Letnie festiwale, na które warto się wybrać z przyjaciółkami

Jak wiadomo nie od dziś, z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Jeśli zaś chodzi o beztroski relaks, zresetowanie się i naładowanie baterii, warto postawić na inne towarzystwo – z kim bowiem będziesz bawić się lepiej niż z przyjaciółkami? Weźcie auto, spakujcie najpotrzebniejsze rzeczy i wyjedźcie razem na szalony weekend. Letnie festiwale – zarówno te muzyczne, jak i filmowe są do tego wręcz stworzone. Gdzie warto się pojawić?

3-13 sierpnia: T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu

Odbywające się rokrocznie wielkie święto niekonwencjonalnego, artystycznego kina przyciąga do Wrocławia tłumy miłośników filmu. Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty to prawie dwa tygodnie projekcji filmów z całego świata, spotkań z najciekawszymi twórcami i debat filmowych. Organizatorzy słyną też z niezwykle szerokiego programu wydarzeń towarzyszących. Klub Festiwalowy, gdzie odbywają się liczne koncerty i imprezy, zaaranżowany jest w malowniczej scenerii średniowiecznego Arsenału Miejskiego. Jednym słowem – inne letnie festiwale mogą stawiać sobie wrocławskie Nowe Horyzonty za wzór.

W tym roku na gości festiwalu czeka ponad 200 filmów z całego świata – swoich reprezentantów we Wrocławiu będzie mieć przeszło 50 krajów. Projekcje odbywać się będą na urokliwym wrocławskim rynku oraz w Kinie Nowe Horyzonty. Oprócz filmowej uczty można spodziewać się także wieczornych imprez na najwyższym poziomie – o publiczność zadbają między innymi legendarni na scenie dubstepu Sherwood & Pinch czy niezawodny duet Fisz Emade. Początek sierpnia warto więc zaplanować na Dolnym Śląsku!

8-9 września: Up To Date Festival w Białymstoku

Choć tradycyjnie za lato zwykliśmy uważać czerwiec, lipiec i sierpień, letnie festiwale nie kończą się wraz ze żniwami. W końcu według kalendarza wrzesień to wciąż lato, prawda? Niespełna miesiąc po zakończeniu wspomnianego powyżej święta kina i muzyki w zachodniej Polsce, melomani powinni przenieść się na północny wschód. Wówczas to Białystok, stolica Podlasia, staje się stolicą eklektycznej muzyki elektronicznej. Stworzony kilka lat temu jako kameralne wydarzenie Up To Date Festival urósł do rangi jednego z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce.

Można tu spotkać zarówno wielkie gwiazdy, jak i młodych, wciąż nieodkrytych artystów. Line-up jest zawsze spójny i doskonale przemyślany – tak, by serwować festiwalowym gościom rozrywkę na najwyższym poziomie. Co wydarzy się w Białymstoku tym razem? Specjalny premierowy projekt szykuje dla swoich fanów słynny łódzki raper O.S.T.R. Szczegółów nie zna jeszcze nikt poza samym artystą – to ściśle tajne! Poza nim na scenie Electronic Beats zaprezentuje się np. ceniony w świecie muzyki klubowej Szwed Abdulla Rashim czy niezwykle oryginalny mediolański eksperymentator Lorenzo Senni.

Letnie festiwale to więc doskonała okazja, by się wyluzować i poimprezować w doskonałej atmosferze. Nie ma się nad czym zastanawiać – odpalamy auto i ruszamy!

Avatar

O Artykuł zewnętrzny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*