Powiększenie piersi refundowane przez NFZ?

Kobiety mają wiele kompleksów, z którymi muszą zmagać się każdego dnia. Nikt nie jest idealny, a mimo to chcielibyśmy mieć figurę z najskrytszych marzeń. W tym celu stosujemy optymalny makijaż, dobieramy ubrania. Czasem jednak to nie wystarczy i musimy poddać się operacji plastycznej.

Jednym z największych kompleksów jest nadwaga i małe piersi. O ile kilogramy można zrzucić samodzielnie, tak piersi sprawiają więcej problemów. Kobiety oczekują, że ich biust będzie większy, bardziej jędrny, kształtny, albo inaczej położony – każda ma inne oczekiwania i wyobrażenia. Koszt powiększenia piersi nie jest niski, ale to nie zraża kobiet.

Piersi – pierwiastkiem kobiecości?

Kobiety często narzekają na swój biust, porównując się z koleżankami. Najpierw obsesyjnie stosują diety, ćwiczą, a potem obserwują, jak piersi maleją – i koło się zamyka. Kobiety żyją w przekonaniu, że prawdziwa kobieta musi mieć duży biust i chcą to uzyskać.

Najczęściej kompleksy pojawiają się na skutek tego, że oglądamy modelki wygładzone przez Photoshopa, perfekcyjnie wyglądające prezenterki, aktorki czy piosenkarki w telewizji. Zapominamy wtedy, że za nienaganny wygląd dba sztab makijaży stek, fryzjerów, stylistów. W Internecie także roi się od tego, jak optycznie powiększyć biust. Czasem jednak sztuczki tego typu przestają nam wystarczać. Czy zabieg plastyki jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia? W jakich przypadkach?

Jak wygląda zabieg plastyki piersi refundowany przez NFZ?

Niektórzy zapominają, iż operacje plastyczne nie są przeprowadzane wyłącznie wtedy, gdy chcemy poprawić swoją urodę, czy też są skutkiem kaprysu. Operacje plastyczne są jak najbardziej słuszne w przypadku, gdy osoba miała jakiś wypadek, wskutek którego jakiś element jej wyglądu uległ zmianie, czy też wystąpiło na skórze poparzenie. Czasem zdarza się też, że mamy niesymetryczne uszy, w bardzo widoczny sposób, który nam przeszkadza. Wówczas też poddajemy się operacji plastycznej. Zabieg tego typu nie jest wtedy kaprysem, ale jedynym rozwiązaniem, dzięki któremu możemy siebie zaakceptować, przezwyciężyć kompleksy i czuć się dobrze w swoim ciele.

Jednak czy operacje są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia? Zależy jakie. Operacje są refundowane w szczególnych okolicznościach. Są to przypadki, do których należą operacje rekonstrukcyjne, ze wskazaniami medycznymi. Przeprowadza się je w wyniku porozszczepowej deformacji nosa, wargi, niedorozwoju piersi, porażenia nerwu twarzowego czy opadającej powieki. Na refundację możemy też liczyć w przypadku operacji po wypadku, np. gdy na ciele są blizny, zniekształcenia, pourazowe ubytki tkanek miękkich. Co jednak z piersiami? Otóż NFZ może zrefundować koszt takiej operacji tylko wtedy, gdy konieczność zmniejszenia rozmiaru piersi jest zalecony przez ortopedę, dermatologa, neurologa albo psychiatrę. W związku z operacją powiększenia piersi zaczynają się schody. Otóż możemy liczyć na refundację wyłącznie wtedy, gdy stracimy jedną pierś (lub obie) wskutek choroby nowotworowej, albo cierpimy na zespół Polanda.

Avatar

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Avatar
Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

1 Komentarz

  1. Wiadomo, że kaprysowe operacje w Polsce nie będą raczej nigdy refundowane. Może kiedyś. Duże piersi przechodzą chyba już do lamusa i kojarzą się z kiczem. Wiele gwiazd poddaje się już zabiegowi zmniejszaniu biustu. Niestety to jest refundowane również w przypadku wskazanym ze wzgledu na zdrowie. Dla mnie powiększanie piersi powinno być robione naprawdę w uzasadnionych przypadkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*