Jak wrócić do wagi po ciąży

Jak schudnąć po ciąży

Ciąża to zwykle trudny okres dla każdej kobiety, w tym czasie ciało znacząco się zmienia. Każda kobieta marzy o szybkim powrocie do figury i kondycji sprzed ciąży. Niestety proces ten jest zwykle trudny i długotrwały.

Wszystko zależy od organizmu, niektórym kobietom łatwiej zrzucić zbędne kilogramy, inne potrzebują więcej czasu. W procesie odchudzania po ciąży najważniejsza jest cierpliwość i systematyczność. Podczas porodu kobieta traci kilka zbędnych kilogramów, zwykle 6-7. W czasie połogu, czyli w okresie poporodowym stopniowo zmniejsza się obwód w pasie, niestety utrata zbędnych kilogramów wymaga ciężkiej pracy,

Kiedy można zacząć odchudzanie

Połóg to czas, kiedy kobieta powinna odpoczywać, organizm jest wtedy osłabiony, następuje regeneracja ciała. Nie można wtedy intensywnie ćwiczyć, kobieta jednak nie musi całkowicie rezygnować z aktywności fizycznej. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się spacery, nie są męczące a niewątpliwie korzystnie wpływają na kondycję.

Niedopuszczalne jest również stosowanie w tym okresie różnych diet, warto jednak zdrowo się odżywiać, jest to korzystne zarówno dla matki i dziecka. Powrót do formy ułatwia karmienie piersią. Nieprzestrzeganie wymienionych zasad może okazać się dla kobiety niebezpieczne, doprowadzić do osłabienia czy infekcji. Odchudzanie po ciąży to trudny proces, niektóre kobiety szybko odzyskują figurę inne potrzebują nawet kilku lat.

Są też kobiety, które nie wrócą do dawnej wagi. Wszystko zależy od organizmu oraz ilości kilogramów, jakie pojawiły się w podczas ciąży. To ile kobieta przytyje zależy w dużej mierze od typu jej sylwetki. Ważna jest determinacja i cierpliwe oczekiwanie na efekty. Nie ma idealnej recepty na powrót do figury sprzed ciąży, każda kobieta jest inna i proces odchudzania może się różnić.

Jak schudnąć

Im mniej kobieta przytyje w ciąży, tym łatwiej wrócić do formy. Warto więc nie rezygnować całkowicie z aktywności fizycznej w czasie ciąży, to zapobiegnie radykalnemu zwiększeniu wagi. W walce o powrót do formy sprzed ciąży najważniejsze jest zdrowe odżywianie.

Należy jeść 3-4 posiłki dziennie o regularnych porach. Swoją dietę trzeba wzbogacić o produkty bogate w witaminy, warto spożywać dużo witamin i owoców. Trzeba unikać słodyczy i słodzonych napojów. Dieta nie jest wystarczająca, aby wrócić do kondycji sprzed ciąży. Bardzo ważne są ćwiczenia, aby ciało odzyskało jędrność. Trzeba zacząć od lekkich ćwiczeń i stopniowo zwiększać ich intensywność. Z czasem można wprowadzać bardziej zaawansowane ćwiczenia.

Najbezpieczniejszą formą ćwiczeń jest joga. Kobieta nie powinna się do niczego zmuszać i pamiętać, aby się nie przemęczać. Bardzo ważna jest odpowiednia ilość snu. Często kobiety sięgają po różne książki czy filmy, szukają również rad w Internecie. Obserwując różne celebrytki, można pomyśleć, że wracanie do formy sprzed ciąży jest proste. Takie kobiety mogą jednak liczyć na sztab osób, które pracują na ich wizerunek takich jak prywatni trenerzy, styliści.

Avatar

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Avatar
Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

2 Komentarze

 1. Wszyscy uważają, że wrócić do swojej figury z przed ciąży nie jest łatwo a uważam, że to nie prawda. Ja odstawiłam białe bułki, słodycze i cole i po miesiącu są spore efekty. Oprócz tego 2 godz na siłowni w tygodniu wystarczają. Grunt to regularne posiłki i nie w dużych ilościach. Lepiej zjeść 5 małych niż 2 duże

 2. Czasem nic specjalnego nie trzeba robić. Sama opieka nad dzidziusiem daje spalanie jak w ćwiczeniach u Chodakowskiej. Tylko każde ciało to inna
  historia. Moja koleżanka z
  osiedla przytyla w ciąży
  zaledwie 7 kg. Zrzucila po…1,5
  miesiąca. Ruch, ruch i jeszcze
  raz ruch. To najlepsza metoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*