Jak sobie radzić z cellulitem?

Gdyby zapytać kobiety, z jaką niedoskonałością swojego ciała walczą najbardziej, z całą pewnością wiele z nich odpowiedziało by, że jest to cellulit. Pojawia się on na skórze, tworząc na niej różnorodne „wzory” przez co skóra przypomina skórkę pomarańczy.

Cellulit występuje zwykle na udach i pośladkach, chociaż może pojawić się też i na innych częściach ciała. Co ciekawe, pojawia się on u kobiet bez względu na wiek, wagę czy tryb życia. I co równie ważne wcale nie jest łatwo się go pozbyć. Jednakże gdy będziemy stosować kilka zasad, o których powiemy później, możemy go całkowicie wyeliminować.

Skąd bierze się cellulit?

Jest wiele przyczyn pojawienia się na skórze cellulitu. Na jedne kobiety mają wpływ, na inne już nie. Jednak jak mówią specjaliści, największy wpływ na to schorzenie ma to co jemy i tryb życia. Dlatego tak istotna dla każdej kobiety powinna być odpowiednia dieta. Należy unikać diety obfitej w tłuszcze, a także słodyczy, kawy, mocnej herbaty (zwłaszcza czarnej), napojów gazowanych. Kolejną przyczyną pojawienia się cellulitu jest brak ruchu. Skóra osoby mało aktywnej fizycznie, traci na jędrności, staje się odwodniona i bardziej sucha. A wszystkie te czynniki niezmiernie „pomagają” w pojawieniu się zniekształceń na skórze. Bardzo ważne może też tutaj być podłoże genetyczne. Jeżeli u osób w naszej rodzinie występuje cellulit, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojawi się on także i u nas. Aby poprawić kondycję naszej skóry, należy także unikać gorących kąpieli, pracy w jednej pozycji, czy chodzenia na wysokich obcasach. Wszystkie te czynniki mogą wpływać na krążenie krwi, co ma bezpośredni wpływ na pojawienie się cellulitu.

Co robić by pozbyć się cellulitu

Pojawienie się cellulitu wcale nie oznacza, że będzie on już na naszej skórze do końca naszego życia. Jeżeli dobrze „powalczymy”, to mamy szansę się go pozbyć. Oto kilka wskazówek, jak tego dokonać.

  • aktywny tryb życia – aby pozbyć się cellulitu, powinniśmy wykonywać jak najwięcej ruchu. Zdecydowanie polecane jest tu zwłaszcza pływanie, a ponadto jazda na rowerze, jogging itp. Pomóc może nawet zwykły spacer, byle był on regularny i odpowiednio długi.
  • dieta – prawidłowa dieta antycellulitowa, powinna zawierać jak najwięcej owoców i warzyw. Ponadto musi być w niej wiele pokarmów w których znajduje się błonnik czy witaminy. Nie możemy zapominać także o wypijaniu odpowiedniej ilości wody, aby skóra była odpowiednio nawodniona.
  • pielęgnacja – istnieje wiele kremów i środków nawilżających, które mogą pomóc nam w ujędrnieniu skóry i utrzymaniu jej w odpowiedniej kondycji. Warto także stosować peelingi i odpowiednie masaże. Dzięki tym zabiegom ryzyko pojawienia się cellulitu może znacznie się zmniejszyć.
  • zabiegi kosmetyczne – wiele zakładów kosmetycznych, ma w swojej ofercie zabiegi, które pozwalają pozbyć się cellulitu. Najpopularniejsze jest tu tzw. „żelazko antycellulitowe”, które ujędrnia skórę i pomaga szybko usunąć pomarańczową skórkę.

Jeżeli na naszym ciele pojawił się cellulit, nie musimy rozpaczać i załamywać rąk. Należy zrobić wszystko by się go jak najszybciej pozbyć, a przy odrobinie wysiłku i dobrej woli, możemy tego dokonać.

Więcej na temat usuwania cellulitu dowiedzieć się można tutaj https://secretofyouth.net/konieccellulitu/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*