Kosmetyki organiczne dla każdego typu cery – dlaczego warto?

Kosmetyki organiczne to produkty, w których składach nie znajdziemy żadnych substancji sztucznych. Brak w nich parabenów lub innych substancji konserwujących, a także sztucznych aromatów, silikonów, barwników czy stabilizatorów.

To sprawia, że kosmetyki organiczne są najbliżej natury, a ich składy są wyjątkowo krótkie i proste do rozszyfrowania. Dlaczego kosmetyki organiczne mogą być dobrą alternatywą dla konsumentów?

Czytelne składy to świadoma pielęgnacja

Szeroko promuje się sprawdzanie składów kupowanych przez nas produktów, jednak czasem trzeba być chemikiem z wykształcenia, by faktycznie mieć pewność, co dany kosmetyk zawiera. Inaczej jest w przypadku kosmetyków organicznych, których składy nie są skomplikowane. Takie preparaty zawierają zazwyczaj kilka do kilkunastu składników, a wszystkie są pochodzenia naturalnego. To sprawia, że konsumentowi łatwiej jest podjąć decyzję, czy dany produkt jest dla niego odpowiedni, czy przypadkiem nie zawiera substancji podrażniających i uczulających.

Pielęgnacja, którą znamy

Sięganie po kosmetyki naturalne czy organiczne jest jak zaglądanie do lasu czy spiżarni naszej babci. Wiemy, że znajdziemy tam produkty sprawdzone i dobre dla nas. Bezpieczeństwo i skuteczność kosmetyków organicznych opiera się na całych wiekach stosowania roślin i ziół w lecznictwie oraz pielęgnacji. Dzisiaj z tą wiedzą oraz nowoczesnymi technikami produkcji jesteśmy w stanie zakupić całe dobro natury w postaci kosmetyku organicznego.

Mniej cierpienia dla zwierząt

Popularnym i bardzo dobrym trendem przy produkcji kosmetyków (nie tylko organicznych) na świecie jest odchodzenie od testowania na zwierzętach. Wiele świadomych marek przyjmuje taki model prowadzenia firmy i odnosi na rynku sukcesy. Konsumenci nie chcą kremów, które wcześnie powodowały cierpienie u zwierząt. Z tego też względu sięganie po kosmetyki organiczne może być dobrym wyborem – choć nie są one automatycznie cruelty free, przy sięganiu po same naturalne składniki konieczność testowania na zwierzętach spada. Ponadto firmy produkujące kosmetyki, które mają być z założenia bardziej ekologiczne, dbają o to, by ich produkty nie były obarczone piętnem okrucieństwa. Na terenie Unii Europejskiej i tak nielegalne jest testowanie kosmetyków na zwierzętach czy importowanie takich produktów, bez obaw możemy zatem sięgać po nasze sprawdzone kosmetyki organiczne.

Świetne efekty bez obciążania

Marki organiczne od lat udowadniają, że kosmetyki z krótką listą składników również mogą być bardzo skuteczne w działaniu. Mało tego, mogę one być lepsze, gdyż zawierają mniej składników utrwalających czy obciążających – mniej chemii to samo działanie. Zostają składniki aktywne, witaminy, składniki nawilżające i kojące skórę. Dostajemy wyjątkowe działanie bez zbędnych substancji.

Kosmetyki organiczne – czy są idealne dla każdego?

Oczywiście nieprawdą byłoby stwierdzenie, że kosmetyki organiczne sprawdzą się u każdego. Są to produkty z reguły droższe, niż ich syntetyczne odpowiedniki, a na dodatek ich trwałość jest dużo krótsza. Mogą być świetne w działaniu, jednak warto te inne aspekty ich „natury” uwzględnić przy zakupie.

Avatar

O Artykuł zewnętrzny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*