Śniadanie w sam raz dla ucznia

Istnienie diety powinno być istotne nie tylko dla kobiety, która chce zrzucić kilka kilogramów przed sylwestrem, by zmieścić się w wymarzoną sukienkę. Należy też z wyjątkową precyzją i rzetelnością planować jadłospis głównie dla uczniów. Potrzebują oni zbilansowanej diety, by skutecznie realizować się w roli ucznia, w dodatku dziecka, który dorasta.

Szkoła raczej nie zadba o posiłki dzieci – albowiem w sklepikach najczęściej oferowane są batony, chipsy, paluszki czy pizza, albo słodkie bułki. Zdecydowanie nie jest to odpowiednie jedzenie dla dzieci w wieku szkolnym. Co zatem należy przygotowywać dla dziecka w wieku szkolnym? Co powinno jeść na śniadanie, by zyskać energię na cały dzień w szkole?

Jakie posiłki są jednocześnie zdrowe i smaczne dla dziecka?

Często mamy niejadków wkładają całe serce w przygotowywanie posiłków, tworząc z poszczególnych składników wymyślne kształty. Jest to dobry pomysł, zwłaszcza wtedy, gdy posiłek jest stworzony z owoców i warzyw. Można je bowiem pokroić w rozmaity sposób i stworzyć nosek, usta, rączki, włosy (na przykład ze szczypiorku). Dziecko zje taką postać – stworzoną z warzyw i owoców – ze smakiem, nie zdając sobie nawet sprawy, że w brzuszku posiada wówczas prawdziwą bombę witaminową. Najczęstszym posiłkiem spożywanym na śniadanie są kanapki.

Warto zadbać, by nie było one nudne. Warto dołączyć także warzywa, by kanapki były kolorowe, a zatem atrakcyjne dla oczu – oraz oczywiście, dla organizmu. Jeśli szykujemy uczniowi drugie śniadanie, często mamy do dyspozycji kolorowe pudełka na śniadanie. Warto z nich skorzystać, zamiast pakować kanapki do nudnych reklamówek, woreczków, które mogą się w plecaku otworzyć, wówczas zawartość kanapki rozsypie się i będzie niezdatna do spożycia. W pojemniku zaś posiłek będzie wyglądał ładnie i nie zniszczy się. Do pojemnika można włożyć kanapki, owoc, lub warzywa pokrojone w paski.

Jak dbać o dietę ucznia?

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia – wiemy o tym wszyscy. Nie można jednak zapominać o pozostałych posiłkach, które wcale nie są mniej ważne. Powinniśmy też zadbać o drugie śniadanie – czyli to, które dziecko zabiera ze sobą do szkoły. Twoje dziecko nie lubi kanapek i lądują one w koszu? To nic takiego. Pieczywo można zastąpić pełnoziarnistą tortillą i przygotować ją dziecku zamiast kanapki. Naje się tak samo, nie tylko zmysłem smaku, ale i wzroku.

Tortilla wygląda bowiem lepiej niż kanapka. Jej przygotowanie jest jednak równie proste. Do przygotowania użyjemy twarożku, szynki, sera i papryki. Tortillę można podzielić na mniejsze części – dzięki temu dziecko może podzielić się posiłkiem w szkole, albo jeść po kawałku na każdej przerwie. Dobra alternatywa to także sałatka. Jeśli Twoje dziecko je warzywa tylko w razie konieczności – przygotuj mu sałatkę owocową. Dobrym wyborem będzie sałatka z orzechami i pomarańczami. Ewentualnie z kurczakiem. Dzieci uwielbiają też różnego rodzaju placuszki. Do szkoły możesz przygotować uczniowi placki z bananem, owsiane, albo serowe z owocami.

Avatar

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Avatar
Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

1 Komentarz

  1. Moje dziecko uwielbia jajecznicę do szkoły. Wyzwanie…nawet zimna. Tłumacze mu, że wszystko w nadmiarze szkodzi. Staram się różnicować dietę, ale negocjacje mam 🙂 Dziecku trzeba dawać kolorowe produkty – sałaty troche, pomidor-sałatki. Polecam naleśniki – słodkie i pożywne. Tez przemycam. Ważne, by dziecko miało dużo ruchu, wtedy głodnieje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*