Wszystkie odcienie piękna. Jak Polki postrzegają swoją urodę?

Czy Polki czują się piękne? Zapytaliśmy kobiety czy akceptują swoje odbicie w lustrze czy raczej chciałyby zmienić coś w swoim wyglądzie? Czy swoje naturalne cechy postrzegają jako atuty czy wręcz przeciwnie – jako słabości? Badanie przeprowadzone na zlecenie marki Tymbark.

Naturalne piękno to coś, co każda z kobiet nosi w sobie. Problemem jest jednak to, że zawsze widzimy je u innych – często u osób z naszego najbliższego otoczenia – jednak bardzo rzadko u siebie, a Inni przecież dostrzegają w nas to, co piękne. Te i inne aspekty związane z urodą postanowił zbadać producent marchwiowo-owocowego soku Tymbark Vitamini, stworzonego z myślą o wspomaganiu naturalnego piękna. Czy warto zadręczać się myślami, że nie jesteśmy idealne czy lepiej uśmiechnąć się, zaakceptować siebie i pokochać w sobie swoją – jedyną w swoim rodzaju – naturalność? My już znamy prawidłową odpowiedź!

Dziewczyny lubią brąz?

vitamini_kv_promienna_v1

Większość Polek chciałaby diametralnie zmienić swój wygląd – proste włosy na kręcone (35%), kręcone na proste (37%). Tylko około 1/3 posiadaczek włosów prostych, falowanych i kręconych jest zadowolonych z ich typu. Ponad połowa kobiet twierdzi, że mężczyznom podobają się najbardziej jasne blondynki. Czy z tego powodu chciałyby więc zmienić kolor swoich włosów na blond? Okazuje się, że niekoniecznie. Najchętniej wybrałyby odcień brązu (33%).  Sytuacja wygląda podobnie przy wyborze typu włosów –  kobiety najczęściej wybierają włosy kręcone (33%), ale uważają, że mężczyznom najbardziej odpowiadają falowane. Mimo ostatnio panującej mody na farbowanie włosów na kolor siwy – jako naturalny – to jest on najmniej pożądany.

vitamini_kv_promienna_v2

Doceń to, co naturalne

Na polskich ulicach najczęściej spotykamy kobiety o prostych włosach (aż 62%) lub falowanych (27%), natomiast najrzadszym widokiem jest Polka z włosami supełkowymi/afro – tylko 1% kobiet w Polsce może poszczycić się posiadaniem tak wyjątkowego typu włosów. Wbrew panującemu na świecie przekonaniu, że w Polsce najczęściej można spotkać jasne blondynki okazuje się, że najwięcej Polek ma włosy koloru brązowego (44%)  lub ciemnego blondu (32%). Najbardziej niepospolitym kolorem jest za to rudy – rudowłose  stanowią zaledwie 2% ogółu, więc poza tym, że są uznawane za najbardziej energetyczne (odpowiada tak 47% kobiet), mogą cieszyć się swoją nieprzeciętnością. Jak widać, uroda Polek cechuje się dość dużą różnorodnością. Tymbark jest za tym, by ją docenić i cieszyć się swoim naturalnym pięknem.

Jakim odcieniem skóry charakteryzuje się największa liczba Polek? Zdecydowanie jest to cera jasna (43%), jednak większość kobiet nie jest z niej zadowolona i wolałaby mieć ciemniejszy odcień skóry, najlepiej śniady, co deklaruje 36%. Najrzadziej spotykana cera to ciemna, alabastrowa i żółta – łącznie 11%, przy czym dwa ostatnie zostały uznane zarówno przez kobiety za najmniej atrakcyjne.

tymbark_infografika

Jak zaakceptować swoje piękno?

Według badania tylko co piąta Polka jest zadowolona ze swojego wyglądu, reszta zdecydowanie chciałaby coś w nim zmienić. Największe problemy kobiety mają z zaakceptowaniem swojej sylwetki (wzrost lub proporcje ciała oraz posiadanie zbędnych kilogramów). Kto najrzadziej wyraża niezadowolenie wobec swojego wyglądu? Kobiety, które piją codziennie soki marchwiowo-owocowe i traktują je jako przekąskę między posiłkami. Najbardziej motywuje je to, że soki stanowią 1 z 5  zalecanych dziennie porcji owoców i warzyw (79%), a także mają właściwości dobroczynne dla zdrowia (77%). Niewiele kobiet jednak zdaje sobie sprawę z tego, że soki posiadają dużą zawartość błonnika. Część z nich zauważa także dzięki sokom marchwiowo-owocowym poprawę swojego wyglądu –  szczególnie włosów, skóry i paznokci. Co ciekawe, potwierdzają to badania. Biorąc bowiem pod uwagę, że 8% wszystkich respondentek jest całkowicie niezadowolonych ze swojego wyglądu, to wśród kobiet pijących soki marchwiowo-owocowe codziennie, ten odsetek spada do marginalnych 2%. Z kolei 1/4 Polek, które piją soki przynajmniej raz w tygodniu lubi swój wygląd – co jest bardzo dobrym wynikiem, w porównaniu do 8% wśród kobiet, które takich soków nie spożywają w ogóle. Jak więc wydobyć w sobie naturalne piękno? Wystarczy regularnie pić  soki marchwiowo-owocowe zawierające beta-karoten z marchwi – który nas wspiera w dbałości o zdrową skórę – oraz witaminy C i E,  mające pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.

Nie próbujmy stać się na siłę kimś innym. Dlaczego chcemy wyglądać jak inni, podczas gdy inni chcą wyglądać jak my? Uśmiechnijmy się i zaakceptujmy to, co dała nam natura.  Najlepiej pomaga w tym szklanka soku Vitamini, wydobywającego naturalne piękno skóry, włosów i paznokci – nie tylko dziś, ale każdego dnia.

Źródło: Wyniki Badania „Wielkie badanie urody Polek” przeprowadzonego na zlecenie marki Tymbark na próbie 1067 Polek w wieku 25+, 2017

Więcej na: www.tymbark.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*