Gotowe firany dla dzieci – najmodniejsze wzory

Jakie wzory firan dla dzieci będą odpowiednie dla chłopca a jakie dla dziewczynki? Jak udekorować okno dla mieszanej pary dzieci ? Do którego roku życia wzorzyste firanki będą się im podobać a kiedy stracą swój urok ?

Dekoracja pokoju dla malucha to prosta sprawa – dopóki dziecko nie zaczyna mieć już własnego zdania. Wtedy pojawiają się pierwsze problemy: wybrane przez mamę kolory okazują się dzieciom nie podobać, postacie z kreskówek, okazują się „passe”  a na słodkie kokardki i lambrekiny na firankach nastolatka zaczyna patrzeć z pogardą. Jak zaaranżować przestrzeń okna, by nasze dziecko było zadowolone?

Firany dla dzieci małych – do 5-6 roku życia powinny być przede wszystkim bezpieczne dla dziecka (lepiej zrezygnować z długich firan i zasłon dziecięcych, które będą w zasięgu rąk malucha). Dla dzieci w tym wieku świetnie sprawdzają się wszelkie kolorowe wzory – najlepiej takie, które mają dużo detali i szczegółów – przykuwają one uwagę malucha i mogą być wykorzystane nawet jak narzędzie edukacyjne. Ciekawym dodatkiem są kolorowe lambrekiny z zawieszkami w różnych kształtach – kołysząc się na wietrze przyciągają uwagę dziecka.

Firany dla dzieci z postaciami z bajek i komiksów

Dzieci starsze, mają już swoje ulubione postacie z bajek. Dlatego firany dla dzieci najlepiej dobrać pod kątem ich ulubionych kreskówek, pamiętając o tym, że moda w tym zakresie szybko się zmienia (a firanek przecież nie będziemy zmieniać co 6 miesięcy). W ostatnich miesiącach, najpopularniejsze wzory jakie mają firany dla chłopców to: piłka nożna (wzór uniwersalny, który świetnie sprawdza się również u starszych dzieci), samochodziki (podobnie jak wzór z piłką nożną może być wykorzystywany w aranżacji okna młodszego nastolatka), statki i talerze kosmiczne (motyw szczególnie lubiany przez chłopców w wieku 6-10 lat). Z wzorów z kreskówek na firanach dla chłopców dominują postacie z komiksów – Spiderman, Batman i inni herosi. Dziewczynki najbardziej lubią firanki w serduszka i gwiazdki (motyw uniwersalny – oba występują bardzo często na firanach żakardowych w kolorze białym bądź ecru). Z postaci z kreskówek najpopularniejsze postacie to wróżki, księżniczki i postacie z bajek Disneya. Te motywy niestety dość szybko się dezaktualizują i nierzadko już 10 latka zaczyna uważać, ze jej firanki z Myszką Miki są zbyt dziecinne.

Edukacyjne firany dla dzieci

Coraz większą popularnością w przypadku starszych dzieci – powyżej 12 roku życia – cieszą się firanki edukacyjne. Są to gotowe firany dla dzieci, zdobione takimi wzorami jak: mapa świata bądź Europy, tablica Mendelejewa, wzory figur geometrycznych czy podstawowe zwroty w języku angielskim. Tego typu żakardowe firany dla dzieci to najmodniejsze wzory, które – co ważne – podobają się i rodzicom i dzieciom.

Modne, nowoczesne firany dla dzieci, firanki dziecięce dla dziewczynki, lub chłopaka, firany do pokoju dziecięcego, firany młodzieżowe znajdziesz w sklepie internetowym http://firanex.net/firany-dla-dzieci

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*