Kolejne USG czy to bezpieczne?

Tyczka
Posty: 219
Rejestracja: pn mar 09, 2020 5:44 pm

Kolejne USG czy to bezpieczne?

Post autor: Tyczka »

Jestem w końcówce ciąży, miałam już parę razy robione USG i chcą mi ponownie zrobić.. Powinnam się bać o zdrowie maleństwa?

imma34
Posty: 182
Rejestracja: ndz lut 02, 2020 1:45 pm

Re: Kolejne USG czy to bezpieczne?

Post autor: imma34 »

Ja też mam mieszane uczucia na ten temat tym bardziej, że końcówka ciąży to czas kiedy bardzo intensywnie rozwija się mózg dziecka więc w sumie nie wiadomo czy promienie USG jakoś tam nie wpływają negatywnie..

Ważne są wskazania do tego badania, a jakie poczytaj tu gyncentrum/pl/blog/pl/trzecie-badanie-prenatalne
No i jeśli twój ginekolog bezwzględnie zaleca, to raczej nie powinnaś odmawiać, choć rozumiem twoje obawy :)

matra
Posty: 76
Rejestracja: śr lip 01, 2020 8:33 am

Re: Kolejne USG czy to bezpieczne?

Post autor: matra »

Badania USG są bezpieczne. Jednak zawsze warto je wykonywać w sprawdzonych miejscach. Jeżeli mieszkacie w pobliżu Wrocławia to polecam wam centrum medyczne endomed/com/pl/ Oni mają doświadczenie w wykonywaniu badań USG.

daga
Posty: 206
Rejestracja: pt maja 01, 2020 6:02 pm

Re: Kolejne USG czy to bezpieczne?

Post autor: daga »

Właśnie, USG jest bezpieczne, dlatego można je tak często stosować. Dobrze, jeśli Cię badają, w razie JAKICHKOLWIEK nieprawidłowości, czy to w pozycji dziecka czy biciu serduszka, mogą zareagować. A która to Twoja ciąża? Może mi podpowiesz, czy ten laktator simed/pl/e-sklep/laktatory/laktator-elektryczny-2-fazowy-lakta-zoe/ , jaki można dostać w aptece, jest dobry? Czytałam, że fajnie pobudza brodawki. To prawda?

Kamila
Posty: 382
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:02 am

Re: Kolejne USG czy to bezpieczne?

Post autor: Kamila »

Jeśli zastanawiasz się, jakie badania powinnaś mieć wykonane na poszczególnych etapach ciąży, to polecam zajrzeć na stronę mustela/pl/mustela-blog/12-tydzien-ciazy-kalendarz-ciazy. Znajdziesz tam specjalny kalendarz ciąży, w którym wszystko zostało dość szczegółowo opisane ;) Polecam ;)

daga
Posty: 206
Rejestracja: pt maja 01, 2020 6:02 pm

Re: Kolejne USG czy to bezpieczne?

Post autor: daga »

Ja to sobie myślę, że twoja położna wszystko Ci wytłumaczy i nie będzie z tym żadnego problemu. Ja sama bardzo, ale to bardzo chciałabym już mieć dziecko, ale na razie nam się z mężem nie udaje. Mam nadzieję, że kiedyś przyjdzie nasz cud na świat. Nie bój się badań, one są dla was.

moira
Posty: 51
Rejestracja: śr wrz 02, 2020 8:51 am

Re: Kolejne USG czy to bezpieczne?

Post autor: moira »

Badania USG nie zagrażają naszym dzieciom. Sama też byłam na kilku takich badaniach podczas ciąży. Jeżeli mieszkacie w Warszawie i rozglądacie się za sprawdzonym miejscem, które zajmuje się wykonywaniem badań USG to polecam wam skontaktować się z gabinetypawlik/pl/ Tam na pewno spotkacie się z obsługą na najwyższym poziomie.

maui
Posty: 27
Rejestracja: czw paź 08, 2020 10:58 am

Re: Kolejne USG czy to bezpieczne?

Post autor: maui »

Usg to badanie bezinwazyjne, ja miałam robione na każdej wizycie podczas ciąży i cieszyłam się, że tak skrupulatnie moja lekarka mnie bada. Zawsze jest lepiej sprawdzić :). Nie ma co się bać. Jeżeli jednak uważasz, że twój ginekolog nie spisuje się dobrze, t może warto pójść do innego specjalisty. Jeżeli jesteś z Białegostoku albo okolic, to bardzo serdecznie polecam wybrać mojego gina, dr Annę Kluz-Kowal gabinetginekologicznybialystok/pl/uslugi/prowadzenie-ciazy. Ona jest profesjonalna, zawsze potrafi pomóc, jest rzetelna i kompetentna, ja jestem zadowolona z tego jak się mną zajmuje.

lin
Posty: 20
Rejestracja: pn lis 09, 2020 2:38 pm

Re: Kolejne USG czy to bezpieczne?

Post autor: lin »

No chyba usg to podstawa

Kajka
Posty: 29
Rejestracja: pn cze 29, 2020 6:16 pm

Re: Kolejne USG czy to bezpieczne?

Post autor: Kajka »

Nie wydaje mi się, aby USG miało jakieś negatywne znaczenie na naszą ciążę. Ale mimo wszystko za często nie ma potrzeby robienia tego badania. Ja natomiast zastanawiam się nad tym jak dużo wcześniej należy zacząć brać kwas foliowy. Dlatego też szukałam informacji na ten temat bo chciałam także dowiedzieć się jakie rodzaje występują tych witamin. I tak znalazłam kwas foliowy tutaj sklepzycia/pl/kwas-foliowy-witamina-b9 i dodatkowo uzyskałam wszelkie informacje odnośnie tych witamin.

ODPOWIEDZ