Obrączki ślubne – u jubilera online czy stacjonarnie?

W ciągu ostatnich kilku lat udział e-commerce znacznie wzrósł w stosunku do sklepów stacjonarnych. Wyraźnie widać, że zaufanie klientów do sprzedawców internetowych wzrasta. Zauważają też zalety dokonywania zakupów za pośrednictwem komputera. Właściciele dbają również jakość responsywnych stron internetowych. Chodzi o to, by ofertę równie łatwo przeglądało się na komputerze, jak i telefonie komórkowym, czy tablecie. Choć wiele par decyduje się nadal na zakup obrączek ślubnych w salonie stacjonarnym, na tym polu również wzrosło zaufanie do jubilerów posiadających swoją ofertę również w przestrzeni internetowej. Zobaczmy, jakie są zalety dokonywania zakupu obrączek właśnie w ten sposób i co mogłoby przekonać tych, którzy wahają się, jaką decyzję podjąć.

Jubiler w świecie online

Kolejne branże przekonują się, że jeżeli nie zaistnieją w świecie internetowym, będzie im trudno przetrwać. Świat jubilerski udowodnił, że mimo, iż kojarzył się jednoznacznie z wizytą w salonie, z powodzeniem mógł zainteresować klientów swoją ofertą online. Wystarczy spojrzeć np. na markę Savicki. Posiada tylko ona dwa salony partnerskie, obydwa zlokalizowane w Lublinie. Sprzedaż zatem opiera na e-commerce. Strona jest przygotowana tak, by wygodnie przeglądało się ją na dużym ekranie, jak i na małym wyświetlaczu smartfona. Badania pokazują, że o ile zakup częściej finalizujemy w komputerze, to dużo czasu poświęcamy na zapoznanie się z ofertą scrollując stronę na telefonie.

Biżuteria zawsze pod ręką

Dlaczego wybierając obrączki ślubne warto skorzystać z oferty sklepu online? Otrzymujesz dużo czasu na to, by przyjrzeć się różnym propozycjom, porównać wzory, kolory i ceny. Ile trwa wizyta w salonie jubilerskim? Maksymalnie godzinę. Stresuje Cię obecność innych klientów i presja czasu, którą odczuwasz. W sklepie online możesz spędzić dowolny czas na przyglądaniu się poszczególnym produktom. Stoisz w korku, masz przerwę w pracy lub zdarza Ci się utknąć na dłużej w komunikacji miejskiej? Wyciągasz telefon z kieszeni i możesz wykorzystać ten czas na „wizytę” u jubilera.

Jak dobrać rozmiar

Trudność w określeniu rozmiaru biżuterii wydaje się niektórym problemem nie do pokonania. Wystarczy zapoznać się z ofertą salonu online, by przekonać się, że nie jest to problem. Wspomniany Savicki bezpłatnie wysyła do swoich klientów miarkę rozmiarów. Korzystając z niej można bardzo łatwo określić potrzebną średnicą obrączek.

Wykonanie pomiaru w domu ma niewątpliwe zalety. Dłonie czasem puchną, w zależności od różnych czynników. Dzieje się tak m.in. w ciągu dnia, w czasie upałów oraz po wysiłku fizycznym. Dlatego posiadając miarkę w domu możesz dokonać pomiaru kilkukrotnie i zdecydować się, która średnica obrączki będzie dla Ciebie najbardziej komfortowa. Pamiętaj, że jeżeli stawiasz na szerszy model, powinien być nieco luźniejszy niż węższe wzory.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*