Nowoczesna miska WC do małej łazienki

W Polsce wciąż najczęściej kupowane są mieszkania o powierzchni poniżej 60 m2, w których trudno liczyć na dużą łazienkę. W niewielkim pomieszczeniu trzeba więc zmieścić wszystkie niezbędne urządzenia sanitarne, w tym również toaletę.

W Polsce wciąż najczęściej kupowane są mieszkania o powierzchni poniżej 60 m2, w których trudno liczyć na dużą łazienkę. W niewielkim pomieszczeniu trzeba więc zmieścić wszystkie niezbędne urządzenia sanitarne, w tym również toaletę. Na szczęście nie stanowi to problemu, ponieważ producenci ceramiki sanitarnej oferują dzisiaj świetne rozwiązania np. zajmujące niewiele miejsca miski wiszące ze stelażem podtynkowym.

Miski WC wiszące – poznaj ich zalety

Na rynku dostępne są dwa rodzaje toalet: kompakty WC oraz miski wiszące WC. Te pierwsze składają się z ceramicznej części stojącej na podłodze oraz połączonego z nią zbiornika spłuczki. Niewątpliwą zaletą kompaktów jest prostota ich montażu, nie wymagająca kucia ściany, gdyż wszystkie elementy znajdują się na zewnątrz. Jednak tego rodzaju toalety zajmują sporo miejsca i w małych pomieszczeniach wyglądają po prostu zbyt masywnie. Do małej łazienki dużo lepszym rozwiązaniem jest więc miska WC wisząca na specjalnym stelażu podtynkowym. Na zewnątrz pozostaje tylko zgrabna niewielka miska, która umieszczona jest nad podłogą oraz przycisk spłuczki. W ścianie schowane są wszelkie element odpływowe, a także zbiornik spłuczki. Nietrudno się domyślić, że pozostająca na zewnątrz niewielka część toalety ułatwia utrzymanie jej w czystości, co dla wielu osób jest sporą zaletą.

Wybór miski wiszącej do małego pomieszczenia

W małych łazienkach powinny zmieścić się standardowe miski wiszące WC, które najczęściej mają wymiary 55 cm długości oraz 40 cm szerokości. W razie problemów można jednak znaleźć mniejsze modele np. o długości 48 cm i szerokości 35 cm. Na małej przestrzeni istotny może być także kształt miski, który może być bardziej kwadratowy lub zaokrąglony: http://massi.pl/kategoria/produkty/ceramika/miski-wiszace/. Dobrym rozwiązaniem jest zakup całego zestawu składającego się z miski WC, deski sedesowej oraz stelażu podtynkowego dopasowanego do modelu sedesu. Zaletą takich zestawów jest niska cena oraz bezproblemowy montaż. Przykładowy zestaw WC wygląda tak: https://tanialazienka.com/pl/p/ZESTAW-5W1-MISKA-ROBI-EASY-CLEAN-STELAZ-DESKA-WOLNOOPADAJACA-DUROPLAST/3919. Akurat ten zestaw doskonale nadaje się do małej łazienki i jest dodatkowo przystosowany do montażu narożnego, często stosowanego w niewielkich pomieszczeniach.

Sprytne rozwiązania w nowoczesnych toaletach

Kupując miskę WC warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany model posiada pewne rozwiązania technologiczne, ułatwiające późniejsze użytkowanie toalety. Wspomniane wyżej modele firmy Massi są przykładowo pokryte specjalną powłoką na ceramice, która chroni przed bakteriami i grzybami, zapobiega osadzaniu się kamienia i umożliwia czyszczenie toalety wyłącznie przy pomocy wody, bez użycia silnych i trujących środków chemicznych. W niektórych zestawach WC można znaleźć także deskę wolnoopadającą, która jest cicha i rzadziej ulega uszkodzeniu niż deska tradycyjna. Należy pamiętać by do miski WC wybrać także ekologiczną i oszczędną spłuczkę z dwoma przyciskami regulującymi ilość spuszczanej wody.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*