Jak urządzić minimalistyczny pokój?

Styl minimalistyczny cieszy się obecnie coraz większym zainteresowaniem w aranżacji wnętrz. Dzięki niemu możemy stworzyć przestrzenie proste, ale jednocześnie funkcjonalne, eleganckie i niebanalne. Jeżeli chcesz żyć według zasady „less is more”, czyli „im mniej, tym więcej”, w takim przypadku warto poznać zasady, zgodnie z którymi można urządzić tak swój pokój.

W stylu minimalistycznym nie ma natłoku detali, chaosu różnych kolorów, różnorodnych form, które nie zawsze do siebie pasują. Tutaj przeważają proste bryły, gładkie powierzchnie, niewiele ozdób. Nie musi to jednak wcale oznaczać, że takie przestrzenie są nudne czy sterylne i nieprzyjazne.

Od czego zacząć?

Zwykle wydaje nam się, że urządzenie wnętrza w stylu minimalistycznym jest bardzo proste, ponieważ w końcu nie ma ono tak wielu elementów wyposażenia, niemniej jednak ich dobranie może być też poważną trudnością. Jeżeli nie masz pomysłu na to, jak wykończyć i wyposażyć pokój, zacznij od przeglądania internetowych serwisów wnętrzarskich i blogów – na pewno coś wpadnie ci w oko.

Ściany i podłogi we wnętrzu minimalistycznym

Najlepsza kolor to biel – rozświetla i powiększa optycznie pomieszczenie. Biel na ścianach jest we wnętrzach minimalistycznych jak kanwa, na której można tworzyć różne aranżacje. Na podłogę także warto wybrać materiały jasne – drewno, panele, wykładzinę, dekoracyjne wylewki.

Wybieramy meble

Zasadniczo najlepszym wyborem będą meble designerskie Warszawa ma wiele sklepów, gdzie można je kupić, na przykład znajdziemy je w showroomach. Meble te mają ciekawe formy i urozmaicają wnętrza. Warto też pomyśleć o szafach na wymiar, oczywiście, najlepiej w białym kolorze, które pomogą w przechowaniu wszystkich potrzebnych rzeczy z dala od wzroku.

Dobrze przemyśl, zanim kupisz

Aby minimalistyczny pokój szybko nie stracił na swoim uroku prostoty, warto zawsze dobrze zastanowić się nad kupnem kolejnego przedmiotu. Najlepiej, aby ograniczyć się tylko do tych najbardziej potrzebnych, które nie będą zabierały zbyt dużo miejsca.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*