie który dostępny jest na blogu. To naprawdę świetna sprawa bo oszczędzamy pieniądze i mniej marnujemy jedzenia.

ODPOWIEDZ