Jaki samochód na akumulator dla dziecka kupić?

Samochody na akumulator są coraz to bardziej popularną formą prezentu dla dziecka. Od wielu lat młodzi kierowcy marzą, żeby zasiąść za kierownicą markowego auta – odwzorowanego na rzeczywistej marce prawdziwego auta. Skutecznie pobudza to wyobraźnię maluchów jak i kształtuje potencjalną pasję motoryzacyjną.

Plusów jest wiele, a wad praktycznie żadnych – dlatego warto przemyśleć zakup takiego urządzenia dla naszego dziecka. Ponadto takie zabawki są całkowicie bezpieczne i względnie solidne – możemy być spokojni o zdrowie naszych maluchów. Trzeba pamiętać, że trzeba jednak z takich rzeczy korzystać z głową, a dzieci powinny być pod stałym nadzorem rodziców. Tylko to gwarantuje stu procentowe bezpieczeństwo każdego malucha. Na co się zdecydować, jakie są rodzaje i marki samochodów akumulatorowych i jak się tym obsługiwać – wszystkiego dowiesz się w dalszej części artykułu!

Rodzaje i marki najpopularniejszych samochodzików

Poszczególne rodzaje i marki zdecydowanie różnią się od siebie. Jesteśmy w stanie wybrać samochodziki luksusowe, bajkowe, w formie robotów budowlanych jak i różne wersje akumulatorowe. Do dyspozycji mamy również dwie wersje pojemnościowe – jedno i dwuosobowe.

  • Jednoosobowe – taka wersja samochodzików z reguły napędzana jest akumulatorem 12V. Z powodu mniejszego ciężaru użytkowników, pojazd taki potrafi się rozpędzić do większych prędkości . Zazwyczaj osiąga prędkość 5 km/h, ale istnieją również wersje rozpędzające się do zawrotnej prędkości 10 km/h!
  • Dwuosobowe – jest to idealne rozwiązanie dla rodzeństwa. Zazwyczaj prezentują się w formie samochodzików terenowych. Wówczas zasilane są dwoma akumulatorami 12V i rozpędzają się do 6 km/h. Mają średni udźwig na poziomie 40 kg!

Jeżeli chodzi o marki samochodów na akumulatory to wybór jest naprawdę ogromny. W zależności od sklepu jesteśmy w stanie wybrać takie marki jak Ferrari, BMW, Mercedes, Porsche czy wiele, wiele innych. W zależności co lubi Twoja pociecha możesz również kupić samochód terenowy typu SUV czy Hummer. Jeżeli chodzi o samochody luksusowe to świetnym wyborem może być BMW X6 czy Audi R8. Możesz również postawić na motywy bajkowe i zdecydować się na samochód odwzorowany na bohaterach filmu animowanego Auta. Twoja pociecha lubi Supermana? Również i w takim motywie możesz zakupić unikalny samochód akumulatorowy. Ciekawe propozycje w tym zakresie znajdziecie na https://akumulatorowce.pl/

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Przed zakupem samochodzika akumulatorowego warto zwrócić uwagę na wiek, wagę i wzrost naszej pociechy. Odpowiednie dobranie pojazdu pod te parametry zagwarantuje komfortowe korzystanie  i zabawę na najwyższym możliwym poziomie. Każdy samochód ma wypisane te parametry w zaleceniach – wybór nie jest wcale taki trudny. Zwracając uwagę na udźwig pojazdu warto mieć parę kilogramów w zapleczu. W końcu młodzi kierowcy będą chcieli przewozić przeróżne rzeczy! Jeżeli chodzi o maksymalną prędkość pojazdu – nie ma co tutaj przesadzać. Zabawa musi być przede wszystkim bezpieczna, a dziecko nie jest do końca świadome potencjalnych zagrożeń. Inaczej będzie w przypadku trochę starszego dziecka. Wówczas można sobie pozwolić na większe prędkości – aczkolwiek tylko i wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej. To gwarantuje w pełni bezpieczną zabawę maluchów!

Avatar

O Artykuł zewnętrzny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*