Jak wybrać najlepszy antyperspirant przeciw nadmiernemu poceniu?

Pocenie to reakcja naszego organizmu, który w taki sposób broni się przed przegrzaniem. Choć ten proces jest jak najbardziej naturalny i niezbędny dla naszego właściwego funkcjonowania, to bywa on również źródłem wielu krępujących sytuacji. Mokre plamy pod pachami widoczne na bluzce czy nieprzyjemny zapach potrafią odebrać nam pewność siebie, negatywnie wpływając na relacje towarzyskie. Chcesz ograniczyć pocenie i jego nieprzyjemne skutki? Podpowiadamy, jak wybrać skuteczny antyperspirant damski, dzięki któremu zwalczysz problem nadmiernego pocenia pod pachami.

Nadmierne pocenie – skąd się bierze?

Nasze ciało reaguje zwiększonym wydalaniem potu w specyficznych okolicznościach, związanych ze wzrostem jego temperatury. Zwykle dzieje się tak na skutek upałów, wysiłku fizycznego czy silnych emocji. Czasami jednak obfite pocenie pojawia się w warunkach, w których brak jest wskazań do konieczności schładzania organizmu. Mówimy wówczas o nadmiernej potliwości, której przyczyną może być ciąża, menopauza, nadużywanie alkoholu czy niektóre choroby, takie jak cukrzyca lub schorzenia serca. Nadmierne pocenie bardzo często dotyczy obszaru pach, a jego efektem są nieestetyczne plamy pojawiające się na ubraniu i wprawiające nas w niemałe zakłopotanie.

Wybór najskuteczniejszego antyperspirantu – praktyczne wskazówki

Obok właściwej higieny osobistej, to antyperspiranty są podstawową bronią w walce z poceniem pach. Wybór dobrego antyperspirantu stanowi nie lada wyzwanie w czasach, gdy półki sklepowe wypełnione są po brzegi przez produkty w kulce, sztyfcie lub spray’u. Skuteczny antyperspirant damski pozwoli ograniczyć wydzielanie potu, pozostawiając na skórze przyjemny zapach i uczucie świeżości. Ważne, aby był przy tym łagodny dla skóry i nie powodował jej zaczerwienienia.

Kupując antyperspirant, postawmy na ten, który zapewnia 48 godzinną ochronę, np. Garnier Active Dry – najlepszy antyperspirant dla kobiet, dostępny w drogeriach. Dzięki formule wzbogaconej o Mineralite™, czyli absorbujący minerał pochodzenia wulkanicznego, zagwarantuje on suchość w najbardziej ekstremalnych warunkach, takich jak upał, stres czy intensywny wysiłek fizyczny. Antyperspirant Garnier, poza właściwościami chroniącymi przed poceniem, posiada także orzeźwiający zapach mandarynki, konwalii i drzewa cedrowego, dzięki któremu jeszcze bardziej zwiększa odczucie komfortu i świeżości.

Dezodorant a antyperspirant

Chociaż pojęcia “dezodorant” i “antyperspirant” bywają stosowane zamiennie, te dwa kosmetyki mają zupełnie różne działanie. Dzięki zawartości perfum, dezodoranty zapewniają nam ładny zapach, jednak nie wpływają na zmniejszenie ilości wydalanego potu. Nie rozwiązują zatem problemu nadmiernej potliwości, lecz jedynie maskują jej skutki pod postacią nieprzyjemnej woni potu. Jeżeli pragniemy ograniczyć pocenie i zapobiec mokrym plamom na odzieży, należy sięgnąć po antyperspiranty, które, w przeciwieństwie do dezodorantów, hamują przedostawanie się potu na zewnątrz, działając przy tym o wiele dłużej.

Antyperspirant w kulce, spray’u czy sztyfcie?

Spośród szerokiej gamy antyperspirantów, do dyspozycji mamy te w formie kulki, spray’u lub sztyftu.

  • Antyperspirant w spray’u posłuży kilku osobom, ponieważ jego aplikacja nie wymaga bezpośredniego kontaktu ze skórą. Jest on wygodny w użyciu, jednak, ze względu na zawartość alkoholu, może podrażniać delikatną skórę pach.
  • Antyperspirant w kulce wykazuje o wiele skuteczniejsze działanie w porównaniu do jego rozpylanego odpowiednika. Po naniesieniu na skórę potrzebuje on czasu do całkowitego wyschnięcia. W przeciwnym razie możemy narazić nasze ubrania na zabrudzenie.
  • Antyperspiranty w sztyfcie są zwykle łagodne dla skóry, jednak po pewnym czasie od nałożenia, mogą się na niej wałkować, tworząc grudki. Tego typu antyperspiranty często zostawiają również ślady na ubraniach.

1 Komentarz

  1. najlepszy antyperspirant przeciw poceniu to jest ten “elektryczny”, skutecznosc drogeryjnej chemii przeciw takiemu schorzeniu marna, ale za to ten jest konkretem, a zaden taki zwykly mi nie da tyle miesiecy spokoju od potu jak te cudo!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*