Skuteczne wyszczuplenie ud

Jak wyszczuplić uda

Dodatkowe kilogramy na udach to problem, z którym walczy wiele kobiet. Najczęściej trend na intensywne odchudzanie pojawia się przed wakacjami. Każda kobieta marzy, aby świetnie wyglądać w stroju kąpielowym. Aby mieć jędrne pośladki i szczupłe uda trzeba regularnie ćwiczyć i zdrowo się odżywiać.

Jakie ćwiczenia wybrać

Uda są partią ciała, którą trudno wymodelować. Istnieje wiele ćwiczeń wyszczuplających, wiec każdy może wybrać trening, który odpowiada jego potrzebom i możliwościom. Większość osób może wykonywać wszystkie ćwiczenia, jednak jeśli ktoś ma problemy ze zdrowiem powinien skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się czy nie ma żadnych przeciwwskazań.

Można też rozpocząć trening z trenerem personalnym, wtedy ćwiczący ma pewność, że przygotowany trening jest bezpieczny i przyniesie oczekiwane efekty. Ćwiczenia z trenerem są jednak dużym wydatkiem, nie każdy może sobie na to pozwolić. Wiele kobiet ćwiczy na siłowni lub uczęszcza na fitness. Najwięcej osób wybiera ćwiczenia w domu.

Aby taka forma odchudzania przyniosła oczekiwane efekty potrzebna jest systematyczność i samodyscyplina. Ważne aby wybrać odpowiedni zestaw ćwiczeń. Zwykle ludzie mają problem ze znalezieniem w ciągu dnia czasu, który mogą przeznaczyć na ćwiczenia. Najlepiej ćwiczyć rano. Najtrudniej pozbyć się tkanki tłuszczowej z wewnętrznej strony ud. Nie jest możliwe wyszczuplenie ud bez redukcji tkanki tłuszczowej z innych partii ciała.

Są oczywiście specjalne ćwiczenia modelujące, które wzmacniają mięśnie. Warto połączyć podstawowe ćwiczenia na wyszczuplanie ud z treningiem cardio. Muszą być one wykonywane od trzech do pięciu razy w tygodniu przez około 30-45 minut. Najlepiej stosować zróżnicowany trening. Skutecznym narzędziem pomocnym w procesie wyszczuplania ud może się okazać stepper skrętny. Powoduje on, ze podczas ćwiczeń pracuje więcej mięśni niż w przypadku standardowych ćwiczeń.

Dieta

Regularne ćwiczenia nie wystarczą, jeśli nie jest stosowana racjonalna dieta. Udowodnione jest, że właściwa dieta stanowi 70% sukcesu w odchudzaniu, natomiast ćwiczenia to tylko 30%. Trzeba więc przygotować odpowiednią dietę, przystosowaną do sposobu życia i potrzeb konkretnej osoby. W tym celu można skontaktować się z dietetykiem.

Należy spożywać od czterech do pięciu posiłków dziennie o regularnych porach. Trzeba zrezygnować z fast-foodów, słodyczy czy napojów gazowanych. Dieta powinna być bogata w białko i błonnik. Warto przyjmować też suplementy diety, zawierające L-karnitynę, która ułatwi spalanie tłuszczu. Na nadmierną ilość tkanki tłuszczowej na udach mogą mieć wpływ zaburzenia równowagi hormonalnej. Wiąże się to z wysokim poziomem estrogenów oraz niskim poziomem progesteronu i hormonu wzrostu.

Te negatywne zmiany wynikają z niezdrowego stylu życia. Odpowiednia dieta i wysiłek fizyczny zmniejszają ryzyko odkładania się tkanki tłuszczowej. Wyszczuplanie ud wymaga wytrwałości i systematyczności. Ćwiczenia muszą być wykonywane regularnie i odpowiednią intensywnością.

Avatar

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Avatar
Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

1 Komentarz

 1. Internet obfituje w wielką ilość ćwiczeń, programów odchudzających itp. Samemu bez problemu można opracować program
  wyszkolenia każdej części ciała.
  Ćwiczenia plus dieta. Nikt
  jeszcze nie wynalazł nic innego,
  lepszego i naturalnego na
  kształtowanie sylwetki. Dla
  mniej z dyscyplinarnych
  zalecam zajęcia grupowe z
  innymi osobami. Zawsze
  wpływa to bardziej
  motywująco. Many wtedy kontakt ze specjalistą, który może doradzić jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*