Wyposażenie salonu kosmetycznego – na co zwrócić uwagę

Urządzenie salonu czy gabinetu kosmetycznego wiąże się z koniecznością podjęcia szeregu decyzji, związanych zarówno z rodzajem oferowanych usług, jak i rodzajem mebli, które ułatwią codzienną pracę. Ważnym czynnikiem przy tych wyborach jest również komfort klienta.

Najważniejsze meble w salonie kosmetycznym

Wyposażenie tradycyjnego salonu kosmetycznego jest dość zbliżone, jednak najważniejszym elementem są w nim fotele kosmetyczne. To od ich wielkości, możliwości dostosowania do oczekiwań klienta, przy jednoczesnym uwzględnieniu charakteru pracy kosmetyczki, zależy powodzenie oferowanych usług.

Większość foteli kosmetycznych to fotele wielofunkcyjne, w których oparcie, ale również kąt nachylenia podnóżka można regulować. Jeśli w salonie klient może skorzystać z pedicure, warto rozważyć zakup fotela z podnóżkiem dzielonym, który ułatwia wykonanie zabiegu.

Fotele kosmetyczne z ręczną regulacją mogą być wyposażone w dodatkowe wysuwane kuwety czy półki, które można wykorzystać do trzymania akcesoriów kosmetycznych w czasie zabiegu. Takie rozwiązanie sprawdzi się w salonach mniejszych, gdzie nie zawsze jest miejsce na dodatkowe pomocniki czy specjalistyczne stoliki kosmetyczne.

Hydrauliczny, elektryczny czy manualny

Na rynku mebli specjalistycznych znajdują się fotele manualne, większe od nich fotele hydrauliczne oraz fotele elektryczne. Przy ich wyborze bardzo często decydują względu praktyczne – mała powierzchnia salonu kosmetycznego czy ograniczone środki finansowe zazwyczaj przesądzają o wyborze fotela manualnego.

Nieco droższe fotele hydrauliczne są większe, jednak mogą być wykorzystywane także do masażu, a nawet w gabinetach typu SPA. Swoboda regulacji wysokości fotela oraz możliwość dostosowania zagłówka czy podnóżka to cechy wspólne, jakie łączą fotele elektryczne i hydrauliczne.

Jaki powinien być fotel uniwersalny

Salony kosmetyczne oferują klientom bardzo zróżnicowane usługi. To właśnie rodzaj usług powinien przesądzać o rodzaju fotela, jaki będzie wykorzystany w salonie kosmetycznym. Coraz częściej producenci skupiają się na funkcjonalności, oferując fotele z możliwością regulacji czy z dzielonym podnóżkiem.

Dzielony podnóżek przydaje się przy zabiegach na stopy. Niektóre fotele można również rozkładać do pozycji poziomej, aby można było je wykorzystać do masażu. Stabilna podstawa to jeden z atutów foteli, jednak w modelach elektrycznych podstawa zwiększa dodatkowo przestrzeń, jaką wykorzystuje fotel.

Stabilność podstawy to jeden z ważnych czynników przy wyborze fotelach, jednak należy pamiętać, że stabilność podstawy wiąże się jednocześnie z wielkością samego fotela, niejednokrotnie oznacza również brak możliwości jego niemal całkowitego złożenia.

Fotele kosmetyczne znajdziesz na Beautysystem.pl

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*