Pedicure kosmetyczny w domu

Do niedawna pedicure był postrzegany przez wiele kobiet jako zabieg luksusowy, obecnie jest jednak wykonywany powszechnie. Piękne, zadbane stopy z nienagannie nałożonym lakierem to dla większości kobiet sprawa tak samo ważna jak nienaganny manicure dłoni. W okresie letnim, wakacyjnym, kiedy zakładamy lekki sandałki, klapki, piękne stopy stają się priorytetem.

Należy również zauważyć, iż odpowiednio wykonany zabieg zapewni nam nie tylko walory estetyczne, lecz również przyczyni się do poprawy kondycji stóp, bowiem  wiąże się z usunięciem martwego naskórka oraz pielęgnacją paznokci. Salony kosmetyczne prześcigają się w ofertach udoskonalając zabieg pedicure o różnego typu masaże, maseczki i stosowanie nowoczesnych technologii. Czy rzeczywiście  wykonanie prawidłowego pedicure musi wiązać się z wizytą w salonie kosmetycznym?

Wielu producentów posiada w swojej ofercie produkty , które pozwolą na wykonanie pedicure kosmetycznego w domu. Lakiery hybrydowe, kremy  i akcesoria dostępne na stronie lakieryhybrydowe.pl ułatwią i przyspieszą wykonanie prawidłowego pedicure w domowym zaciszu. Szeroka gama kolorystyczna oferowanych lakierów hybrydowych pozwoli zadowolić każdą Panią, która zamierza wykonać pedicure kosmetyczny sama.

Pedicure kosmetyczny w domu – co będzie nam potrzebne?

W salonie kosmetycznym pedicure poprzedzony jest namoczeniem i masażem stóp. W sklepach RTV AGD można wyposażyć się w specjalne masażery do stóp, które spokojnie mogą być używane w domu. Jeżeli jednak nie możemy pozwolić sobie na taki wydatek, możemy namoczyć stopy w cieplej wodzie z mydłem lub solą do stóp. Po piętnastominutowej kąpieli skóra będzie miękka, a naskórek stanie się łatwiejszy do usunięcia.

Niezbędne akcesoria do wykonania pedicure w domu to przede wszystkim pilniki, cążki do paznokci, ręcznik, tarka lub pumeks, drewniane patyczki, waciki kosmetyczne, krem do stóp.

Do pedicure kosmetycznego potrzebujemy lakierów w wybranych kolorach, na przykład lakierów hybrydowych oraz dobrej jakości lampy LED/UV. W zależności od typu lakieru jaki wybierzemy, należy wyposażyć się w bazę, lakier kolorystyczny, top nawierzchniowy, a dla początkujących lakier hybrydowy 3w1. Jeżeli chcemy nieco zaszaleć z worami, warto nabyć  pędzelki do zdobienia paznokci, różnego rodzaju cyrkonie. Bardzo przydatne są separatory do palców stóp zapobiegające pobrudzeniu skóry podczas nakładania kolorów. Przy wykonywaniu pedicure przy użyciu lakierów hybrydowych należy również zaopatrzyć się w cleaner odtłuszczacz oraz aceton kosmetyczny do zdejmowania lakieru hybrydowego i masy akrylowej.

Pedicure kosmetyczny  w domu – jak go wykonać?

Rozpoczynając pedicure kosmetyczny w domu należy najpierw pozbyć się warstwy lakieru jaki był wcześniej naniesiony na paznokcie. Następnie skracamy paznokcie i nadajemy im pożądanego kształtu.  Po kąpieli w ciepłej wodzie z solą lub innym zmiękczającym kosmetykiem lub skorzystaniu z masażera, trzemy delikatnie skórę stóp tarką bądź pumeksem i osuszamy stopy.

Następnym krokiem jest usuwanie skórek, które uprzednio zmiękczamy oliwką. Dla początkujących najlepszym rozwiązaniem jest odsuwania skórek drewnianym patyczkiem i ostrożne obcięcie ich cążkami.

Po tych zabiegach można przystąpić do malowania paznokci. Jeżeli decydujemy się na lakier hybrydowy, po oddzieleniu palców stóp przy użyciu separatora nakładamy na paznokcie bazę, kolor oraz top, pamiętając o tym by nałożone warstwy utwardzić przy użyciu lampy.  Pedicure kosmetyczny w domu, wykonany przy zachowaniu maksimum higieny i staranności pozwoli cieszyć się pięknymi stopami przez długi czas, bowiem ze względu na fakt, iż stopy są rzadziej niż ręce narażone na różnego typu detergenty, lakier nałożony na palce stóp wytrzymuje dużo dłużej. Zaletą Pedicure wykonanego w domu jest również to, iż w każdej chwili możemy go zmienić, bez konieczności umawiania się i oczekiwanie na wizytę w salonie kosmetycznym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*