Skąd bierze się cellulit i jak można go usunąć?

Female squeezes cellulite skin on her legs - close-up shot on white background
Cellulit dotyka większości kobiet. Ta zmiana uznawana za nieestetyczną jest częstym powodem kompleksów. Co powoduje cellulit i jak go usunąć?

Cellulit nazywany jest również „skórka pomarańczową”, ponieważ przypomina swoim wyglądem ten właśnie owoc. Może pojawiać się na różnych partiach ciała – najczęściej widoczny jest na udach oraz na pośladkach. To przede wszystkim kobiecy problem. Cellulit rzadko występuje u mężczyzn. Niestety, nie zawsze usuwanie cellulitu jest proste. Są jednak skuteczne sposoby, aby pozbyć się tego problemu!

Skąd bierze się cellulit?

Cellulitem to nieprawidłowo rozmieszczona tkanka tłuszczowa, której towarzyszyć mogą włókniste, obrzękowe zmiany. Mogą towarzyszyć mu niewielkie guzki oraz zgrubienia.

Z cellulitem borykają się głównie kobiety. Chociaż badacze nie są w pełni zgodni co do tego, co go wywołuje, to jednak najbardziej prawdopodobna hipotezą jest kwestia hormonalna. Nadmiar estrogenów ma sprzyjać pojawianiu się cellulitu w okresie dojrzewania, a potem jego nasileniu w trakcie ciąży, menopauzy i innych zmian hormonalnych.

Wyróżnia się dwa rodzaje cellulitu w zależności od jego wyglądu oraz budowy:

  • cellulit wodny (twardy) – powstaje na skutek pojawiania się obrzęków wodnych przy nadmiernym zatrzymywaniu się wody w organizmie
  • cellulit tłuszczowy (miękki) – składa się głównie z tkanki tłuszczowej, widoczny jest częściej u osób, które są mało aktywne, sporo straciły na wadze

 

Chociaż cellulit nie jest łatwym przeciwnikiem, to jednak tworzące go komórki tłuszczowe można rozbijać, a tym samym zredukować jego widoczność.

Jak usunąć cellulit?

Można prowadzić usuwanie cellulitu w domu, ale można także zdecydować się na profesjonalne zabiegi kosmetyczne oraz medycyny estetycznej. Co sprawdzi się lepiej?

Domowe sposoby na cellulit

Domowa walka z cellulitem powinna bazować przede wszystkim na odpowiednim masowaniu skóry oraz stosowaniu kosmetyków antycellulitowych.

Masaże skóry objętej cellulitem, na przykład szczotką, bańką chińską, pozwalają na rozgrzanie skóry w głębszych warstwach i sprzyjają rozbijaniu tkanki tłuszczowej, a także jej usuwaniu. Dodatkowa aplikacja kosmetyków o właściwościach antycellulitowych, wyszczuplających będzie mogła spotęgować rezultat.

Aby uzyskać pożądany efekt redukcji cellulitu, warto pamiętać o systematyczności. Takie domowe zabiegi na ciało należy przeprowadzać regularnie, najlepiej co 2-3 dni.

Profesjonalne sposoby na cellulit

Druga opcja to specjalne zabiegi kosmetyczne oraz medycyny estetycznej. W mieście Kraków oferuje je między innymi klinika Ego Med Spa, która prezentuje pełną gamę zabiegów modelowania sylwetki na usuwanie cellulitu.

Wśród polecanych zabiegów na usuwanie cellulitu znajdują się przede wszystkim:

  • endermologia – zabieg masażu podciśnieniowego, który prowadzony jest głowicą wyposażoną w masujące rolki, dodatkowo ujędrnia skórę i zmniejsza poziom tkanki tłuszczowej
  • fale radiowe – zabiegi jak Reaction czy Accent XL, które stymulują skórę falami radiowymi, co prowadzi do podgrzania tkanki tłuszczowej oraz jej drenażu
  • termogeniczne wyszczuplanie sylwetki – zabieg pozwala na drenaż limfatyczny, zmniejszenie obrzęków wodnych i zastojów, a także oczyszczenie organizmu z toksyn, pomaga przy tym w redukcji cellulitu
  • masaże antycellulitowe – masaże, których celem jest usuwanie cellulitu, prowadzone także z odpowiednimi akcesoriami i kosmetykami

Zatem w mieście Kraków oraz w innych miejscowościach w całej Polsce do wyboru jest szeroka gama zabiegów na usuwanie cellulitu. Dzięki nim można pozbyć się „skórki pomarańczowej”!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*