Jaki klimatyzator do domu wybrać?

Lata stają się coraz gorętsze. Z tego względu rośnie zapotrzebowanie jak i zainteresowanie na klimatyzatory. Coraz częściej i chętniej decydujemy się na takie rozwiązania. Systematycznie się bogacimy co prowadzi do chęci uzyskania jak największego komfortu. Często decydujemy się na takie rozwiązanie, jednak nie mam zielonego pojęcia co dokładnie wybrać i na co się zdecydować. Postaramy się przedstawić poszczególne typy klimatyzatorów i instalacji klimatyzujących jak i zaproponować konkretne rozwiązania skutecznych urządzeń do chłodzenia.

Jaki typ klimatyzatora?

Obecnie na rynku rozróżniamy głównie klimatyzatory typu split i multisplit. Instalacje split dzielą się na jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną. W taki sposób możemy łatwo i skutecznie ochłodzić jedno pomieszczenie. Poprzez urządzenia typu multisplit jesteśmy w stanie klimatyzować więcej pomieszczeń w jednej instalacji. Jedna jednostka zewnętrzna i kilka wewnętrznych skutecznie pomogą uzyskać Ci komfort termiczny nawet w najcieplejsze dni. Na wybór odpowiedniej instalacji składa się wiele czynników – w wyborze pomoże Ci na pewno odpowiedni specjalista. Do tego wszystkiego do wyboru mamy również jednostkę stacjonarną w postaci klimatyzatora przenośnego. Takie rozwiązanie znajdzie swoje zastosowanie w małych pomieszczeniach – tam gdzie instalacja split jest niemożliwa. Warto zaznaczyć, że klimatyzator przenośny potrzebuje dostępu do okna w celu wypompowywania ciepłego powietrza. Wybór odpowiedniego systemu nie jest prosty i wymaga opinii eksperta. Aktualne usługi klimatyzacyjne są jednak kompleksowe i najczęściej opinię eksperta i wycenę całości projektu otrzymamy kompletnie za darmo.

Kilka polecanych i skutecznych klimatyzatorów.

Klimatyzator pokojowy LG P12EN

Jak sama nazwa wskazuje jest to klimatyzator pokojowy. Posiada funkcję dwu kierunkowego auto swing – efektywnie rozprowadza chłodne powietrze po pokoju. Ponadto posiada zabezpieczenia przed wydmuchiwaniem zimnego powietrza na początku pracy klimatyzatora. Jest to bardzo ciche i energooszczędne rozwiązanie na rynku klimatyzatorów. Pracuje w zaledwie 19dB. Do tego wszystkiego posiada filtry zabezpieczające przed rozwojem wirusów. Jest łatwy w montażu i przyjemny w obsłudze.

LG STANDARD S12EQ

Drugi klimatyzator warty uwagi. Posiada sprawdzony i elegancki desing. Posiada niezwykłą efektywność energetyczną w chłodzeniu. Posiada systemy energooszczędne – niezwykle potrzebne w tego typu urządzeniach. Jest zoptymalizowany pod względem chłodzenia i grzania – posiada wiele trybów pracy. Również łatwy w obsłudze i montażu jak i cichy podczas pracy chłodzenia pomieszczenia. Tak samo jak poprzednik jest to klimatyzator typu split.

HAUS & LUFT HL-KP-10

W odróżnieniu od poprzednich, LUFT HL-KP-10 jest klimatyzatorem przenośnym. Charakteryzuje się dostosowaną wydajnością. Pracuje cicho, energooszczędnie i bez zbędnego oświetlenia. Reguluje przepływ powietrza w pomieszczeniu, dzięki czemu rozprowadza chłodne powietrze w różnych kierunkach. Łatwy w obsłudze. Długa i gruba rurka pozwala na proste odprowadzenie ciepłego powietrza z pomieszczenia.

Inne ciekawe klimatyzatory do domu w Poznaniu znajdziesz na https://klima-poznan.pl/

 

Avatar

O Artykuł zewnętrzny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*