Jak dobrać dobry peeling do skóry?

Jak dobrać peeling

Peeling jest niezwykle ważnym kosmetykiem, używanym do codziennej pielęgnacji skóry. Standardowy cykl regeneracji skóry wynosi 28 dni. Długość cyklu jest uzależniona od wieku kobiety.

Według specjalistów po ukończeniu trzydziestego roku życia, odnowa przebiega wolniej i może trwać nawet czterdzieści dni. Peeling jest procesem powodującym usunięcie zanieczyszczeń oraz obumarłych komórek zewnętrznej warstwy naskórka, świetnie rozjaśnia i wygładza skórę.

Dlaczego peeling jest tak ważny?

Podstawowym celem peelingu jest odnowa komórkowa warstwy skóry. Dzięki temu następuje szybka regeneracja skóry, ponieważ pobudzona skóra wytwarza wiele nowych komórek. Można wybrać dowolną formę peelingu. Osoby, które mają problemy z cerą przed rozpoczęciem zabiegów powinny skonsultować się ze specjalistą. Peelingi domowe powinny być stosowane regularnie, ich intensywność zależy od rodzaju skóry.

W przypadku skóry tłustej zabiegi powinny być wykonywane nawet dwa razy w tygodniu, posiadaczkom skóry suchej, normalnej lub wrażliwej wystarczą dwa zabiegi miesięcznie. Aby prawidłowo wykonać peeling należy przestrzegać pewnych zasad. Przed wykonaniem zabiegu trzeba oczyścić skórę oraz odpowiednio nawilżyć następnie dokładnie wmasować kosmetyk. Po zabiegu należy zmyć kosmetyk wodą a następnie nałożyć krem lub balsam.

Jak dobrać odpowiedni peeling?

Dostępne są różne rodzaje peelingów: kremowe (o konsystencji kremu lub gęstego balsamu do ciała), żele pod prysznic i mydła złuszczające, cukrowe, enzymatyczne. Najsilniejszym rodzajem peelingu są peelingi solne. Nie są one odpowiednie dla skóry wrażliwej i cienkiej. Można wykorzystać również mniej profesjonalne produkty. Istnieją różne domowe sposoby na peeling.

Jedną z nich jest mieszanka fusów z zaparzonej kawy i oliwy. Można również użyć soli kuchennej, morskiej lub do kąpieli wymieszanej z oliwą. Niektórzy stosują też takie produkty jak płatki owsiane, otręby, kaszka kukurydziana, zmielone migdały lub orzechy, cukier z oliwą. W zależności od głębokości działania użytej substancji można wyróżnić peeling powierzchniowy, średniogłęboki oraz głęboki. Peeling przed depilacją może okazać się dobrym rozwiązaniem, ponieważ ułatwi to usuwanie włosów, natomiast nie powinno się go wykonywać zaraz po depilacji, ponieważ mogą pojawić się podrażnienia. Należy odczekać, co najmniej dobę.

Dobrym pomysłem może okazać się peeling przed nałożeniem samoopalacza. Peeling warto połączyć z masażem, ponieważ pobudzi to krążenie. Zabieg ten jest skutecznym sposobem na walkę z cellitem. Większość osób wykonuje peeling w domu, jednak nie jest ta tak skuteczne jak profesjonalny zabieg w salonie kosmetycznym. Warto więc od czasu do czasu udać się do kosmetyczki. Przykładowe profesjonalne peelingi to: peeling morski thalaspa, salipeel, mandelac. Używanie peelingów jest niezwykle ważne w codziennej pielęgnacji skóry. Powinny po nie sięgać kobiety w każdym wieku. Należy jednak pamiętać, aby prawidłowo dopasować kosmetyk do rodzaju cery.

Avatar

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Avatar
Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

2 Komentarze

  1. Mam bardzo suchą i wrażliwą skórę, mimo to uwielbiam robić peelingi , zawsze czuję się po nich odświeżona, jednak wiele z produktów dostępnych na rynku wywołuje u mnie podrażnienia. Z tego powodu od dłuższego czasu sama sporządzam różnorodne mieszanki, peeling z oliwy i kawy znam bardzo dobrze i chętnie stosuję , jednak bardzo zaciekawiło mnie użycie otrębów i płatków owsianych, konicznie muszę tego spróbować.

  2. Dobry peeling do ciała to podstawa gładkiej i aksamitnej skóry. Ja osobiście uwielbiam peelingi cukrowe a jęsli do tego są w pełni naturalne to już jest ideał. Ostatnim moim odkryciem jest peeling cukrowy o zapachu cynamonu i pomarańczy marki Scandinavia a takze peeling także naturalny Pat&Rub. Obydwa mega wydajne i maja świetną nielejącą się konsystencje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*