Karnisze do salonu – 4 najciekawsze rozwiązania

Salon jest wizytówką domu. Meble, dywany, zasłony wybierane są z wielką pieczołowitością, tak by nie tylko spełniać swoją funkcję użytkową, ale przede wszystkim stworzyć miejsce, w którym jego właściciele będą dobrze się czuli i chętnie przebywali. Stąd też bardzo ważne jest, by wszystkie elementy wystroju wnętrza posiadały określone walory dekoracyjne. Dotyczy to również karniszy. Ten z pozoru mało istotny szczegół, ma duży wpływ na wygląd salonu. W niniejszym artykule sprawdzimy, jakie karnisze są obecnie najmodniejsze i które z nich warto wybrać do salonu.

Wybierając karnisze do salonu mamy spory wybór drążków w różnych stylach. Najczęściej wybierane są karnisze metalowe, drewniane, aluminiowe. Te najbardziej znane rozwiązania, są jednocześnie najbardziej uniwersalne. Metalowe karnisze pasują do nowoczesnych wnętrz, podkreślają oryginalny, elegancki charakter wnętrza.

rena-1

– Karnisze matowe lub z połyskiem np.: drążek dla wymagających w chromie jest zawsze bezpiecznym, dobrze wyglądającym rozwiązaniem. Elegancki, dyskretny, w spokojnej kolorystyce świetnie można też polecić do salonów otwartych na kuchnię, gdzie ważne jest zachowanie spójności i harmonii w doborze dodatków w obu pomieszczeniach – mówi Agata Zając ze sklepu rena.pl.

Drewniane drążki są przeznaczone do salonów w stylu rustykalnym. Aluminium bardzo dobrze komponuje się w dekoracjami w stylu industrialnym typu lofty.

Ważne detale

Popularność najczęściej wybieranych karniszy jest też związana z możliwością doboru różnych końcówek, które pozwalają na nadanie oknom bardziej indywidualnego stylu. Końcówki do karniszy są sprzedawane osobno, więc mamy dzięki temu niemal nieograniczoną możliwość komponowania własnej, niepowtarzalnej dekoracji okiennej. Sporym ułatwieniem jest fakt, że montaż końcówek nie wymaga nawet podstawowych narzędzi. Wystarczy je po prostu wcisnąć, by drążek otrzymał szykowne wykończenie w kształcie kuli mieniącej się jak diamenty, albo misternych ornamentów. Bardzo modne są końcówki wykończone kryształkami Swarovskiego, geometryczne, florystyczne, w kształcie grota, czy strzały.

rena-2

– Niekiedy wybór określonego rodzaju karnisza determinuje możliwość montażu. Z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku karniszy sufitowych. Są one wybierane, gdy nie można zamontować wsporników do ściany, albo gdy okno zajmuje całą powierzchnię ściany – dodaje A. Zając z rena.pl.

Modne nowości

Komu zależy na oryginalnej dekoracji okna, nie powinien pozostać obojętny na najnowsze trendy wnętrzarskie. Architekci wnętrz dużą wagę poświęcają doborowi karniszy wychodząc z założenia, że oryginalny drążek pełni podobne funkcje dekoracyjne jak np.: obrazy, czy różne szklane bibeloty.

rena-3

Karnisz Cuadro to eleganckie połączenie nowoczesności i naturalności. Prostota ramki z metalu i wyraźny czerwony kolor wypełniania z drewna tworzą piękne dopełnienie minimalistycznych wnętrz opartych na szarości, z dominacją bieli, kamienia, betonu. Taki karnisz ożywia pomieszczenie, przyciąga wzrok i przełamuje monochromatyczny charakter surowego, zimnego pomieszczenia.

rena-4

W salonach w stylu glamour można pokusić się o jeszcze bardziej ekstrawaganckie rozwiązania np.: czarne karnisze Cydia. Dodatkową ozdobę stanowią czarne końcówki wykończone kontrastowymi, białymi koralikami. Nowoczesne karnisze to zdecydowanie więcej niż tylko drążki do zawieszenia firan, czy zasłon. Stanowią dekorację samą w sobie. Czerń i biel, odcienie metalu to najbardziej uniwersalne kolory, jednak na drążku prezentują się w sposób nadzwyczaj oryginalny, co przekłada się na wygląd pomieszczeń.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*