Pielęgnacja a typ cery. Jak zadbać o twarz?

Nasza skóra na twarzy zdradza wszystko. Przez nią widać jak starzejemy się. Widać również nasze zmęczenie oraz stres. Jednak to jak ona wygląda w dużej mierze zależy od tego jak o nią dbamy. Dlatego więc, warto wybrać odpowiednią pielęgnację naszej skóry odpowiednią do typu cery jaką posiadamy.

Na wygląd naszej skóry ma wpływ uwarunkowanie genetyczne, jak i również choroby, które nas spotykają. Duże znaczenie ma również nasza pielęgnacja. Złe nawyki pielęgnacyjne biorą się najczęściej ze zwykłej nieświadomości. Jeśli nie jesteś w stanie określić swój typ cery to nie jesteś również w stanie odpowiednio dbać o swoją skórę. Często złe nawyki powtarzamy przez długi czas co pokazywać może pogorszony stan skóry. Skóra jednak sama się regeneruje. Komórki dzielą się i wędrują od najniższej warstwy do górnej. Do naskórka natomiast docierają te martwe. Tam się złuszczają i cały proces zaczyna się na nowo. Wszystko to zajmuje około 28 dni.

Warto więc odłożyć na bok nasze kosmetyczne przyzwyczajenia i zastanowić się co potrzebuje nasza cera. Określ jej typ i wdrażaj nowe metody pielęgnacji. Zarówno dobrze dobrane kosmetyki jak i profesjonalne zabiegi mogą doprowadzić skórę do porządku. Jeśli więc nie możesz określić typu swojej cery odwiedź dermatologa. Specjalista po wstępnym badaniu będzie mógł zdecydować o leczeniu.

Określ typ cery i zabierz się za pielęgnacje

Przez wiele lat uważano, że są tylko trzy typy cery, czyli sucha, tłusta oraz mieszana. Jednak ten podział ciągle się zmienia. Winne może być oczywiście zanieczyszczone środowisko, nadmierne korzystanie ze słońca czy korzystanie z silnych kosmetyków. Czasem bywa tak, że ktoś kto ma trądzik posiada również przesuszoną i wrażliwą skórę. Tak samo nazwa “trądzik młodzieńczy” odchodzi w zapomnienie, ponieważ choroba ta dotyczy już nie tylko osób młodych ale również osoby dorosłe po 30-tce. Tak więc powstał nowy podział cery, czyli cera łojotokowa, cera sucha i odwodniona oraz cera wrażliwa.

Dobry krem

Kremy oczywiście dzielą się na te, które powinniśmy używać w dzień i te, które powinniśmy używać na noc. Dobry krem, który używamy w dzień powinien mieć mniej niż 20 procent tłuszczu. Może on być wtedy stosowany pod makijaż. Ma on lekką konsystencję. Kremy na noc do niedawna charakteryzowały się swoją ciężkością. Tworzyły one na skórze bardzo grubą warstwę, która sprawia, że woda nie ucieka ze skóry. Dzięki temu rano skóra wyglądała na nawilżoną, a zmarszczki wyglądały na spłycone. Jednak tuż po zmyciu kremu woda gwałtownie uciekała ze skóry i wszystko wracało do normy. Dlatego różnice pomiędzy kremem na dzień a na noc zaczęły zanikać. Są osoby, które stosują przez wiele lat ten sam krem i bardzo go sobie chwalą. Jeżeli skóra dobrze reaguje na taki preparat to nie ma potrzeby żeby go zmieniać.

Zmień nawyki, aby zadbać o skórę

Pamiętaj o tym, żeby przestrzegać diety. Niedobór białka w diecie po 40 roku życia może sprawić, że skóra stanie się cienka i mało sprężysta. Suplementy diety, takie jak np. Collagenics również są bardzo istotne. Dieta powinna być lekka, bogata w warzywa i owoce jak i białko zwierzęce.

Dobre nawilżanie to nie tylko kosmetyki ale również picie wody. Łączy się to również z ruszaniem się na powietrzu. Skóra dotleniona jest pełna blasku. Przy okazji poprawiamy swoje ukrwienie przez co skóra łatwiej przyswaja substancje odżywcze.

Pamiętaj również o tym, żeby odpowiednio dużo spać, nie palić, nie pić i nie szorować twarzy mydłem.

Avatar

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Avatar
Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*