Kosmetyki naturalne – dlaczego warto je stosować?

Jakie jest Wasze zdanie na temat stosowania kosmetyków naturalnych? Stosujecie je? Fakty są takie, że stosowanie kosmetyków naturalnych jest bardzo dobrym rozwiązaniem a powodów tego mamy mnóstwo.

Ile osób stosuje kosmetyki naturalne?

Wiadomo, że trudno pokusić się o dokładne dane, ale wraz z pojawieniem się kosmetyków naturalnych, popularność takiego rozwiązania nieustannie rosła. Wedle niektórych miało to być tylko i wyłącznie chwilowe zjawisko, ale fakty wyglądają inaczej. Kosmetyki naturalne nieustannie są w modzie a wielu z nas uważa ich stosowanie za coś zupełnie oczywistego. Bez względu na to, co kieruje ludźmi (przykładowo są ludzie podatni na modę) – stosowaniu kosmetyków naturalnych trzeba tylko i wyłącznie przyklasnąć. Dlaczego? O tym dokładnie powiemy sobie w dalszej części tekstu.

Pozytywy wynikające ze stosowania kosmetyków naturalnych

Jednym z pozytywów wynikających z kosmetyków naturalnych jest to, że mamy do czynienia ze składnikami, które są bezpieczne oraz przyjazne dla naszej skóry. Kiedy spojrzymy na to z czego składają się kosmetyki konwencjonalne – powinniśmy zauważyć występowanie składników mogących zatkać pory czy naruszyć barierę lipidowy (to tylko przykłady możliwych niekorzystnych działań).
Kolejnym przykładem pozytywu wynikającego ze stosowania kosmetyków naturalnych jest mniejsza ilość podrażnień oraz alergii skórnych. Niemniej, nie oznacza to tego, że kosmetyki naturalne zawsze są równoznaczne z kosmetykami hypoalergicznymi. Tutaj należy zwrócić uwagę na to, że kosmetyki naturalne to pewność mniejszej ilości substancji chemicznych niejednokrotnie mających zły wpływ na skórę. W przypadku kosmetyków naturalnych mamy do czynienia ze stosowaniem substancji myjących (które można określić jako łagodne i naturalne), zapachów i emulgatorów.
Następną rzeczą, o której wręcz nie wypada nie wspomnieć jest dbałość o zwierzęta i otaczające środowisko. Zastanawiacie się, jak należy to rozumieć? Otóż, każde opakowanie z kosmetykami naturalnymi zostało wyprodukowane z surowców wtórnych i może być poddane recyklingowi. To jednak jeszcze nie jest wszystko. Składniki, z których powstają kosmetyki pozyskuje się podczas naturalnych warunków wzrostu, nie ma jakiejś szczególnej ingerencji człowieka i maszyn.
Atutów kosmetyków naturalnych można wymienić jeszcze wiele, ale My powiemy sobie już tylko o jednym – skuteczne działanie. Dokładniej rzecz ujmując aktywne substancje roślinne (takie substancje są w kosmetykach naturalnych) mają swoje przełożenie na skuteczne działanie oraz wspieranie naturalnych procesów zachodzących w skórze. Nie ma więc mowy dajmy na to o blokowaniu pracy gruczołów łojowych – jest zupełnie odwrotnie, gdyż praca gruczołów łojowych jest usprawniana. Identycznym przykładem jest naturalna bariera ochronna. Bariera ta nie jest podrażniana tylko wzmacniana. Tak w ogóle przy okazji skuteczności działania warto zaznaczyć, że przez kosmetyki naturalne powinno się rozumieć szeroką gamę produktów dla skóry i włosów każdego typu (ceny na każdą kieszeń).

Przy tworzeniu artykułu brał udział sklep ze zdrową żywnością.

Avatar

O Artykuł zewnętrzny

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*