Najlepsze zabawki dla dzieci w wieku szkolnym

Zawsze wydawało Ci się, że skoro dziecko idzie do szkoły to zabawki nie są już mu potrzebne? Nic bardziej mylnego! Nauka czytania, liczenia i pisania jest dla maluchów bardzo stresująca. Już nawet kilkanaście minut z ulubionym gadżetem powoli im się odprężyć. Nie oznacza to jednak, że Twoja pociecha będzie chętnie bawiła, np. pluszowymi misiami. Potrzebuje nowych zabawek, najlepiej takich, które pozwolą jej wykorzystać wiedzę zdobytą w czasie nauki w szkole. Nie wiesz, co wybrać? Koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem! Podpowiadamy w nim, jakie są najlepsze zabawki dla dzieci w wieku szkolnym.

5 sekund

Gra towarzyska 5 sekund to idealne rozwiązanie nie tylko dla początkujących uczniów szkoły podstawowej, ale przede wszystkim dla całej rodziny. Na czym polega ta gra? Jeden z graczy siada na tzw. „gorącym krześle” i odpowiada na pytania pozostałych graczy. W ciągu 5 sekund musi odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 3 pytania. Czas odmierza specjalny czasomierz, który dołączony jest do zestawu. Oprócz czasomierza, w komplecie znajdują się karty z 744 pytaniami, plansza, karty „Następny” i „Zmiana” oraz pionki i instrukcja. W 5 sekund może grać maksymalnie 6 osób.

Klocki Lego

Klocki Lego to ewenement – kochają je dzieci na całym świecie. Ten niepozorny gadżet to prawdziwa skarbnica wiedzy dla Twojej pociechy. Częste układanie klocków nie tylko da jej ogromną frajdę, ale też nauczy cierpliwości i koncentracji oraz rozwija pożądaną w dzisiejszych czasach kreatywność. Nie wiesz jaki zestaw wybrać? Ostatnio powodzeniem cieszy się kolekcja Lego Castle, którą znajdziesz m.in. w https://salonklockow.pl/pl/c/LEGO-CASTLE/39. Na topie są też serie Lego Star Wars, Lego Princess Disney, Lego Minecraft oraz Lego Chima.

Eksperymenty Zombie

Może Ci się to nie podobać, ale nie ulega wątpliwości, że dzieciaki uwielbiają wszelkie strachy i upiory, zwłaszcza zombie. Nie myśl jednak, że zestaw Eksperymenty Zombie to kolejny produkt powstały na fali mody na wampiry i inne stwory. Z Eksperymentami Zombie Twoja pociecha będzie mogła pozwolić sobie na w pełni bezpieczne eksperymenty, które pomogą mu odkryć naukową pasję. Stworzenie fluorescencyjnej gałki ocznej z pewnością zrobi to lepiej niż podręcznik do przyrody!

Układ Słoneczny – model planetarium

Zauważyłaś, że Twój syn lubi bajki i gry, których akcja dzieje się w kosmosie? A może Twoja córka często pyta Cię o gwiazdy, niebo i Księżyc? W takim razie idealnym rozwiązaniem będzie model Układu Słonecznego! W takich zestawach najczęściej znajdują się modele planet (wraz z pierścieniem Saturna), stalowe pręty do ich złączenia, pędzelek i farbki do malowania, stojak z obrotowymi ramionami oraz instrukcja. Taka zabawka pozwoli Twojemu dziecku nie tylko rozwinąć zdolności manualne, ale przede wszystkim zaszczepi w nim pasję naukową, która z pewnością przyda mu się na kolejnych etapach edukacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*