Rozczarowujący seks – jak ulepszyć życie seksualne?

Jak urozmaicić życie seksualne

Coraz więcej par nie jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego. Niemal w każdym związku po wstępnej fazie ekscytacji pojawia się nuda i rutyna. Są różne przyczyny tego zjawiska.

Najczęściej spowodowane jest to tym, że partnerzy nie potrafią urozmaicić swojego życia erotycznego oraz nie rozumieją swoich potrzeb. Nie potrafią rozmawiać na temat swoich oczekiwań względem partnera. Dla większości osób jest to temat tabu.

Przepis na udany seks

Istnieją różne stereotypy na temat udanego seksu. Dla wielu osób bardzo ważna jest odpowiednia atmosfera podczas zbliżenia. W celu stworzenia odpowiedniego nastroju warto wybrać odpowiednią muzykę. Ważny jest też wybór bielizny, który niewątpliwie może wpłynąć na jakość doznań oraz sprawić, że kobieta poczuje się bardziej kobieca.

Istotnym warunkiem udanego seksu jest również zdrowie intymne partnerów. Różne dolegliwości intymne mogą negatywnie wpływać na życie seksualne zarówno kobiet i mężczyzn. Często powodują, że stosunek seksualny nie sprawia przyjemności, przeciwnie powoduje dyskomfort i ból. W takiej sytuacji niezbędna jest wizyta u specjalisty.

W jaki sposób pracować nad poprawą jakości życia erotycznego?

Istnieje wiele skutecznych sposobów na ulepszenie życia seksualnego. Coraz więcej par decyduje się na eksperymenty w sypialni. To pozwala odkryć prawdziwe preferencje partnerów. Dobrym wyborem może okazać się praktykowanie kamasutry, różne nowe pozycje seksualne mogą pozytywnie wpłynąć na jakość życia erotycznego. Wiele par preferuje też wspólne seanse filmów erotycznych.

Popularnością cieszą się również gadżety erotyczne. Wybierają je pary, które preferują silniejsze doznania, związane z dominacją. W celu zwiększenia doznać podczas stosunku warto stosować preparaty jak durex play oraz żele nawilżające okolice intymne. Ważny jest również wybór antykoncepcji. To sprawia, że partnerzy nie czują żadnych ograniczeń, nie towarzyszy im obawa niechcianej ciąży.

Skutecznym sposobem na urozmaicenie stosunków seksualnych może okazać się ćwiczenie mięśni intymnych. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy jak istotny wpływ, na jakość życia seksualnego mają te mięśnie. Ich trening nie jest skomplikowany ani czasochłonny, warto więc spróbować. Ważne, aby partnerzy rozmawiali ze sobą o swoich potrzebach, dzielili się swoimi fantazjami.

Każdy z nich powinien wiedzieć czego druga osoba oczekuje oraz być otwarty na nowe doznania. Partnerzy muszą również pamiętać, że potrzeby każdego z nich są tak samo ważne i czasami trzeba iść na kompromis. Są jednak takie kwestie, w których kochankowie nie potrafią dojść do porozumienia. Jednego z partnerów może fascynować dominacja, a więc seks z elementami BDSM dla drugiego może okazać się to niedopuszczalne, wywoływać wstyd czy poniżenie.

Żaden z partnerów nie powinien robić czegokolwiek wbrew sobie. Należy pamiętać, ze utrzymanie udanego życia erotycznego w związku to duże wyzwanie i wymaga od partnerów wielu starań a przede wszystkim skutecznej komunikacji.

Avatar

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Avatar
Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*