Studia w Łodzi

Jadala
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 30, 2020 1:12 am

Studia w Łodzi

Post autor: Jadala »

Nie chce wyjeżdżać z rodzinnego miasta na studia. czy warto studiować w Łodzi?

Bansala
Posty: 70
Rejestracja: pt sty 31, 2020 6:39 pm

Re: Studia w Łodzi

Post autor: Bansala »

Pewnie, że warto studiować w Łodzi. Łódzkie ośrodki akademickie nie są mniej znane ni Warszawskie. Poza tym można znaleźć wiele ciekawszych ofert. Myślę, że takich darmowych, bo dofinansowanych z funduszy UE, jak te na które właśnie ruszyła rekrutacja nie znajdziesz.

camio
Posty: 93
Rejestracja: pn sty 27, 2020 8:46 pm

Re: Studia w Łodzi

Post autor: camio »

Wiem, że pierwszy krok i wyjście ze strefy komfortu jest trudne, ale życie składa się z etapów. Nie możemy się zasiedzieć, tkwić w jednym miejscu. Świat jest wielki. W Łodzi na pewno są świetne uczelnie (choćby ASP czy Filmówka), ale nie ograniczaj się do tego. Pierwszy strach minie już po kilku dniach, a potem będzie tylko lepiej rozwiniesz się, poznasz nowych ludzi i nabierzesz życiowego doświadczenia :) Myślę też, że dobrym pomysłem na studia jest makreting społeczny. W końcu, teraz w marketingu tkwi siła wszystkiego :)

haanka
Posty: 230
Rejestracja: pt lut 21, 2020 8:49 am

Re: Studia w Łodzi

Post autor: haanka »

ja szukałam położnictwa prywatnie i w Łodzi niestety nic ciekawego nie znalazłam :( ale postanowiłam złożyć papiery do Warszawy, na Mazowiecką Uczelnię Medyczną. Jestem tu od października i mega sobie chwale. Fajne zajęcia, dużo praktyki, wykładowcy też spoko. Ogólnie komfort nauki mega wysoki, sporo się można nauczyć.

Fabia
Posty: 50
Rejestracja: wt mar 17, 2020 7:50 pm

Re: Studia w Łodzi

Post autor: Fabia »

Na Twoim miejscu wyjechałabym na studia. To mega przygoda, samodzielność, niezależność, nowi znajomi, imprezy itp. Studia w innym mieście i mieszkanie w akademiku czy na stancji to coś co będziesz wspominać całe życie. Ja wyjechałam z Bełchatowa na studia do Warszawy i zostałam tutaj. Teraz robię podyplomówkę na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w stolycy, to już moje 3 studia w życiu. I nie wiem czy kiedykolwiek skończę edukację tak się rozkręciłam :)

Kamila
Posty: 398
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:02 am

Re: Studia w Łodzi

Post autor: Kamila »

A czy oprócz studiów uczycie się dodatkowo jakiś języków obcych? Na stronie internetowej profi-lingua/pl/ możecie zapoznać się z ofertą szkoły językowej ProfiLingua, która jak widać oferuje takie kursy z najróżniejszych języków i na różnych poziomach zaawansowania ;) Na pewno znajdziecie tam dla siebie jakiś kurs ;)

Claudina
Posty: 56
Rejestracja: pn cze 01, 2020 12:06 pm

Re: Studia w Łodzi

Post autor: Claudina »

@Kamila Nie uczę sie dodatkowo angielskiego, bo już umiem :)
@Fabia a jakie kierunki masz za sobą bo rzeczywiście sporo tego i z czego podyplomówka na AEH?

leana
Posty: 31
Rejestracja: pn lip 20, 2020 10:26 am

Re: Studia w Łodzi

Post autor: leana »

Sama tam studiowałam i było super, polecam.

Maza
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 18, 2020 12:13 pm

Re: Studia w Łodzi

Post autor: Maza »

Nie do końca uzależniałabym wybór studiów od miasta. Raczej od dostępności konkretnego kierunku na uczelni. Moim zdaniem nie ma sensu decydować się na studia dla miasta. Lepiej wybrać to, co Cię po prostu interesuje. Wybór kierunku studiów powinien być raczej podyktowany zainteresowaniami czy pasjami. To sprawi, że studiowanie samo w sobie będzie przyjemnością. Podrzucę Ci przy okazji namiary na serwis: notatek/pl/uczelnie , który oszczędzi Ci mnóstwo czasu i pracy.
Pewnie niektórzy znają już Notatek/pl, bo to nie jest nowy serwis. Właśnie dzięki temu, że nie jest to nowa baza pewne jest, że jest już bardzo rozbudowana i będzie naprawdę pomocna w nauce.

soya
Posty: 232
Rejestracja: czw lut 20, 2020 12:50 pm

Re: Studia w Łodzi

Post autor: soya »

A czy ktoś z was może robił studia w uczelni wsb-nlu.edu/pl/pl/rachunkowosc-i-podatki ? Pytam, ponieważ z siostrą zastanawiamy się czy nie zapisać się na rachunkowość i podatki studia. Uwielbiamy liczyć, nawet znamy się na prowadzeniu faktur, rozliczeń. Chcemy wzmocnić naszą wiedzę w tym kierunku.

ODPOWIEDZ