Co najlepiej jeść na śniadanie?

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, ponieważ daje nam energię do działania w ciągu dnia. Pozwala bardzo dobrze rozpocząć każdy dzień. Najlepsze na śniadanie są produkty bogate w białko, ponieważ pozwalają one utrzymać efekt sytości przez dłuższy czas. Dzięki temu, będziemy w stanie wytrzymać bez podjadania do obiadu. Pozwalają również przyspieszyć metabolizm. Oczywiście, ważne są również warzywa, dzięki którym można będzie do organizmu dostarczyć odpowiednią dawkę witamin.

Śniadanie powinniśmy zjeść po 30 minutach od przebudzenia. Organizm podczas snu zwalnia metabolizm, dlatego bardzo ważne jest, aby przywrócić go szybko do normalnego funkcjonowania. Pod względem kaloryczności śniadanie znajduje się na 2 miejscu po obiedzie, więc powinno dostarczać około 500 – 700 kcal.

Propozycji zdrowego śniadania może być kilka:

  • Musli z owocami oraz jogurtem naturalnym, sok pomarańczowy
  • Zielony twarożek – szczypiorek, natka pietruszki, rzeżucha – bułka grahamka, herbata
  • Jajko na miękko z sałatką warzywną – pomidor, ogórek, sałata, szczypiorek, natka pietruszki – , kawa zbożowa z mlekiem 2%
  • Jajecznica z pomidorami lub pieczarkami, bułka grahamka, herbata,
  • Kasza manna na mleku 2% z owocami jagodowymi – jagody, poziomki, maliny –
  • Owsianka na mleku z owocami – truskawki, jagody

Śniadanie w pracy

Czasem zdarza się tak, że nie jesteśmy w stanie zjeść śniadania w domu, ponieważ spieszymy się do pracy. Możemy jednak zabrać je ze sobą. Wystarczy, że będziemy mieli pojemniki twojlunchbox.pl, a na pewno zapakowanie śniadania na wynos nie będzie dla nas żadnym problemem. Pożywne śniadanie zjemy dzięki temu także w pracy. Pozwoli nam to uzyskać odpowiednią energię do wykonywania obowiązków zawodowych.

Jest to ważne, aby nigdy nie pomijać śniadania w swoim grafiku. Dzięki temu, zawsze będziemy mieli siłę na to, aby rozpocząć dzień i wykonywać wiele obowiązków zawodowych. Na pewno więc warto przygotowywać śniadanie i zabierać je ze sobą do pracy, jeżeli nie mamy możliwości zjedzenia go w domu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*