Jak wybrać zaproszenie komunijne?

our wedding invitations

Pierwsza Komunia Święta jest dla każdego dziecka wielkim wydarzeniem. Przygotowuje się ono bowiem do tego dnia przez długie miesiące, aby wreszcie w pełni świadomie przyjąć po raz pierwszy Eucharystię. Rodzice z tej okazji szykują przyjęcia komunijne, na które zapraszane są najbliższe osoby z rodziny. Powaga i niepowtarzalność tego święta wymaga także odpowiednich zaproszeń dla gości na tę uroczystość.

Zaproszenia komunijne

Przy wyborze odpowiednich zaproszeń komunijnych z pomocą przychodzą nam firmy zajmujące się projektowaniem, tworzeniem i sprzedażą zaproszeń na różne okazje, między innymi na dzień Pierwszej Komunii Świętej. Istnieje bardzo szeroki wachlarz wzorów takich kart, choć ich dominujące barwy są w kolorze białym lub kremowym. Na okładce najczęściej występuje symbolika pod postacią motywu Hostii, kielicha, Eucharystii kojarzących się z owym świętem. Zaproszenia ozdobione są najczęściej przeróżnymi wzorami i ornamentami kwiatowymi z umieszczonym wewnątrz tekstem z inwitacją. Tekst wewnątrz zaproszenia zawiera wszelkie niezbędne informacje dla gości dotyczące tego, kto zaprasza i na jaką uroczystość, gdzie się ona odbędzie i o której godzinę. Nadruk wykonany jest wedle modelu odpowiednio ozdobną czcionką, często złotego koloru. Do każdego zaproszenia dołączona jest biała koperta, w którą wkładana jest karta.

Jak wybrać wzór zaproszenia komunijnego?

Z pytaniem tym zwróciliśmy się do serwisu zaproszeniaslubne.plNależy pamiętać, iż jest to święto naszego dziecka, więc ono powinno wybrać wzór zaproszenia, które będzie wręczane gościom spraszanym na ową uroczystość. Dzięki temu będzie się ono czuło, że to jego ważny dzień. Karta taka może być wybrana spośród setek gotowych wzorów lub zostać spersonalizowana według własnego projektu na przykład poprzez umieszczenie na froncie imienia zapraszającego dziecka. Warto mieć na uwadze także fakt, iż zaproszenie to będzie stanowiło dla wielu najbliższych osób z rodziny swoistą pamiątkę na wiele lat.

Zdjęcie: fickr.com (CC BY-SA 2.0)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*