Jak działa esperal?

Wiele osób ma problem z nadużywaniem alkoholu. Niektórzy z nich są uzależnieni od tej używki. Jednak jak poradzić sobie w walce z alkoholizmem? Przede wszystkim w takiej sytuacji potrzebna jest odpowiednia terapia. Jednak w rzuceniu alkoholu pomoże nam również esperal. Poniżej dowiecie się czym jest ta substancja i na jakiej zasadzie ona działa.

Esperal to inaczej wszywka alkoholowa, która w swoim składzie posiada disulfiram. Jest to substancja, która odpowiedzialna jest za blokowanie enzymu odpowiedzialnego za metabolizm alkoholu w organizmie. Przez taki proces, po wypiciu alkoholu mogą pojawić się bardzo nieprzyjemne objawy. Mowa tutaj chociażby o bólu głowy, nudnościach, wymiotach czy przyspieszonej akcji serca.

Po wypiciu alkoholu posiadając wszywkę może dojść nawet do padaczki alkoholowej. Właśnie takie objawy mają skutecznie zniechęcić osobę uzależnioną od spożywania alkoholu. Warto wspomnieć, że wszywki alkoholowe działają przez około 8 miesięcy. Oczywiście sam zabieg wszywania tabletek można powtórzyć.

Kiedy warto sięgnąć po esperal?

Przede wszystkim u pacjenta musi być wyraźna chęć do walki z alkoholizmem. Jest to tylko dodatkowy element terapii, który być może wymagać będzie dodatkowych kroków. Wszywek alkoholowych nie wszczepia się pacjentowi bez jego świadomej zgody. Osoba ta nie może być także w stanie upojenia alkoholowego w trakcie zabiegu. Osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne również nie powinny korzystać ze wszywek alkoholowych.

Ponadto pacjent nie powinien mieć problemów z wydolnością serca, ciśnieniem tętniczym, czy uczuleniem na jakikolwiek składnik leku. Trzeba pamiętać o tym, że esperal nie wpływa negatywnie na wszelkie wykonywane przez nas codzienne czynności. Jego zadaniem jest tylko spowodowanie większej wrażliwości organizmu na spożywany alkohol.

Jak wygląda wszycie esperalu?

Esperal to lek, który nie przyjmuje się doustnie. Zazwyczaj zaszywa się go podpowięziowo w okolicy pośladkowej. Oczywiście taki zabieg wykonuje doświadczony chirurg. Cały zabieg wykonywany jest z miejscowym znieczuleniem. Czas trwania operacji to około 30 minut. Tak naprawdę od razu po zakończeniu zabiegu pacjent może wrócić do wszelkich innych czynności. Należy wspomnieć o tym, że procedura zabiegu nie zostawia żadnej blizny, dlatego wszywki alkoholowe są niewidoczne.

Przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad lekarski, gdzie pacjent jest pytany o wszelkie alergie, aktywne choroby itd. Oprócz wszywki alkoholowej poleca się pacjentom regularne spotkania z psychologiem albo psychoterapeutą. W ten sposób walka z alkoholizmem jest o wiele bardziej skuteczna i zapewnia najlepsze efekty.

Podsumowując

Esperal to skuteczny lek, który potrafi zniechęcić osobę uzależnioną od spożywania alkoholu. Warto jednak pamiętać, że wszywki alkoholowe nie zapewnią nam pełnej terapii. Są one jednym z elementów, które mogą nam pomóc w skutecznym rzucaniu alkoholu. Przed zabiegiem warto sprawdzić wszelkie przeciwskazania, aby stosowanie tego leku było dla nas w pełni bezpieczne. Więcej na https://esperalwarszawa.pl/

Avatar

O Artykuł zewnętrzny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*