Opaski kompresyjne – gadget niezbędny podczas treningu

Young woman suffering from an ankle injury while exercising and running
Mamy to do siebie, że zazwyczaj myślimy jedynie o teraźniejszości. To, co dzieje się teraz jest dla nas priorytetem, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Rzadko oszczędzamy, planujemy, myślimy o zdrowiu. Żyjemy w pośpiechu, a nasze myśli sięgają najdalej jutra. Przecież myśląc „zdrowie”, powinniśmy mieć na uwadze to, jak będziemy się czuć za miesiąc, rok, na starość. To, że dziś czujesz się jak młody bóg, nie znaczy, że będzie tak zawsze, dlatego zastanów się nad inwestycjami. Wcale nie tak obciążającymi, a jednak najskuteczniejszymi. Taką inwestycją w zdrowie okazują się opaski kompresyjne.

Co znaczy kompresja? Najprościej rzecz ujmując, kompresja to zmniejszenie objętości, sprężenie. Określenie to najczęściej stosuje się w fizyce, lecz w przypadku opasek kompresyjnych jest to połączenie fizyki i innych dziedzin – techniki i medycyny.

Jak przenieść kompresję na życie codzienne? Dokonano tego m.in. w sporcie a dokładnie w technologii stosowanej w produkcji akcesoriów dla sportowców. Wymyślono coś, czego niektórzy nie darzą zaufaniem. A raczej nie darzyli, dopóki nie spróbowali, przekonując się natychmiast do nowego produktu. O czym mowa? O opaskach kompresyjnych.

Zadanie opasek kompresyjnych

W teorii opaski kompresyjne mają za zadanie zmniejszać zmęczenie mięśni, poprzez stopniową kompresję i wspomożenie cyrkulacji krwi, a co za tym idzie zwiększenie dotlenienia organizmu i mięśni. Więcej tlenu to szybsze usuwanie toksyn, szybsza regeneracja i w efekcie wydajniejszy trening. W ich przypadku teoria przekłada się na praktykę, a osoby, które raz spróbowały treningu z opaskami, zawsze do nich wracają, gdyż widzą różnicę.

Na co należy się nastawić, korzystając z opasek kompresyjnych? Na pewno nie licz na to, że zrobią robotę za Ciebie. Dzięki nim nie staniesz się szybszy, sprawniejszy, bardziej wydolny. Nie dzięki nim, ale z ich udziałem już tak. Dzięki temu, że zmniejszają ból po treningu, niwelując popularnie zwane zakwasy, zmniejszają już na drugi dzień brak tzw. zakwasów, wspomogą motywację do kolejnego wysiłku. W efekcie regularne treningi faktycznie sprawią, że Twoja forma wzrośnie. Może więc warto sięgnąć po opaski kompresyjne?

Jakie opaski wybrać i kiedy się przydadzą?

Rozwiązania kompresyjne stosowane są na różne grupy mięśniowe. W zależności od rodzaju sportu, jaki uprawiasz i od tego, jaką grupę mięśniową obciążasz najbardziej, wybierz opaskę dla siebie. W sprzedaży są opaski na łydki, uda, i ramiona. Dzięki nim odciążysz te mięśnie podczas uprawiania swojej dziedziny sportu.

Czemu jeszcze służą opaski? Oprócz dotlenienia organizmu to doskonały sposób na unikanie urazów ochronę stawów i ścięgien. Ochrona mięśni i ochrona stawów np. kolan występuje, gdy dzięki opasce minimalizujemy obciążenie i mikrowstrząsy związane z wysiłkiem np. uprawiając sporty outdoorowe, bieganie, triathlon czy nordic walking. Opaskę kompresyjną można też stosować w wielu innych dyscyplinach sportu jak jazda na rowerze, fitness i piłka nożna.

Gdzie kupić najlepsze opaski?

Tak, jak inne sportowe akcesoria, również opaski kompresyjne znajdziemy w sklepach sportowych. Jednak pamiętaj, że opaska opasce nie równa. Jakie właściwości powinna mieć dobra opaska? Powinna zapewniać pełny komfort podczas ruchu i uczucie masażu poprzez odpowiednią konstrukcję włókien. Dlatego przed zakupem dobrze spytać o zdanie ekspertów. Na zakupy i po porady dotyczące doboru odpowiedniej opaski zapraszamy www.360sklep.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*