Jak urządzić kawalerkę?

W dobie bardzo drogich mieszkań coraz częściej młodzi ludzie decydują się na zakup kawalerki jako swojego miejsca zasiedlenia. Niewielu z nas wie, że kawalerka może stać się idealnym miejscem dla zamieszkania dwóch osób w młodym wieku. Jest kilka podstawowych obowiązków, które muszą zostać spełnione, aby życie w kawalerce nie było przytłaczające. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w takim wypadku jest zakup kawalerki ze zintegrowanym aneksem kuchennym wraz z pokojem. Możemy dzięki temu uzyskać przestronniejsze wnętrze.

Podstawowa zasada urządzania kawalerki

Mieszkanie w jednym pokoju w dwie osoby dla większości z nas będzie przytłaczające. Nie mamy wtedy jakichkolwiek możliwości na zachowanie odrobiny prywatności czy też możliwości wyjścia do drugiego pokoju. Aby sobie to umożliwić w każdej kawalerce musimy wydzielić sobie przestrzeń sypialnianą czy też inaczej nazywaną nocną. Bardzo dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zastosowanie ścianki działowej. Może być to podstawowa wersja czyli cienka ścianka z płyty gipsowo-kartonowej, ale można ją dodatkowo modyfikować i zrobić z niej ściankę ażurową w formie oryginalnego regału na książki. Na tak małej przestrzeni jest to bardzo często wykorzystywany pomysł, ponieważ w praktyce musimy wykorzystać każdą wolną przestrzeń naszego mieszkania. Wydzielenie takiej przestrzeni umożliwia nam zmianę pomieszczenia i oddzielenie się od pozostałej części mieszkania. Dodatkowo w małych pomieszczeniach sypialnianych/nocnych psychika człowieka czuje się przytulniej i bardziej komfortowo przez co lepiej się wysypiamy.

Czego nie stosować a co stosować do urządzania wnętrz kawalerek

Aby uniknąć zbędnego wizualnego pomniejszenia pomieszczenia nie możemy na podłodze kłaść grubych i dużych dywanów. Wizualnie pomniejszają one pomieszczenie, a to negatywnie działa na nasze samopoczucie. Aby zaoszczędzić na przestrzeni i tak już małego pomieszczenia powinniśmy poważnie zastanowić się nad kupnem szafy robionej na zamówienie, a najlepiej jakby to była szafa wnękowa, ponieważ wnęki z reguły ciężko zaaranżować, a stworzenie w niej szafy eliminuje nam problem utraty przestrzeni przez ustawienie dużej ilość mebli. Przestrzeń użytkową naszego pokoju powinna zawierać w sobie niewielką kanapę (najlepiej dwuosobową), stolik RTV wraz z telewizorem oraz niewielki stolik kawowy. Możemy pomyśleć również o dodatkach w stylu stojącej lampy, roślinach lub niedużych obrazach. Wielkoformatowe obrazy również optycznie zmniejszają pomieszczenie, więc starajmy się ich unikać.

Podsumowanie

Podsumowując jeżeli kawalerka zostanie należycie urządzona to bez problemu można w niej zamieszkać w dwie osoby. Musimy jednak pamiętać o zapewnieniu sobie przestrzeni intymnej oddzielonej za pomocą jakiejkolwiek ścianki działowej. Dodatkowo nie możemy wstawić do takiego pomieszczenia zbyt dużej ilości sprzętu czy też mebli. Musimy unikać wielkich obrazów i dywanów, które wizualnie zmniejszają nasze mieszkanie, powodując uczucie przytłaczania. Jeżeli nie czujemy się na siłach do samodzielnego zaprojektowania naszego wnętrza możemy oddać to zadanie profesjonaliście i zatrudnić architekta wnętrz.

Avatar

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Avatar
Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*