Badania.

saymyname
Posty: 199
Rejestracja: czw lut 20, 2020 12:51 pm

Badania.

Post autor: saymyname »

Witam,
powiedzcie kochane jak często robicie sobie badanie piersi? Pytam, bo w sumie ja jeszcze nie robiłam takich badań, a mam 30 lat. Teraz postanowiłam odpowiednio o siebie zadbać, dlatego zastanawiam się czy nie skorzystać z badań oferowanych przez neomedica/pl/oferta/badania-specjalistyczne/badania-usg/usg-piersi/ . USG piersi powinno wykryć zmiany nowotworowe etc.

matra
Posty: 76
Rejestracja: śr lip 01, 2020 8:33 am

Re: Badania.

Post autor: matra »

Jeżeli planujesz badania tego typu to polecam ci zastanowić się też nad wykonaniem cytologii. Jeżeli mieszasz w okolicach Gliwic to zgłoś się do histamed/pl/ Oni zajmują się wykonywaniem badań cytologicznych.

daga
Posty: 206
Rejestracja: pt maja 01, 2020 6:02 pm

Re: Badania.

Post autor: daga »

Można wykonywać najróżniejsze badania, ale najważniejsze jest to, żeby jednak skupić się na tym, co nam samym odpowiada i czego potrzebuje nasz organizm. Dlatego też ja zastanawiam się nad RM głowy, ale najpierw czytam tutaj mridiagnostyka/pl/rodzaje-rezonansu-glowy, jakie są jego rodzaje. Muszę się przygotować.

Kamila
Posty: 382
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:02 am

Re: Badania.

Post autor: Kamila »

A jakie badania miałyście robione podczas ciąży? Ja ostatnio przeglądałam sobie kalendarz ciąży na stronie internetowej mustela/pl/mustela-blog/15-tydzien-ciazy-kalendarz-ciazy i widziałam, że w jej trakcie czeka na kobietę naprawdę sporo różnych badań. Każde badanie ma oczywiście jakiś termin, w jakim najlepiej byłoby je wykonać. Czy Wy trzymałyście się tych terminów?

dzieciaczek
Posty: 34
Rejestracja: pn cze 29, 2020 6:14 pm

Re: Badania.

Post autor: dzieciaczek »

Badania zwłaszcza w ciąży są bardzo ważne, bo jednak musimy zadbać nie tylko o siebie ale i o nasze nienarodzone dziecko. Dlatego też zastanawiam się nad tym usg połówkowe kiedy można zrobić? Bo lekarz jeszcze mi nic na ten temat nie wspominał, a to dla mnie ważne by wiedzieć wszystko w miarę wcześniej. Może Wy macie jakieś większe doświadczenie w tej kwestii i możecie mi coś więcej na ten temat podpowiedzieć

dixii
Posty: 58
Rejestracja: wt kwie 14, 2020 9:54 pm

Re: Badania.

Post autor: dixii »

gdybyście chciały zrobić sobie badania krwi w Warszawie to szczerze polecam przychodnię Medivita na Mokotowie( dokładniej na ulicy Rejatana 15). Tu są nawet specjalne pakiety badań właśnie dedykowane kobietom w ciąży :) bardzo miły personel, szybkie terminy.

Lana
Posty: 201
Rejestracja: ndz cze 07, 2020 6:42 pm

Re: Badania.

Post autor: Lana »

Badanie dzieci jest bardzo ważne, bo tylko szybkie wykrycie problemów zdrowotnych pozwoli uniknąć powikłań. Warto zbadać serce, zwłaszcza jeśli zauważymy, ze dziecko szybko się męczy lub ma problemy z wagą. Ja znalazłam kardiologa cmp.med/pl/cmp-wilanow-2/kardiolog-dzieciecy/ . Czytałam, że mają nowoczesny sprzęt i istnieją od wielu lat. Leczą niemal wszystkie schorzenia układu krążenia.

grzygrzy
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 27, 2021 3:16 pm

Re: Badania.

Post autor: grzygrzy »

Badania zwłaszcza w ciąży są bardzo ważne, bo jednak musimy zadbać nie tylko o siebie ale i o nasze nienarodzone dziecko. Dlatego też zastanawiam się nad tym usg połówkowe kiedy można zrobić? Bo lekarz jeszcze mi nic na ten temat nie wspominał, a to dla mnie ważne by wiedzieć wszystko w miarę wcześniej. Może Wy macie jakieś większe doświadczenie w tej kwestii i możecie mi coś więcej na ten temat podpowiedzieć
Należy być pod stałą opieką lekarza prowadzącego. Ja rodziłam za pomocą cesarskiego cięcia, ponieważ w moim przypadku nie było innej możliwości. Okropnie bałam się porodu metodą naturalną, nie potrafiłam sobie tego wyobrazić, czułam, że nie dam rady. W psychomedic/pl/tokofobia-zaswiadczenie-cesarskiego-ciecia/ zdiagnozowali u mnie tokofobię i pomogli uzyskać zaświadczenie do cesarki oraz mogłam liczyć na pomoc psychiatry w każdej chwili.

bastylia
Posty: 111
Rejestracja: pt sty 29, 2021 10:54 am

Re: Badania.

Post autor: bastylia »

Ja robiłam badania ostatnio i nie najlepiej mi wyszła cytologia, nestety ginekolog zalecił stosowanie papilocare i powtórne badanie za pół roku, ten że usuwa wirusa hpv z szyjki macicy a lekarz podejrzewa że to może być przyczyną takiego wyniku

kraksa
Posty: 105
Rejestracja: pn sty 25, 2021 1:22 pm

Re: Badania.

Post autor: kraksa »

Miałam robioną sonovaginografię w szpitalu medicover, ginekolog podejrzewał u mnie endometriozę i wysłał mnie na dokładną diagnostykę która potwierdziła jego podejrzenia, teraz mam odpowiednią specjalistyczną opiekę

ODPOWIEDZ