Podstawowe i profesjonalne narzędzia fryzjerskie, w które należy zainwestować!

Profesjonalny salon fryzjerski powinien być zawsze schludny i czysty. Częściowo będzie to zasługa właściciela bądź pracownic, które dbają o wyposażenie i chętnie sprzątają, a częściowo to efekt wykorzystania odpowiednich przyborów fryzjerskich, które skutecznie chronią podłogę, fotele, ale także ubrania klientek. Każdy salon fryzjerski powinien być wyposażony w jakościowe, profesjonalne akcesoria, które przydadzą się przy niejednej klientce lub kliencie. Ostre nożyczki, wałki, maszynki do golenia, suszarki, ale również płachty, ochraniacze, folie, ręczniki papierowe i inne. Sprawdź, co powinno znaleźć się w szanującym się salonie fryzjerskim!

  1. Jednorazowe przybory fryzjerskie nieocenioną pomocą!
  2. Profesjonalne narzędzia fryzjerskie — grzebienie, degażówki, nożyczki fryzjerskie i wiele więcej!
  3. Akcesoria do koloryzacji i stylizacji włosów — co będzie niezbędne?
  4. Sterylizatory, wagi fryzjerskie i główki — zbędny wydatek czy przydatne gadżety?

Jednorazowe przybory fryzjerskie nieocenioną pomocą!

Do codziennej pracy w salonie fryzjerskim konieczne są jednorazowe akcesoria, takie jak rękawiczki, czepki ochronne, ręczniki papierowe i bawełniane, ale również pelerynki ochronne. Farbkowanie, mycie, a czasem nawet modelowanie włosów to czynności, które potrafią porządnie zabrudzić powierzchnię obok fotela, sam fotel, jak i ubranie klientki. Każdy ceniący siebie salon powinien zainwestować w takie jednorazowe przybory, które znacznie przyspieszą pracę oraz zagwarantują klientom wysoki komfort.

Coraz częściej fryzjerzy, zamiast ręczników frotte, które trzeba później prać, wybierają jednorazowe ręczniki np. z włókniny perforowanej. Są wytrzymałe, a ponadto nie zajmują zbyt dużo miejsca w salonie fryzjerskim. Pozwolą oszczędzić czas, ale i pieniądze. Świetnie wchłaniają wodę oraz nie ciągną włosów, niezależnie od struktury czy długości.

W salonie fryzjerskim nie może zabraknąć również kołnierzyków na kark, które chronią nie tylko w czasie ścinania, ale również modelowania włosów. Pasek taki zakłada się na kark, a klient po cięciu nie odczuwa dyskomfortu związanego z pozostałościami po strzyżeniu.

Profesjonalne narzędzia fryzjerskie — grzebienie, degażówki, nożyczki fryzjerskie i wiele więcej!

Wśród profesjonalnych narzędzi fryzjerskich znajdziemy przede wszystkim nożyczki. Kolejne narzędzie, które sprawdza się w salonach, to degażówki, Wspomagają uzyskiwanie bardzo finezyjnych fryzur. Brzytwy oraz maszynki do strzyżenia są nieodzowne, jeśli salon oferuje także strzyżenie męskie. Pełna gama szczotek znanych firm, np. Olivia Garden, dopełnia wyposażenie salonu fryzjerskiego.

Dodatkowo w salonie fryzjerskim nie może zabraknąć:

  • spryskiwaczy fryzjerskich;
  • lusterek;
  • klipsów.

Odwiedź sklep internetowy Hairless Horseman, by zainwestować w profesjonalne narzędzia!

Akcesoria do koloryzacji i stylizacji włosów — co będzie niezbędne?

Do salonu fryzjerskiego bardzo często zgłaszają się klientki, które chcą pofarbować włosy na inny kolor bądź poprawić ten, który już na nich jest. W takim wypadku profesjonalny salon musi być wyposażony w odpowiednie akcesoria. Wśród nich wyróżniamy miseczki, pędzelki, a także shakery. Bez tego nieco trudno funkcjonować w jakościowym salonie.

Niekiedy bardzo przydatna okazuje się opaska magnetyczna zakładana na nadgarstek, która pozwala fryzjerowi przyczepiać wszystkie niezbędne podczas farbowania klipsy. Dodatkowe akcesorium, takie jak dyspenser na folię to gadżet, który znacznie ułatwia pracę fryzjera podczas koloryzacji. Narzędzie to świetnie sprawdza się podczas przycinania folii na równe paski. Choć można kupić je gotowe, często okazuje się, że są za krótkie bądź zdecydowanie za długie.

By powstał odpowiedni kolor, istotny będzie zakup odpowiednich farb do włosów. Tego z pewnością nie może zabraknąć w salonie fryzjerskim. Choć farby są drogie, należy kupować tylko te, które mają dobre opinie, ponieważ żaden szanujący się fryzjer nie chce zniszczyć włosów swoim klientkom.

Sterylizatory, wagi fryzjerskie i główki — zbędny wydatek czy przydatne gadżety?

Salon fryzjerski to miejsce, w którym nie może zabraknąć także tych droższych narzędzi i akcesoriów. Chodzi np. o sterylizator. Urządzenie to cechuje się wysoką ceną, ale zdrowie oraz komfort klientów są na wagę złota. Sterylizator pozwoli pozbyć się bakterii i innych drobnoustrojów po poprzednich klientach.

Waga fryzjerska to kolejny przydatny gadżety. Idealnie sprawdza się podczas farbowania. Choć farbowanie nie należy do najtrudniejszych zadań, należy odpowiednio podzielić farbę, a waga idealnie się do tego przyda. Czasem nawet 1 gram ma ogromne znaczenie, ponieważ kolor może wyjść za jasny lub za ciemny.

Trenowanie układania fryzur to domena tych profesjonalistów, którzy kochają tworzyć coś na głowie swoich klientek. Aby nieco poćwiczyć własne umiejętności, można wyposażyć salon w specjalne główki fryzjerskie. Pozwolą one do perfekcji opanować finezyjne fryzury, które chcesz oferować swoim klientom.

Przyborniki oraz kufry to elementy, które świetnie sprawdzają się na miejscu, jak i w terenie. Niejeden fryzjer oferuje swoje usługi z dojazdem do klienta, zwłaszcza jeśli chodzi o upinanie fryzur. W takiej sytuacji warto mieć kufer, w którym pomieszczone zostaną wszystkie niezbędne narzędzia fryzjerskie!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*