Wkurzają was dzisiejsze TELEPORADY w sprawie zdrowia?

Tyczka
Posty: 219
Rejestracja: pn mar 09, 2020 5:44 pm

Wkurzają was dzisiejsze TELEPORADY w sprawie zdrowia?

Post autor: Tyczka »

Wkurzają was dzisiejsze TELEPORADY w sprawie zdrowia?
Bo mnie owszem, jak tu się leczeć, jak lekarz Cię nie widzi i wystawia leki czy coś na oko?

imma34
Posty: 182
Rejestracja: ndz lut 02, 2020 1:45 pm

Re: Wkurzają was dzisiejsze TELEPORADY w sprawie zdrowia?

Post autor: imma34 »

No wkurzają trochę, ale co zrobisz?
Z dwojga złęgo jakoś sobie służba zdrowia musi w tym wszystkim radzić więc lepiej takie niż wcale, nie?
Można z biedy kurować się samemu, albo jak coś powazniejszego to skorzystać z wideo konsultacji, słyszalaś o tym?
Tu psychomedic.online/ - dla przykładu możesz zamówić taką wideo konsultację z psychiatrą czy psychologiem (różni lekarze w całej Polsce ), opłacić i rozmawiasz z nimi na video, a nie przez słuchawkę.
Wg mnie forma jest o wiele ciekawsza no i jednak lekarz Cię widzi.
7 dni w tygodniu działają - sprawdź sobie i oczywiście normalnie wystawi erecepty czy e-zwolnienie

marysia8383
Posty: 55
Rejestracja: sob sie 01, 2020 4:21 pm

Re: Wkurzają was dzisiejsze TELEPORADY w sprawie zdrowia?

Post autor: marysia8383 »

Ile ja nerwów ostatnio straciłam w poszukiwaniach nefrologa na już. Poratowali nas tutaj cmp.med/pl/cmp-ochota/nefrolog/. Jak to się wszystko wkrótce nie skończy, to będzie tragedia. Badania skonsultowane i wprowadzone dalsze leczenie, gdyby nie CMP MED to ja nie wiem, co my byśmy zrobili.

tajemnicza
Posty: 54
Rejestracja: pt mar 27, 2020 4:58 pm

Re: Wkurzają was dzisiejsze TELEPORADY w sprawie zdrowia?

Post autor: tajemnicza »

Pewnie,że jest to bardzo denerwujące,ale nie bardzo mamy wybór jeśli chodzi o podstawową opiekę medyczną.Najważniejsze jednak,że otworzyły się dla swoich pacjentów takie miejsca jak chirurg dentysta kraków gdzie pacjenci mogą liczyć na szybką i fachową pomoc. Każdy,kto cierpi,kto potrzebuje porady i pomocy w przezwyciężeniu bólu,powinien mieć dostęp do najlepszych specjalistów,bez względu na to czy mamy pandemię czy też nie.

nosleep
Posty: 283
Rejestracja: wt sty 28, 2020 11:35 am

Re: Wkurzają was dzisiejsze TELEPORADY w sprawie zdrowia?

Post autor: nosleep »

Faktycznie, wiele spraw nie da się załatwić taką teleporadą. Ja też wolę iść do lekarza i porozmawiać o co mi chodzi. Poza tym nie sądzę, żeby dało się postawić trafną diagnozę kiedy rozmawia się z pacjentem przez telefon. Jeśli potrzebujecie porady endokrynologa to tradycyjne wizyty odbywają się w poradni Melissa Med melissamed/pl/endokrynolog . Na stronie znajdują się informacje jak umówić się na wizytę.

cesia
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 30, 2020 5:37 pm

Re: Wkurzają was dzisiejsze TELEPORADY w sprawie zdrowia?

Post autor: cesia »

Wcale nie wkurzają i przyznam szczerze, że cieszę się, iż można z takich porad obecnie korzystać. Jedyne co to muszę sobie zmienić telefon na nowy, ponieważ ten mój wiekowy ma już popsutych parę ważnych funkcji. Podobno bardzo komfortowym urządzeniem jest ten najnowszy Xiaomi POCO M3 magazyn.ceneo/pl/artykuly/poco-m3-specyfikacja . Może już o nim słyszeliście?

daga
Posty: 215
Rejestracja: pt maja 01, 2020 6:02 pm

Re: Wkurzają was dzisiejsze TELEPORADY w sprawie zdrowia?

Post autor: daga »

Wiecie co, ja jak miałam odparzenie pod piersiami , to lekarz przez kamerkę nawet tego nie widział, a przez telefon nie umiałam tego opisać. Więc dla mnie to nie jest dobry sposób na leczenie chorych dziś. No, ale co ja mogę wiedzieć, na pewno są osoby, które się za tym opisują. Na pewno lekarze.

Jasieńka
Posty: 32
Rejestracja: pn cze 29, 2020 6:05 pm

Re: Wkurzają was dzisiejsze TELEPORADY w sprawie zdrowia?

Post autor: Jasieńka »

A no niestety takie teleporady stają się coraz bardziej denerwujące i tak na prawdę nie wiele wnoszą. Dlatego też sama postanowiłam poszukać dobrej przychodni w której to można wykonać między innymi badanie USG jamy brzusznej. I tak też między innymi natrafiłam na tę przychodnię neomedica/pl/oferta/badania-specjalistyczne/badania-usg/usg-jamy-brzusznej/ Także od razu umówię się tam na wizytę.

kraksa
Posty: 111
Rejestracja: pn sty 25, 2021 1:22 pm

Re: Wkurzają was dzisiejsze TELEPORADY w sprawie zdrowia?

Post autor: kraksa »

Nie, ja nawet bardzo je sobie chwalę za oszczędność czasu, wiadomo że na cytologię i inne badania musisz iśc do przychodni ale już na konsultację wyników niekoniecznie, u mnie jak wyszła gorzej cytologia to ginekolog zalecił papilocare i kontrolę po pół roku, okazało się że wszystko już jest ok a ja nie musiałam stać w kolejce w przychodni i się narażać

haanka
Posty: 230
Rejestracja: pt lut 21, 2020 8:49 am

Re: Wkurzają was dzisiejsze TELEPORADY w sprawie zdrowia?

Post autor: haanka »

wiadomo, że czasem może być to uciążliwe ale ogólnie ja jako pacjentka cieszę się, ze teraz takie konsultacje online są popularne. Ostatnio musiałam zrobić badania okresowe do pracy i bez problemu umówiłam się online z lekarzem medycyny pracy z przychodni Medivita w Warszawie badania.medycynapracywawa/pl/ Szybko, bezproblemowo i w miłej atmosferze :)

ODPOWIEDZ