Wskazania do operacji plastycznej brzucha

Junge Frau hält Hände auf ihrem Bauch
Jędrny, gładki brzuch to marzenie niejednej kobiety. Niestety nie każda z nich może się takim cieszyć, szczególnie kiedy urodziła dziecko bądź ostatnimi czasy sporo schudła. Nadmiar skóry, czyli tzw. obwisłość brzucha, może wyglądać bardzo nieestetycznie i powodować kompleksy. W takiej sytuacji można poddać się plastyce brzucha.

Na czym polega operacja plastyczna brzucha?

Operacja plastyczna brzucha wykonywana jest w klinikach medycyny estetycznej. Polega na korekcji powłok brzusznych, co – jeśli jest taka potrzeba – może być połączona z odsysaniem tkanki tłuszczowej. To dosyć poważna operacja, ale tylko dzięki niej można odzyskać ładną sylwetkę. Wymaga przeprowadzenia badań laboratoryjnych oraz zaszczepienia się przeciwko żółtaczce typu B. Pacjent musi stosować przed zabiegiem lekkostrawną dietę i na tydzień przed wyznaczonym terminem, odstawić leki zmniejszające krzepliwość krwi, jeśli takie bierze. W trakcie operacji poddawany jest znieczuleniu ogólnemu albo zewnątrzoponowemu. Chirurg wycina nadmiar skóry i formuje kształt brzucha odpowiedni do sylwetki, a później nakłada opatrunek oraz elastyczny ucisk. Cała operacja może trwać nawet sześć godzin.

Kiedy zastanowić się nad plastyką brzucha?

Nad plastyką brzucha należy się zastanowić, kiedy mamy problem z wystającym brzuchem i nadmiarem skóry na nim. To sytuacja występująca na ogół przy sporej utracie wagi bądź po ciążach. Należy wiedzieć, że plastyce mogą poddać się wyłącznie osoby z dobrym stanem zdrowia, a kobiety nie mogą planować kolejnej ciąży – przestrzega nasz ekspert z Kliniki dr Chęciński & dr Zoń.

Konieczne jest wykonanie nadmienionych badań i poddanie się ścisłym zaleceniom lekarza, a już niedługo będziemy mogli znowu cieszyć się latem i korzystać z jego uroków. Brzuch będzie płaski i jędrny, dlatego szybko zapomnimy o maksymalnie trzytygodniowym okresie rekonwalescencji.

Rekonwalescencja po plastyce brzucha

W trakcie rekonwalescencji należy pamiętać o oszczędnym trybie życia. Poddaliśmy się inwazyjnej operacji, dlatego nie możemy się przeciążać, musimy stawiać się na wyznaczone wizyty kontrolne oraz przyjmować wszystkie zapisane przez naszego lekarza leki. Po 7, co najwyżej 10 dobach ściągane są szwy, a do trzech miesięcy należy nosić specjalne ubranie uciskowe. Blizny wymagają natłuszczania, ale warto stosować się do wszystkich zaleceń, aby już nigdy nie mieć kompleksów z powodu sylwetki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*