Przegląd modeli strojów kąpielowych, czyli jakie kostiumy kąpielowe masz do wyboru?

W ofercie sklepów można obecnie znaleźć wiele różnych modeli strojów kąpielowych. Asortyment jest na tyle bogaty, że propozycje dla siebie znajdą zarówno zwolenniczki skąpego bikini, jak i propozycji nieodsłaniających zbyt wiele ciała. Najbardziej ogólny podział to na stroje kąpielowe jednoczęściowe i dwuczęściowe. My jednak przyjrzymy się bliżej konkretnym rodzajom.

Standardowe stroje kąpielowe, czyli modele jednoczęściowe i dwuczęściowe

  • Jednoczęściowy strój kąpielowy – nie ma w nim podziału na stanik oraz majtki. Zakrywa cały brzuch oraz boki. Dostępne są modele z wbudowanymi miseczkami, które podtrzymują biust (opcja idealna dla pań z obfitym biustem). Najczęściej w wersji jednoczęściowej dostępne są sportowe kostiumy kąpielowe.
  • Dwuczęściowy strój kąpielowy – biustonosz przypomina krojem standardy model noszony na co dzień przez kobiety. Może być (ale nie musi) usztywniany gąbką lub fiszbinami. Jeżeli chodzi o dół, można wybrać dowolny rodzaj majtek.

Konkretne rodzaje strojów kąpielowych

  • Bikini – biustonosz składa się z trójkątnych kawałków materiałów połączonych sznureczkami. Jeżeli chodzi o dół, majtki również są wiązane.
  • Tankini – jest to dwuczęściowy kostium kąpielowy, którego charakterystyczną cechą jest koszulka zasłaniająca brzuch. W niektórych modelach znajduje się biustonosz z usztywnianymi miseczkami, który ładnie podkreśla piersi. Ten rodzaj stroju jest czymś pomiędzy strojem jednoczęściowym, a dwuczęściowym.
  • Monokini – jest to jednoczęściowy strój kąpielowy z głębokimi bocznymi wycięciami. Odkrywa bardzo dużo ciała. Stanik oraz majtki są połączone cienkimi pasami materiału, z tyłu oraz przodu.
  • Bandeau – charakterystyczna jest góra tego stroju kąpielowego, ponieważ występuje pod postacią opaski. Szeroki pas może zostać wzbogacony o ramiączka lub sznurki wiązane na szyi. Tego typu kostiumy kąpielowe są dedykowane wyłącznie paniom o niewielkim biuście.

To oczywiście nie wszystkie rodzaje strojów kąpielowych, jakie można znaleźć w ofercie wielu marek, ale przedstawiliśmy klasyczne, najczęściej występujące i wybrane propozycje.

Moda plażowa zmienia się, ale pozostaje niezmienny komfort, jakiego oczekują kobiety

Idealne kostiumy kąpielowe, np. stroje kąpielowe 2 częściowe to takie, w którym kobieta czuje się komfortowo, a jednocześnie pięknie wygląda. Ważne jest więc, aby podczas decydowania się na konkretny model nie patrzeć jedynie na wygląd, ale także na funkcjonalność danej propozycji i możliwość jej późniejszego wykorzystania. Nic nam z tego, że kupimy kostium kąpielowy, który będzie wręcz zesuwał się podczas każdego ruchu, narażając posiadaczkę przed publicznym obnażeniem.

Rozsądnie wybierając stroje kąpielowe i dopasowując je do figury, będziesz w stanie czuć się komfortowo, a przy tym Twój wygląd będzie wręcz idealny. Na plaży będziesz czuła się swobodnie, a przecież o to właśnie chodzi, aby tak było.

Avatar

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Avatar
Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*