Mała kuchenka gazowa do niewielkiej kuchni

Mała kuchnia to dużo problemów z jej zaaranżowaniem, dlatego też jeżeli myślisz o tym, by urządzić ją samodzielnie, bardzo ważne jest dobranie do niej odpowiedniego sprzętu AGD, w tym kuchenki gazowej, gdy to ona ma znaleźć się w kuchni. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupach?

Modeli kuchenek gazowych dostępnych na sprzedaż jest mnóstwo. Jednak nie każda mała kuchnia gazowa będzie dobrym rozwiązaniem do małej kuchni. Gdy liczy się każdy centymetr, kuchenka również powinna być idealnie dopasowana.

Wolnostojąca czy pod zabudowę?

To zasadniczo główna decyzja, którą trzeba będzie podjąć – generalnie kuchnia z piekarnikiem będzie tańsza, ale też trzeba pamiętać o tym, że najwęższe modele mają po 50 centymetrów. Drugim rozwiązaniem będzie płyta gazowa i osobny piekarnik. Zwykle to droższy zakup, ale trzeba też pamiętać, że można zaoszczędzić dzięki niemu przestrzeń na blacie. Jednocześnie trzeba będzie też zdecydować się na meble pod zabudowę – do małych kuchni to jednak strzał w dziesiątkę, ponieważ dobranie gotowych mebli pasujących do niewielkiej przestrzeni jest zwykle niemożliwe.

Liczba palników

Gdy chcesz się zdecydować na płytę gazową, wtedy możesz także wybrać liczbę palników i ich rozmieszczenie, na przykład płytę z 2 czy z 3 palnikami, dlatego też można zaoszczędzić przy jej montażu miejsce na blacie. To nierzadko jedyne rozwiązanie do małych kuchni i aneksów kuchennych, gdzie zastosowanie standardowej płyty lub kuchenki z 4 palnikami nie byłoby możliwe.

Kuchenka powinna być zatem dobrana idealnie do przestrzeni – należy dokładnie zastanowić się, gdzie musi się ona znajdować, ponieważ od tego będzie zależało rozmieszczenie innego sprzętu kuchennego, w tym okapu, lodówki czy zlewozmywaka. Oczywiście, jeżeli zależy ci na jak najlepszym efekcie, a przy tym nie chcesz również samodzielnie zajmować się sprawą wyposażenia swojej kuchni, w takim przypadku warto skorzystać z usług projektantów, którzy mają doświadczenie w projektowaniu nawet niewielkich pomieszczeń tego rodzaju.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*