Piękno, które trwa – makijaż permanentny

Jednym z uroków makijażu jest to, że pozwala nam każdego wieczoru być inną osobą. Co jednak, jeśli nie planujemy tak dramatycznych zmian, a codzienne malowanie się jest monotonne i zabiera zbyt dużo czasu?

Usta czerwone niczym jabłuszko

Większość z nas kobiet, ma swój ulubiony kosmetyk – pomadkę, tusz, czasem eyeliner. Niektóre lubią malować się tylko do pracy, inne do domowego dresu dobierają kolor szminki. Każdej z nas codzienna toaleta zajmuje sporo czasu… Można to łatwo zmienić – wystarczy zdecydować się na makijaż permanentny!

Makijaż permanentny to trwałe rozwiązanie dla tych kobiet, które pozostają w stałym związku z ulubionymi kosmetykami i nie przepadają za wielkimi zmianami. Zabieg, który wykonuje się w salonie kosmetycznym, pozwala na trwałe podkreślenie wybranych elementów – ust, powiek czy też brwi. To rozwiązanie pozwala nie tylko na podkreślenie koloru i głębi, ale również na lekką modyfikację naszych naturalnych części twarzy, np. nadanie ustom czy brwiom bardziej symetrycznego wyglądu.

Co to jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny ust i brwi polega na wprowadzaniu pod skórę wybranego barwnika. Istnieją różne metody wykonywania zabiegu. Usta najczęściej poddawane są działaniu trzech igieł, które nakłuwają zewnętrzna powierzchnię warg i wprowadzają pod nią wybrany kolor tuszu. W przypadku makijażu brwi, liczba igieł jest zredukowana do jednej. Zabiegi przeprowadzane są sterylnymi narzędziami, przy zachowaniu wszelkich norm czystości.

Aby zwiększyć komfort klientek, salony piękności wykonują zabieg na znieczuleniu miejscowym – w przypadku makijażu permanentnego ust stosuje jest rozwiązania stomatologiczne. Cała procedura poprzedzona jest wywiadem i wskazaniem ewentualnych przeciwwskazań (do nich należy m.in. ciąża, czy prowadzone leczenie onkologiczne, a także – infekcje dróg oddechowych). W trakcie rozmowy kosmetyczka ustala z klientką kształt i kolor ust, jakie chcą osiągnąć, a potem przystępuje do zabiegu.

Czy warto zdecydować się na makijaż permanentny ust?

Patrząc na zdjęcia na stronie warszawskiego salonu Marty Tolwaj, odpowiedzieć można jednoznacznie – oczywiście, że tak! Makijaż permanentny nadaje ustom odpowiedni kolor oraz kształt, którego nie trzeba poprawiać po każdym łyku picia. To rozwiązanie nie tylko oszczędza nasz czas, który normalnie poświęciłybyśmy na poprawianie szminki, ale również pozwala na nowy poziom komfortu, związanego z brakiem ryzyka rozmazania makijażu.

Warto tu dodać jeszcze jeden punkt – zważywszy na to, ile kosztuje dobra szminka, cena makijażu permanentnego, który utrzymuje się nawet do trzech lat, jest naprawdę korzystna. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg nie niesie ze sobą ryzyka skutków ubocznych. Kluczem do pełnego sukcesu i oczywiście – pięknych ust, jest trzymanie się wytycznych kosmetyczki i prawidłowe dbanie o miejsca wprowadzenia pigmentu. Poza smarowaniem wrażliwych miejsc specyfikiem wskazanym przez specjalistę, warto również unikać w ciągu kolejnych tygodni basenów, sauny oraz solarium. Podobnie, jak w przypadku tradycyjnych tatuaży – nadmierne korzystanie z kąpieli słonecznych może powodować blaknięcie koloru i konieczność wprowadzania poprawek szybciej niż byśmy chciały.

Makijaż permanentny ust to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które znają siebie i wiedzą czego chcą. Zabieg nie tylko nadaje ustom żywy kolor – doskonale się również sprawdza u starszych pań, które pragną przywrócić im świeży wygląd.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*