Najlepsze zestawy do konturowania twarzy

Konturowanie twarzy to „zabieg”, po który sięgają już nie tylko celebrytki. Bez problemu wykonać można go samodzielnie, wykonując make-up na co dzień. Daje on zadowalające rezultaty. Dzięki niemu twarz nabiera wyrazu i kształtu, a sam makijaż prezentuje się o wiele lepiej. Aby móc wykonać konturowanie twarzy, trzeba jednak wyposażyć się w odpowiednie kosmetyki. Najlepiej od razu zainwestować w pełny zestaw. Ile on kosztuje i co zawiera?

Co zawierają zestawy do konturowania twarzy?

Na rynku nie brakuje różnorodnych zestawów do konturowania twarzy. Proponuje je większość producentów kolorowych kosmetyków. Zestawy te oferują różnego typu kosmetyki, które dodatkowo przeznaczone są do różnego typu cery. W podstawowych kosmetyków do konturowania twarzy znaleźć można kredki, pudry czy podkłady koncentrujące.

Jak dobrać zestaw do konturowania do typu cery?

Każdy kosmetyk nakładany na twarz (a również i na ciało) powinien być dobrany do typu i potrzeb cery. Oznacza to, że nie ma jednego uniwersalnego zestawu do konturowania, który sprawdzi się u każdej kobiety. W przypadku cery tłustej najlepszym rozwiązaniem będzie zrezygnowanie z zestawu zawierającego kremowy bronzer i postawienie na te z bronzerem pudrowym. Dla posiadaczek cery suchej najlepszym wyborem będzie natomiast stick lub podkład konturujący.

Przegląd najlepszych produktów do konturowania twarzy

Jedną z najczęściej polecanych palet do konturowania jest Makeup Revolution – Ultra Contour Paletę zamówić można ją na: https://tagomago.pl/collections/makeup-revolution. Makeup Revolution proponuje paletę składającą się z ośmiu pudrów (w tonacji jasnej i ciemnej) i dwóch rozświetlaczy. Pigmentacja kosmetyków jest rewelacyjna, a cena niezwykle atrakcyjna. Nakładane w odpowiedni sposób kosmetyki pozwalają uzyskać maksymalnie naturalne efekty. Ich aplikacje ułatwią wbudowane w paletę niewielkie lusterko.

Alternatywą dla palety Makeup Revolution jest Pro Contour Kit. Jest to paleta, którą można kupić w bardzo niskiej cenie. Zawiera ona prasowane kosmetyki do konturowania twarzy, które bez szkody dla urody nałoży na twarz nawet laik. Pigmentacja palety pozwala na stopniowe budowanie intensywności koloru. Paleta Contour Kit dostępna jest aż w 3 wersjach kolorystycznych, co ułatwia dopasowanie odcienia do typu i odcienia cery.

Wśród popularnych palet do konturowania znajduje się również produkt marki Hean. Pro Contour Palette oferuje kosmetyki doskonałej jakości w niskiej cenie. Zawiera trzy podkłady o różnych odcieniach. Łatwo rozprowadzają się one na twarzy i miksują. Dla uzyskania najlepszego efektu zaleca się nakładanie kosmetyku gąbeczką do makijażu lub pędzlem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*