Dobre kremy nawilżające do twarzy dla cery wrażliwej. Z drogerii czy z apteki?

Dobry krem nawilżający do twarzy to kosmetyk, którego potrzebuje każda kobieta do codziennej pielęgnacji. Musimy jednak pamiętać w tym przypadku o tym, że dobry krem nawilżający to przede wszystkim taki, który jest odpowiednio dostosowany do wszystkich potrzeb naszej cery. Trzeba przyznać, że największe trudności w doborze właściwego produktu do pielęgnacji posiadają panie, które na co dzień zmagają się z problemami cery wrażliwej. W takim przypadku wymagane jest stosowanie jak najbardziej delikatnego kremu do twarzy o łagodnym składzie, którego zadaniem jest łagodzenie podrażnień i zaczerwienień powstających na skórze. Gdzie zatem szukać kremu odpowiedniego dla cery wrażliwej – w drogerii czy może w aptece? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

Dobre kremy nawilżające do twarzy – przetestowane dermatologicznie

Cera wrażliwa jest bardzo trudną towarzyszką codziennego życia – bardzo gwałtownie reaguje podrażnieniem lub zaczerwienieniem na wszelkie niekorzystne dla niej czynniki zewnętrzne – w tym mróz, silny wiatr, słońce, twardą wodę czy nawet pojedyncze składniki kosmetyków. Dlatego tak ważne jest to, by do jej pielęgnacji stosować tylko takie preparaty, które przed wejściem na rynek kosmetyczny przeszły szereg różnych badań i testów pod kątem bezpieczeństwa oraz wystąpienia ewentualnej reakcji alergicznej po ich zastosowaniu. W związku z tym osoby, które zmagają się na co dzień ze skórą wrażliwą powinny wybierać tylko takie kosmetyki, na opakowaniu, których widnieje widoczny napis “przetestowany dermatologicznie” oraz “odpowiedni dla cery wrażliwej”.

Hipoalergiczne kosmetyki do pielęgnacji twarzy

Poza przeprowadzonymi testami dermatologicznymi, wybrany krem do twarzy dla skóry wrażliwej powinien być hipoalergiczny – to znaczy pozbawiony wszelkich szkodliwych i sztucznych substancji, które zwiększają skłonności skóry do pojawiania się podrażnień i zaczerwienień np. alkohol, barwniki zapachowe, konserwanty czy parabeny. Co więcej, w zastępstwie za sztuczne i szkodliwe substancje, w kremie nawilżającym dla cery wrażliwej powinno znaleźć się jak najwięcej składników, które będą pełniły funkcję wzmacniania odporności skóry przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dlatego preparatów dla cery wrażliwej najlepiej szukać w ofercie firm, zajmujących się produkcją dermokosmetyków – w ten sposób będziemy mieć pewność, że wybrany krem do twarzy będzie dla nas nie tylko bezpieczny, ale też skuteczny w swoim działaniu.

Rodzaje kremów do twarzy z apteki i drogerii

Kosmetyki hipoalergiczne, czy inaczej dermokosmetyki, to oczywiście produkty, które najszybciej znajdziemy w aptece. Nie oznacza to jednak, że będziemy zmuszeni do smarowania się maściami na zamówienie o bezbarwnym opakowaniu oraz specyficznym zapachu. Współcześnie produkcją dermokosmetyków zajmuje się bardzo duża ilość znanych marek. Decydując się jednak na stosowanie preparatów z apteki, musimy być przygotowani na to, że charakteryzują się one nieco wyższą ceną niż kosmetyki, które znajdziemy w drogerii, dlatego warto również bliżej przyjrzeć się ofercie drogeryjnych preparatów, by mieć pewność, że nie przepłacamy za pielęgnację naszej wrażliwej skóry.

Kremy do twarzy Mixa – drogeryjne i hipoalergiczne

Błędem jest myślenie, że skoro nie stać nas na zakup kosmetyków aptecznych, to nie jesteśmy w stanie zapewnić skórze naszej twarzy właściwej pielęgnacji. W drogerii znajdziemy również produkty takich firm, które zajmują się tylko i wyłącznie produkcją kosmetyków hipoalergicznych w przystępnych cenach. Na szczególną uwagę zasługują tu kremy do twarzy marki Mixa, które doskonale radzą sobie z codziennymi problemami cery wrażliwej, a przy tym odznaczają się niższymi cenami niż kosmetyki z apteki. Warto zaznaczyć, że marka Mixa od dawna nazywana jest ekspertem od skóry wrażliwej, zaś jej kosmetyki bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko przy pielęgnacji wrażliwej cery u dorosłych, ale też delikatnej skóry u dzieci.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*